Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért marcangolta magát össze...

Miért marcangolta magát össze a kutya?

Figyelt kérdés
Szóval, egy ismerősöm kutyájáról kérdeznék, akit a napokban altattak el... Tény, hogy nagyon problémás volt, egyszer engem is majdnem megharapott, de akkoris bosszant, hogy kicsit sem próbáltak meg utánajárni a dolgoknak. A lényeg, hogy a kutya folyton kergette és véresre harapta a saját farkát. Evés közben is mindig morgott a hátsó felére, és sokszor hívásra is oldalasan közeledett, mintha a hátsója helyén is fej lett volna. Az utóbbi időben már a lábait is összemarcangolta, úgyhogy végül elaltatták. Még annyit tennék hozzá, hogy keverék kutyáról van szó, akit a gyerekek pár hetesen vittek haza. Max 8 hetes lehetett, bár nem értek a kutyákhoz... Napközben, és éjszakára, mivel iskolaidő volt, az apró kutya be volt zárva a kazánházba, csak délután foglalkoztak vele. Nem tudom ez mennyire számít, de eléggé el volt hanyagolva szerintem. Mit gondoltok, mi okozhatta a kutyus viselkedését? Tapasztalt valaki ehhez hasonlót?
2011. jan. 7. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy nem foglalkoztak vele, nem tudta levezetni az energiáját és kezdett megzakkanni. A frusztrációját így próbálta levezetni.
2011. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is megbolondult amiatt hogy le se sz*rták szegényt:S
2011. jan. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Remélem,az ismerősödék soha nem vesznek többé magukhoz kutyát.
2011. jan. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a vérért kell az ilyen embernek kutya? De őszintén,annak legyen szerintem csak kutyája,aki elegendő figyelmet tud rá szánni nem a kazánba bezárni azt majd táncolni fog ha megnő. -.-"
2011. jan. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pfff.. még van nekik 2 másik. Pedig az idegbeteg volt a legelső, ezeket már azóta hozták... Igazából a barátom családjáról van szó, nem is vagyok jóban velük. Szinte soha nem megyek hozzájuk, mert annak nem lenne jó vége.
2011. jan. 7. 17:04
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem szegényke megőrült. Úgy sajnálom!!! :(
2011. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem meg nem bolondult meg. Ez hülyeség!

Írtad, hogy el volt hanyagolva. Nem hinném hogy költöttek bolhaírtásra, vagy megnézették állatorvossal.

Általában akkor rágják ki magukat amikor tele vannak bolhával, mivel az csíp. A bolha általában a hátsó fertájon érzi jól magát, ám ha jól elszaporodik akkor szaladgál mindenütt. A bolha közti gazdája a férgeknek. Ha bolha van akkor féreg is, és mindekettő fertőző az emberekre is.

Szerintem jó bolhás lehetett az a szerencsétlen, persze az is benne van a pakliban, hogy gond volt a bűzmirigyével. Mert akkor is kirágják magukat.

2011. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem feltétlenül a nem foglalkozás következménye, ez egy idegrendszeri probléma. Persze lehet az elhanyagolás még rátett egy lapáttal, de ennek a viselkedésnek az oka alapvetően az agyában keresendő.
2011. jan. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

17:23 vagyok.

Nálunk a nj. rágta ki magát de rendesen. Nem az agyával volt a baj, hanem a bolháival. Mivel allergiás volt a bolha nyálára. Csak mi rohantunk vele a dokihoz, a kérdező ismije meg nem....

2011. jan. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 rucijja ***** válasza:
100%
Szerintem idegrendszeri gond,a youtube-on van egy hasonló videó.Kutya fekszik a kanapén, valami játék van nála, ha jól emlékszem.Nyújtogatja előre a hátsó lábát,majd elkezd morogni a saját lábára,majd megtámadja ,mintha az valami másik állat lenne aki elakarja venni a játékát.Ezzel szórakoztataja magát az a kutyus.Szerintem ez is valami ilyesmi.
2011. jan. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!