Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jobb-vagy balmancsos a kutyátok?

Jobb-vagy balmancsos a kutyátok?

Figyelt kérdés

Eddig erre nem is gondoltam,de szerintem van benne valami:)

[link]


2011. jan. 7. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdekes, a kutyám szerintem jobb, mert mindig azt használja először, azzal ad pacsit, stb. Az egyik macskám viszont bal, mert szinte csak azzal piszkálja a játékait :)
2011. jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Namost ez a cikk egy baromság. Kifejezett valamely oldali dominanciát az emberen kívül csak bizonyos állatoknál írtak le, pl a patkányok 92%, a macskák 50%, a majmok 96% esetén. A többi fajnál pusztán az egyik oldal erőssége miatt látszik dominánsnak, de ennek agyi asszimetria nincs a hátterében, tehát pusztán "véletlenül" alakult úgy. Pl a lovaknál külön felhívják rá a figyelmet, hogy a gyengébb oldalt erősebben kell edzeni, és nem örülni mint majom a farkának, ahogy azt a cikk állítja!
2011. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A cikk azt írja, hogy ezt kihasználva könnyebb idomítani, ami lovak esetében nagyon is megállja a helyét.

Az már megint más kérdés, hogy egy rendesen belovagolt lónak mindkét oldalát edzeni kell, de itt nem is erről van szó.

2011. jan. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyám szerintem bal lábas mert mindig azzal kaparja az ajtót!
2011. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!