Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másfél éves, teljesen szobatis...

Másfél éves, teljesen szobatiszta kutya, egyszer, ok nélkül bepisilt. Miért?

Figyelt kérdés
4 hónapos korától teljesen szobatiszta volt. Reggel 7kor, délután 4kor és este 11kor szokott pisilni. A multkor sétálni voltunk és 7 körül pisilt egyet. Mikor hazaértünk 9kor, megálltunk a szokásos helyén, ahol szokott pisilni, de nem akart, húzott fel. Gondoltam, természetes, hogy nem kell neki, majd lehozom később. Rá egy félórára rápisilt az ágyra! Nem értem, miért csinálhatta, sosem pisilt be, még akkor se, ha ráhúztam valami miatt a pisiltetési idejére, simán kibírta. Most meg nem is volt ott az ideje és bepisilt. Azóta nem fordult elő, szóval nem hiszem, hogy felfázott vagy ilyesmi. Mi oka lehetett?
2011. szept. 21. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A gazdi privát területének megjelölése tipikusan dominancia problémára utal. Általában a kisebb kutyák azok, akik így fejezik ki a véleményüket a gazdi tekintélyéről, a nagyoknál inkább agressziós megnyilvánulások fordulnak elő akár más kutyák, vagy más emberek irányába.

A behívásod mennyire stabil? Vannak szabályok, amiket a kutyának tiszteletben kell tartania?


Ha az lett volna a gond, hogy valamiért nem tudja visszatartani (túl sokat ivott, vagy ilyesmi) akkor az ajtó környékén pisilt volna.

2011. szept. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom is kezdettől fogva szobatiszta volt. Ezt úgy értem, hogy Ő talált kutyus, de a lakásban, még az udvarban sem volt hajlandó pisilni. Csak séta közben. Viszont egyszer-kétszer nála is előfordult, hogy bepisilt. Egyszer, amikor új szőnyeget tettünk le és az új szaga "irritálhatta" másszor meg nagyon izgatott volt, örömében és akkor pisilt be. Többször nem fordult elő.

Az ágyon nem volt új huzat, takaró stb? Vagy valami új szagú dolog?

2011. szept. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy dominancia dolog( amúgyse hiszek benne)

Minden rendben van a kapcsolatunkkal, jön ha hívom, szót fogad, igaz, rosszalkodik is sokat.

2011. szept. 21. 10:34
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy sétán voltunk akkor, olyan 4 körül indultunk el otthonról és 9 után értünk haza. Nincs hozzászokva, talán ehez lehet köze?
2011. szept. 21. 10:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
attól, hogy még nem hiszel benne a kutyák természetes pszichikai igénye egy kiegyensúlyozott családban-falkában tudjanak élni ahol mindenki tudja, hogy mi a szerepe, hol a helye, és van minimum egy megbízható, nyugodt következetes vezető-a kiskutya arra szeretné felhívni a figyelmedet, hogy bizony ezen szükségleteit lesz@rod...
2011. szept. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy 4 és fél éves kutyám van, 3 hónapos kora óta teljesen szobatiszta.

Nyár elején volt egy olyan szitu, hogy valami miatt egyszer csak elkezdett szédelegni, és akkor ő is bepisilt a parkettán. Az okára nem jöttünk rá, pedig beszéltem nem egy orvossal. Azóta semmi hasonló, én gyanítom, hogy a nagy meleg miatt lehetett.


Tanácsot nem tudok adni, nem hiszem, hogy direkt akart az ágyadra pisilni. Szerintem várj, aztán ha előfordul ismét, akkor érdemes vele komolyabban foglalkozni. Vagy ha bármi más hasonló tünet jelentkezik.

2011. szept. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"nem hiszek benne"

Ez aranyos. A kutyádat sajnos nem érdekli, hogy miben hiszel, ő attól még úgy működik, ahogy évmilliók alatt megalkotta a természet! De persze az is lehet, hogy valami betegsége van és azért nem bírt pisilni, majd otthon mégis bírt és elengedte magát véletlenül pont az ágyon. Csak ennek kicsi a valószínűsége, ugyanis egy szobatszta kutyán ilyenkor látszik, hogy keresi a helyet, kényelmetlenül érzi magát és csak végső sesetben pisil valami félreeső sarokba, ha a gazdi nem veszi a jelzéseit és nem engedi ki.

2011. szept. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Akiteki ***** válasza:
100%
A gazdi ágyának megjelölése egyértelműen hatalmi jelzés. Nem írtad mennyi idős a kutyus, de gyanítom, hogy kamasz.
2011. szept. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Írta: másfél éves. De ő ebben "nem hisz", úgyhogy mást találjunk ki!
2011. szept. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nem kell túlragozni.. balesetek előfordulnak.
2011. szept. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!