Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támad meg a kutyám...

Miért támad meg a kutyám minden más kutyát?

Figyelt kérdés
A kutyám még csak 6 hónapos, de séta közben ha találkozunk egy másik kutyával mindig megtámadja, és nem lehet őket szétválasztani...másik kutyámmal viszont jól kijönnek...mit csináljak?
2011. jan. 8. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom de ez baj! Volt egy nagyon hülye farkaskutyánk aki harapott és hoztunk hozzá egy kis malamutot. Én azt hittem hogy ki fogja nyírni, de csak kiképezte "kutyaharcművészetre", aztán felfordult...MOst a malamut megnőtt és ugyan olyan hülye mint a régi megtámad minden kutyát!
2011. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
pfff!!! milyen hülye kérdés???? azért támad meg más kutyát mert KUTYA!! Ennyi. a vele élő kutyát meg azért nem bántja mert az vele él és megszokta és ő úgy tekint rá mint egy barátra, mint egy társra. úgyhogy itt nem a kutya a hülye hanem a gazdája aki ilyet kérdez....
2011. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem kéne lehülyézni mert kérdez...


Le lehet róla szoktatni több ilyen videót is látam pl a csodálatos kutyadokinak is volt ilyen része. Probáld meg megkeresni neten vagy nézd a tv-ben hátha srgít ha nem akkor vidd el kutyasuliba.

2011. jan. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kölyök korában nem volt jól szocializálva, vidd el kutyasuliba ahol hozzá lehet szoktatni a többi kutyához és az emberekhez.
2011. jan. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2011. jan. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jézusom Göndördög, ha valaki itt hülye az te vagy. Attól, hogy kutya még kell megtámadnia már kutyákat. Napi szinten találkozunk sok-sok idegen kutyával, mégsem támadgatják oda-vissza egymást az én kutyámmal.


Két okból támadhat: domináns, vagy fél. De tök mindegy az oka, a baj azzal van, aki elfelejt a kutyájának a vezetője lenni, és képtelen kezelni szegény kutyát.


A falkában egy alacsonyabb rendű tagnak nincs joga eldönteni, hogy ki az akit megtámadunk, ki az aki elől elmenekülünk, és ki az akit figyelmen kívül hagyunk .Ezt egyesegyedül a csapat vezetőjének van joga eldönteni. Tehát a ti esetetekben neki.

2011. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oké, Csakkitti, de hogyan érhetem el azt hogy én legyek a főnöke? Mert egyébként teljesen jól hallgat rám, meg minden, csak séta közben ilyen!
2011. jan. 9. 17:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát persze, ez a legtöbb kutyánál így van, hogy otthon jól viselkedik, csak kint nem, mert otthon kevés érdekesebb dolog van, mint a gazdi, kint viszont annál több. Ha már 6 hónaposan mindenkire kitámad, az elég nagy baj, kutya egy élete lesz így, mert nem fogod tudni elengedni, kutya társaságba vinni.


Kutyasuli, szocializáció, tekintély erősítő gyakorlatok (pl. Fennel módszer) stb. Nem ismerlek sem téged, sem a kutyát, így látatlanban nem tudok konkrét tanácsot adni.

2011. jan. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm...amúgy ő nem volt ilyen az elejétől, csak van egy nagyobb kutyám, aki még ennél rosszabb, és ő tanította meg erre...:(
2011. jan. 10. 16:17
 10/11 anonim ***** válasza:
18%
a kutyák nem tudnak egymástól tanulni....ez baromság..nem lett jól nevelve. ENNYI! de ezen az oldalon eddig csak hülye kérdésekkel találkoztam semmi értelmes nincs...:(
2011. jan. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!