Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell vágni a kutyám körmét?

Kell vágni a kutyám körmét?

Figyelt kérdés
Drótszőrű német vizsla 6 hónapos, kinti, de bejöhet a házba, ha otthon vagyunk. Ilyenkor mindig hallom, ahogyan kopog a körme a járólapon, és néha meg is karmol vele!
2011. jan. 6. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha kopog a körme akkor igen. Egyszerű házi módszer a betonon való sétáltatás, de itt nem biztos, hogy segít már.

A későbbiekben érdemes ott sétáltatni többet, és nem kell körömvágás miatt pénzt kiadni.

Állatorvost vagy kutyakozmetikust kérj meg körömvágásra, mert nem mindegy hol (és mivel) vágod le. Nagyobb gondot is okozhatsz tudatlanságoddal.

2011. jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nusika04 válasza:
Az én állatorvosom azt mondta, hogy nem kell mert magától kopik. De azért próbáld meg elkerülni,hogy megcsikarjon, mert rászokik és akkor állandóan csikarni fog.Az én kutyám rászokott de ő lakásban van tartva.
2011. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A mi állatorvosunk is azt mondta, hogy nem kell, de túl hosszúnak találom a körmét! Eszembe sem jutna egyedül levágni! Nem is tudnám mivel,ugyanis nics rá alkalmas eszközöm. Túl vastag ehez valami spéci vágóalkalmatosság kéne. Sokat kérhet érte egy állatkozmetikus?
2011. jan. 6. 11:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha kint van többet, akkor nem kell, mert kinn kopik rendesen.

Az én kutyámnak 3 hetente van vágva a körme, de csak az első lábain, mégis kopognak a körmei.

ez nem feltétlen van azért mert túl hosszú.

2011. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha te fogod vágni nagyon vigyázz, tanuld meg hol kell, mert ha belevágsz az nagyon fog fájni a kutyának és rettenetesen vérzik is!!!!!!!
2011. jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha csak az udvaron van tartva és nincs rendazeresen betonon sétáltatva, akkor megeshet, hogy nem kopik a körme megfelelően. Ez esetben vágni kell. Megfelelő vágóeszköz még a teszkóban is kapható, hát még a szakkereskedésekben, de ha nem tudod, hogy hogyan és mennyit vágj, akkor ezt hagyd állatorvosra vagy kozmetikusra, mert nagy fájdalmat és erős vérzést is okozhatsz vele az állatnak.
2011. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mi van, senki nem olvasta el a kommentemet? Nem én akarom levágni a körmét! Nem erről kértem előadást:)
2011. jan. 7. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!