Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye nem fagynak meg a kiskutyak?

Ugye nem fagynak meg a kiskutyak?

Figyelt kérdés
Egy kisfajta kutyam van,es kolykei fognak szuletni,vajon hany kiskutya fog szuletni??TÉL VAN ES HA MEGFAGYNAK???elegge felek,mit tegyek?hamar kellenek a valaszok legyszi! meg soha nem volt nosteny kutyam,es nem tudom mit kell tenni a kolykokkel.elore is kosz a valaszokat!egyebkent nagyon orulok h lesznek kiskutyaim :)
2011. jan. 8. 17:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%

vidd ivartalanítani azonnal!!!!! Miért szaporítasz? Pláne ha nem értesz hozza! És de igen megfagynak, miért fagynának meg kint ilyen hidegben?

Ásd el magad, gusztustalan ember vagy!

2011. jan. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Mert kint akarod hagyni a kölyköket a szabad ég alatt vagy mi a terved?
2011. jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos nem biztos,hogy már lehet ivartalanitani, van olyan állatorvos,akik ha nagyobbak a kölykök nem vállalják el.

Egyetérten az elsö hozzászólóval.

Igen,megfagynak,kennel kéne nekik,melegítő lámpa,szülősarok stb...

2011. jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%

be kell a kölyköket vinni fűtött helyre az anyjukkal együtt

a szukát naponta többször ki kell engedni, hogy elvégezze a dolgát

a kölykök fél óránként fognak jönni a szukából, erre készülj fel

a szukának pedig adj valami jobbféle kaját, hogy ne legyen semmi gond majd a kölykök szoptatásánál


ha a nőstény eddig még nem ellett, és több mint 4-5 éves akkor elfelejtheted a kölyköket, mert nem fognak megmaradni, ugyanis a szuka képtelen ellátni a kölyköket tapasztalat nélkül, és ennyi idős korra az anyai ösztön is kiveszik belőle általában


szerintem nem hagytam ki semmit, kb ennyit érdemes tudni

2011. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen hidegben nem szabad őket kint hagyni, mert tényleg megfagyhatnak. Vidd be őket valamilyen meleg helyre, készíts egy kuckót törölközőkkel és infralámpával. Figyeld folyamatosan az anyakutyát, elég sok idő eltelhet 1-1 kölyök megszületése között. Ja és ahogy kibújtak a kicsik, te is áttörölheted őket. Ezt amúgy az anya szokta végezni, de nem árt a segítség.
2011. jan. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

Én nem teljesen értek egyet az első válaszolóval viszont arról igaza van hogy ha nem tudsz semmit erről akkor ne akarj kiskutyákat (attól még hogy ha fiatalabb vagy legalább a szüleidnek kéne tudni hogy mi a teendő és nem neked kéne evvel foglalkozni)! Avval nincs semmi bajom hogy ha normális körülmények között tartott kutyádat fedezteted. A kiskutyákat bent a házban szülje meg és nézz utána a neten vagy kérj tanácsot egy állatorvostól.


Olvasd el ezeket a cikkeket: [link]


[link]

2011. jan. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze legyen csak újabb alom a sintértelepen vagy az út szélén végzik, adjunk egy kis munkát a lusta állatvédőknek, hisz éppenséggel telt ház van mindenkinél, de mit számít plusz néhány kutya itt úgy is mindenki aktívan részt vesz az állatvédelembe, gondolom havi pár százezerrel támogatjátok őket és a hétvégéket is kutyakennel takarítással töltitek.
2011. jan. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Kik ezek az emberek(az első három hozzászóló)? És minek írnak. Szülősarok, melegítőlámpa, tessék?Igaz 1-2 száz, vagy persze több évvel ezelőtt is voltak ilyenek meg foglalkoztak vele szerinted?Dehogy fagy meg. Olyan bundájuk van már születésükkor is. Hihetetlen túlélők a kutyák is.

Amikor háziasították őket akkor hol voltak melegítőlámpák, és egyéb kiegészítők?

Azt meg remélem senki nem gondolja, hogy véletlen nem eshetett meg szegény gazdijával, hogy teherbe esett a kutyája.Így járt és szeretné megtudni mi a legjobb vagy a teendő ilyenkor.

2011. jan. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
igen valóban nem volt régen melegítőlámpa csak közbe jött valami: evolúció, ember, tenyésztés
2011. jan. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
19%
ne törödj ezekkel akik azt vágják a fejedhez hogy szaporitassz, szerintem vidd be öket valami fütött helységbe a kiskutyákkal szeintem nem kell semmit csinálni ugy mint a macskáknál majd az anyja megoldja, de ez csak szerintem nem biztos, lehet hogy az anyja majd huzza maga után a kölykeit mert nem harapja el a köldök zsinort
2011. jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!