Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig bírja ki egy kutya...

Meddig bírja ki egy kutya evés nélkül?

Figyelt kérdés

December 29-én meghalt az egyik kutyánk. A társa azóta nem akar enni. 17 kg-os keverék, van még rajta zsírtartalék, de nagyon aggódunk. Állatorvosnál voltunk, szervi baja nincs. Nem eszi a tápot és a konzervet sem. Próbáltunk adni neki sonkát, sült karajt, kolbászt, olajos halat, kocsonyát, levest, de mindegyikből csak 1-2 falatot eszik, utána elvonul és lefekszik. Az állatorvos azt mondta, éhen halni nem fog, majd eszik, ha éhes lesz. Azt is tanácsolta, hogy tegyük le elé az ételt, 5 perc múlva pedig vegyük el, ha nem eszik. Nem látom rajta, hogy fogyott volna, de nagyon félek, hogy valami baja lesz.

Volt már valaki ilyen helyzetben? Mit csináljunk még?


2011. jan. 7. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Gyászolja a meghalt kutyust.Tényleg ne aggódj, tedd amit az orvos mondott. Ha éhes lesz, akkor majd eszik. Az is elképzelhető, hogy csak akkor fog megjavulni a helyzet, ha hozol melléje egy új kutyát.
2011. jan. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondoltunk rá, hogy hozunk egy kölyköt mellé, ha nem javul az állapota. Télen kint lehet hagyni egy 3-4 hónapos kutyust a hidegben? Német juhászt vennénk. Esetleg tavaszig lakjon a házban?
2011. jan. 7. 10:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondom egy kb 1 éves vagy idősebb kutyát fogadsz örökbe, őt nem fogja meghatni, ha kint kell aludnia.
2011. jan. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Írd le merre laksz, tudok egy pár jó kutyust, akit érdemes örökbefogadni.
2011. jan. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A párom mindenképpen német juhászt szeretne. Az a kutyus is német juhász volt, aki meghalt. Csak kölyök kutyát hozhatunk a házhoz, akit mi fogunk felnevelni pici korától, ugyanis május végén érkezik a baba és nem bíznánk egy idős kutyában. Gondoltunk mi is a fajtamentő alapítványra, de ott csak idősebb kutyák vannak. Az a baj, hogy sok kutyát bántanak, vagy nem is nevelik őket egyáltalán, így gyerek mellé nem hozhatjuk el, mert nem tudjuk mikor "kattan" be.
2011. jan. 7. 15:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd, nem akarlak megdumálni (ti viszitek a bőrötöket a vásárra), de én hamarabb bíznék meg egy gyerek kompatibilis felnőtt kutyában, mint egy neveleten kiskutyában. Gondolod a feleséged egyedül el fog bírni két neveletlennel (kisgyerek és a kiskutya) míg te dolgozol?

Egy hét körbekérdezést, keresgélést megérne a dolog, szerintem. Csak ki kell hangsúlyoznod, hogy gyerekeket szerető viszonylag fiatal német juhászt szeretnél.

2011. jan. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van. Még megbeszéljük a dolgot. Az is elképzelhető, hogy várhatunk tavaszig. Az előbb adtam vacsorát a kutyánknak és evett egy kevés tápot, meg egy fél szelet rántott húst. Már ez is haladás.

Köszönöm a válaszokat.

2011. jan. 7. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!