Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar egy ember kutyát,...

Miért akar egy ember kutyát, ha egyszer, nem hajlandó elvinni az orvoshoz amikor beteg?

Figyelt kérdés
Engem már nagyon kiborít a sok kérdés, hogy mi baja a kutyájának.., ha az ember tanácsot ad, az a baj,ha kioktatják, az is baj, orvoshoz nem viszi. Mindenféle házi praktikákkal, embernek való gyógyszerrel próbálják meggyógyítani a kutyát, mikor azt sem tudják mi a baja, ráadásul több kárt csinálnak, mint hasznot. Soha nem tudnék olyat tenni, ha beteg a kutyám,szenved, és látszik, hogy orvosra szorul, akkor nem viszem. Ha kellene, kérnék kölcsön, vagy végső esetben az állatorvost kérném meg, hogy fizethessek később. Én is írtam már ki kérdést, hogy mitől lehet ez, vagy az a kutyámmal, de addigra már hívtam az orvost, csak várnom kellett rá. Persze velem is előfordul, mint akárkivel, hogy megszorulok, akkor nem kapnak olyan jó minőségű tápot, vagy kevesebb húst, vagy akármi, de a betegség rovására spórolni?! Nem értem, hogy aki tudja, hogy alapvető dolgokat nem fog tudni megadni a kutyájának, annak minek egyáltalán kutya? Sajnos legtöbbször nem elég az, ha szereti az ember... Nagyon kiborultam most. Nap, mint elolvasom az ilyen kérdéseket, próbálok segíteni, ha kell keresgélek a neten is, ha azt mondom, hogy jobb lenne orvoshoz vinni, némely gazdi felcsattan, hogy de nem kell, elég lesz ez, vagy az. Csak engem idegesít ez ennyire?
2011. jan. 6. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
De van akinek nem olyan gazdag hogy minden kisebb gondért vigye állatorvoshoz,pl. nekünk a macskánk farkát levágta egy csapda és 40ezeret kellett érte fizetni majd 1hónap után elütötte egy kocsi.Szóval ha mondjuk nincs valami egetverő baja az állatnak és ő maga is elláthatja a kedvencét miért fizetne több ezer forintot?De megértem a felháborodást,mert sokan lese sz@rják,hogy az állatával baja van csak várja h meggyógúljon.
2011. jan. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ezret*
2011. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sajnálom a macsekot. :(

Én arra gondoltam, amikor írják, hogy lábra sem bír állni, vagy napok óta tart,nem eszik, nem iszik.. vagy egyértelműen látszik, hogy nem kicsi a gond...

2011. jan. 6. 17:23
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a kérdezővel, én is ma már két embernek írtam, hogy csak orvos tudja pontosan diagnosztizálni!


Mondjuk ha nem balesetről van szó, akkor jól jönnek az itteni tanácsok, én például itteni kb 6 ember segítségével tudtam felhizlalni a kutyámat, mert sok jó ötletet adtak,kipróbáltam közülük, amit úgy ítéltem meg,hogy jó, és be is vállt, de orvoshoz is elvittem, biztos ami tuti alapon, mert a soványságnak lehetnek súlyos okai is. Na, nem mindenki ilyen.


És még valami, amit szintén ma írtam, hogy lehetőség szerint krízis helyzetre próbáljunk meg félretenni minimum 5000 forintot. Ezt össze is lehet spórolni még perselyben is. Vagy mindegy hogy, mert nem mindenki gazdag, viszont mindenki megszorulhat, és általában akkor jön a többi gond is, ez mörfi törvény, bocsi, ne tudom leírni :D:D murphy? na mind1.

Az én kutyám is akkor lett beteg, mikor páromat elküldték munkahelyéről, de van dugipénz eltéve ilyen esetekre!

2011. jan. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a kutyám beteg lenne vinném orvoshoz mindíg van elrakva egy kis pénz ha beteg lenne. 1. voltam :D
2011. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez nem pénz kérdés. Figyeld meg, kétféle ember van, aki minden aprósággal rohan orvoshoz, és akit a mentő visz oda. Valahogy nem tudják az emberk eltalálni az egyesúlyt, tisztelet persze a kivételnek. Ez amúgy főleg neveltetés, családi környezet kérdése, gondolom ezért is nincs fejlődés ilyen téren.
2011. jan. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
De ha mondjuk megy a hasa a kutyámnak,akkor veszek neki gyógyszert és annyi ahhoz nem kell orvoshoz vinnem.
2011. jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy van, aki hasonló véleményen van, mint én. Én régebben abba a típusba tartoztam, aki mindennel rohan az orvoshoz. :D Na jó, nem rohantam, de felhívtam. (pl bekapott egy darazsat, megcsípte, feldagadt a pofija)

Engem az zavar, ha szinte egyértelmű, hogy orvosra van szükség, mégsem hajlandó elvinni. Szerintem ez majdnem állatkínzás, hisz tudja, hogy szenved az az állat, és lehetne rajta segíteni.

2011. jan. 6. 18:41
 9/14 anonim ***** válasza:

Itt a környéken régebben volt egy kutyus (tündéri, kedves, bújós, stb... gazdi: nagyon vidékről költözött -szinte tanya- , pénze sohasem volt -40.000Ft nyugdíj, ebből albérlet+kaja+kutya- a végén leadta valami ismeretlen helyre).

Egyszer látjuk ám, hogy a kutyus erősen sántít az egyik lábára. Modjuk a gazdinak: Vigye már dokihoz a szerencsétlent, látszik, hogy szenved! Erre ő: Nincs pénze és ecetes ruhával borogatja a lábát, csak folyton leszedi a kötést...

Másfél hétig veszekedtünk/ gyözködtük, hogy vigye orvoshoz (talán ingyen is megvizsgálja, vagy részlet fizetéssel), de legalább ne engedje futkározni... mire végre(!) elvitte a doki megröntgenezte és begipszelte a törött lábacskát... ingyen!!! (Dr. Varga József)

Persze oltásra sem volt pénze... (igaz a kutyát nem Ő akarta a gyerek -huszonéves- hozta, hogy ne dobják az utcára...)

2011. jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 zsuzsabazsa ***** válasza:

Igen mindenkinek tudnia kell, hogy mivel jár a kutyatartás. Nem csak derűs oldala van hanem borús is. Vannak olyanok akik kutyát vesznek magukhoz nem is gondolnak rá, hogy beteg is lehet. Viszont van olyan mikor a baj váratlanul jön. Mert általában akkor jön. Vannak olyan betegségek is ami halaszthatatlan ellátást igényel. Ilyen a bélelzáródás a gyomorcsavar, bélcsavar. Sajnos egyszer engem is váratlanul ért ez a tragédia. Volt rá pénzem csak nem elég. Kölcsönkértem én is. Persze mindez mikor történik éjjel amikor az ügyelet horribilis összeg.

Sajnos a kutyám nem élte túl az egyik orvos hibájából.

12-órán át szenvedett. De megbosszultam, feljelentettem a kórházat és pert nyertem.

2011. jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!