Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar egy ember kutyát,...

Miért akar egy ember kutyát, ha egyszer, nem hajlandó elvinni az orvoshoz amikor beteg?

Figyelt kérdés
Engem már nagyon kiborít a sok kérdés, hogy mi baja a kutyájának.., ha az ember tanácsot ad, az a baj,ha kioktatják, az is baj, orvoshoz nem viszi. Mindenféle házi praktikákkal, embernek való gyógyszerrel próbálják meggyógyítani a kutyát, mikor azt sem tudják mi a baja, ráadásul több kárt csinálnak, mint hasznot. Soha nem tudnék olyat tenni, ha beteg a kutyám,szenved, és látszik, hogy orvosra szorul, akkor nem viszem. Ha kellene, kérnék kölcsön, vagy végső esetben az állatorvost kérném meg, hogy fizethessek később. Én is írtam már ki kérdést, hogy mitől lehet ez, vagy az a kutyámmal, de addigra már hívtam az orvost, csak várnom kellett rá. Persze velem is előfordul, mint akárkivel, hogy megszorulok, akkor nem kapnak olyan jó minőségű tápot, vagy kevesebb húst, vagy akármi, de a betegség rovására spórolni?! Nem értem, hogy aki tudja, hogy alapvető dolgokat nem fog tudni megadni a kutyájának, annak minek egyáltalán kutya? Sajnos legtöbbször nem elég az, ha szereti az ember... Nagyon kiborultam most. Nap, mint elolvasom az ilyen kérdéseket, próbálok segíteni, ha kell keresgélek a neten is, ha azt mondom, hogy jobb lenne orvoshoz vinni, némely gazdi felcsattan, hogy de nem kell, elég lesz ez, vagy az. Csak engem idegesít ez ennyire?
2011. jan. 6. 16:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Zsuzsabazsa, sajnálom a kutyust, és gratulálok a perhez, és ahhoz is, hogy volt bátorságod, és nem hagytad annyiban!

Egy állatorvos is tud nagyon rendes is lenni, mint, ahogy az egyik válaszoló is írta. Biztos beleegyeznének többen a részletfizetésbe is. Nekem magánorvosom van, de Ő is nagyon rendes. Biztos vagyok benne, hogy, ha valami baj lenne, és szólnék neki, hogy nem tudok fizetni, akkor is jönne. Ő általában többet játszik a kutyáimmal, mint amennyit vizsgálni kell őket.

Szerintem közrejátszik az is, hogy sokan csak a divat miatt akarnak kutyát, de mikor foglalkozni kell vele, vagy bekakil, akkor csak szidják...hogy neveletlen, meg buta. De mit is várunk, egy kölyöktől, pl? Á, mindegy.

Köszönöm a válaszokat.

2011. jan. 13. 17:03
 12/14 anonim ***** válasza:

A kérdezővel én is egyet értek. Vannak olyanok akik semmi képpen nem viszik az állatot a dokihoz. Aztán vagy bejön amit olvasott vagy nem.


,,embernek való gyógyszerrel próbálják meggyógyítani a kutyát, "


Ám pl az én dokim általában humán gyógyszert szokott felírni.

De volt olyan, hogy egy másik doki állatoknak való antibogyót adott. Kutyám meg nagyon rosszul volt tőle, és ilyen düh rohamot is kiváltott nála.

Az emberi AUGMENTIN- től meg semmi gond nem volt.


És én is jártam úgy hogy hétvégén összeverekedett egy másik nagy testű kutyával ( másik kutya szabadon kb 300 m re a gazdától enyém meg szájkosárba pórázon ). Hiába volt erősebb az enyém akkor is szétszakadt a válla.

Hívtam a kiírt ügyelets dokit, de jó le lettem rázva. Pedig mondtam hogy nagyon nagy a seb, és tutira varrni kéne. :-(

Hát nem tudtam mit csinálni, mint házilag elsősegély ládából ellátni.

Hétfőn mentem a dokimhoz, és tökre pipa volt, hogy nem lett a kutyám ellátva. Le is ba...ta a kollégát aki ügyeletben volt. És össze lett varrva, bár nem volt friss a seb. És ez elég nagy baj volt, mert ki is dobta a cérnákat.

2011. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Attól, hogy valaki nem tudja azonnal vagy egyáltalán semmikor a kutyát állatorvoshoz vinni, az még nem azt jelenti, hogy rossz ember aki utálja az állatokat. Lehet, hogy tényleg nincs rá pénze és még kölcsönt se kap, vagy éppen nincs kocsija, és pénze se, hogy elvigye az orvoshoz. Az ilyen bajbajutott embereket nem támadni kéne, hanem segíteni nekik.

Hozom az én példám. Nekem van egy kutyám, 2 éves múlutt, tk-s collie kan kutya. Sajnos nekem sincs kocsim, ami azt jelenti, hogy azonnal nem tudom orvoshoz vinni ha baj van. Eddig még lekopogom semmi gond nem volt. Mindig úgy hívom ki házhoz a doktort, ha kell. Én így tudom megoldani. Sajnos a kevéske tanári fizetésemből nem tellik, hogy kocsit vegyek. De azért minden hónapban meg tudom neki venni a prémium tápot, amit úgy rendelek meg a webkutyáról, mivel a zsákot jómagam nem tudnám hazacipelni, mivel egy faluban lakom. Egyedül élek, kézhez kapok 86000 Ft-ot, ebből még lejön havonta a buszbérlet ára mivel egy városban tanítok egy általános iskolában, valamint még van kb 2 millió Ft-os diákhiteltartozásom, amit keményen törlesztek, így aztán ha számolom, még a minimálbér nettó összege is alig marad meg, amiből meg kell élnem nekem és a kutyámnak.

Most akkor ne tartsak kutyát, mert nincs kocsim, nem tudom azonnal orvoshoz juttatnia kutyát, ha gond van, valamint kemert kevés pénzem van?

A diplomás emberek élete sem piskóta ám. Többségünk ugyanazokkal a mindennapi problémákkal küzd mind a munkanélküliek, vagy a minimálbéresek. Mi is a nyomorban élünk.

2011. jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Kristálytisztán leírtad a lényeget. :) Rendesen eteted a kutyádat, ha nagy a baj, hívod az orvost. Én arról beszélek, amikor már a kérdésben szerepel, hogy nem viszem orvoshoz...Akkor sem, ha nagy a baj. Az írásod alapján lelkiismeretes embernek gondollak. Nem hiszem, hogy, ha látnád a kutyádon, hogy NAGYON SZENVED, nem hívnád az orvost. Nem azt mondtam, h akinek nincs autója ne tartson kutyát, az ne tartson, aki moslékkal eteti, és otthon akarja meggyógyítani, még akkor is, ha súlyos a betegsége.

Én sem vagyok milliomos, nem vet fel a pénz, de, ha a kutyám nagyon beteg lenne, képes lennék megalázkodni az állatorvos előtt is, hogy nem tudok fizetni, esetleg később.

2011. jan. 14. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!