Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől jobb az egyik táp mint...

Mitől jobb az egyik táp mint a másik?

Figyelt kérdés
Egyik fórumos oldalon felelőtlen gazdinak neveztek, mert a 4 hónapos beagle kutyámnak Friskies tápot adok (Juniort), nem pedig Purina-t, Happy Dog-ot vagy mást amit nem reklámoznak a tv-ben. Igazuk van, hogy az a táp jobb? Ha tudom, hogy a Friskies-t megeszi, miért vegyek egy olyan ismeretlen tápot (amit egy állatboltban sem láttam még...), amit lehet, hogy meg sem eszik?
2009. jan. 29. 21:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Általában a tápok beltartalmuk alapján eltérőek.

Milyen ennek fügvénye lehet fajta és milyen mennyiségü zsirokat és vitaminokat tartalmaznak.

Általában a tápok vásárlásánál figyelni kell milyen mennyiségben tartalmaz nyersfehérjét és különböző zsiradékokat.

Minőséágük alapján 2 féle tápot különböztetünk meg általában a prémium (köznyelven átlagosnak mondható) ólcsobb s egyben általában gyengébb minőségüeket az és a szuperprémium melyek a világban elismert cégek kiemelkedő figyelemmel készült tápok. Van külön cég mely gyógytápokat amelyik külön fajtára szabott és egyébszempontokat figyelembevévően szuperprémium tápokat gyártanak.

Általában olcsó husnak hig a leve de egyes gyártók nagyon jó minöségütápot gyártanak elérhető áron.

Persze mindig mindenkor lehetőségeinkehez mérten a legjobb minőséget kell választani, hiszen egy családtagról van szó akiért megéri akár pár száz forintal többet költeni igy meghosszabitva életét és barátságát:)

2009. jan. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

2 féle táp létezik:


Az egyik a nagyon ócska minőségű, ezeket reklámozzák a tv-ben, és az olyan emberek vásárolják meg, akik lusták arra, hogy elolvassák az összetevőket a csomagoláson. Megveszik a búzából, kukoricából, állati és növényi eredetű melléktermékből, ipari hulladékból előállított tápnak nevezett szemetet, és közben rettentően elégedettek magukkal, hogy olyat eszik a kutyájuk, amit a tv-ben reklámoznak. Ezek a tápok mindenféle színekben pompáznak a sok színezőanyagtól. Persze nem azért színesek, mert a kutya azt szereti, hanem hogy a gazdinak minél jobban tetszen.


A másik kategóriába az olyan tápok tartoznak, amik elég jók ahhoz, hogy eladják önmagukat. Nem kell nekik a sok drága tv reklám. Kutyás témájú újságban találsz ilyen tápokról hirdetéseket. Ezek a tápok egyszínűek, nem tiritarkák. Összetételükben elég nagy eltérések vannak, de általában elmondható róluk, hogy nem tartalmaznak mesterséges ízesítő- és színező anyagokat, és a hústartalmuk legalább 20%. Tartalmaznak hozzáadott vitaminokat és ásványi anyagokat, esetleg egyéb hasznos kiegészítőket is.


Ha azt mondják neked hogy sokkal jobb tápok vannak annál, mint amivel eteted a kutyádat, hidd el nekik, mert jót akarnak neked. Valószínűleg tapasztalatból mondják.


Én Acanával etetek, és a kutyáim gyönyörűek, és makk egészségesek.


Remélem segítettem.

2009. jan. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget!

A táp összetétele: 4 % marhahús, nyersfehérje 25%, nyers olajok és zsírok 13%, nyershamu 7% (ez a vadászgörény tápban is van..de nem értem, miért), nyersrost 2,5%, Kalcium 1,2% (emellett 2 naponta kap tejet, hogy pótoljam a kalciumot), foszfor 1% és taurin 1000mg/kg. Emellett még tartalmaz A, D3, E és C vitamint is. Most ennél több kellhet neki?

2009. jan. 29. 22:12
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

A kutya alapjában véve ragadozó állat, a táplálékának kb 70%-át kéne kitennie a húsnak. Ez alapján eldöntheted, hogy a 4% marhahús (ami valószínűleg inkább marhaszőr, pata, csont, vér, stb...) vajon elég-e neki.

Tejet inkább ne adj a kutyádnak, mert 2 hónapos kor után már nem nagyon tudják megemészteni, inkább csak hasmenésük lesz tőle. Ellenben tejterméket (túró, tejföl, natúr joghurt, kefir) nyugodtan adhatsz.

Ha kalciumot szeretnél pótolni, inkább add neki tabletta formájában.


Mellesleg megjegyzem, hogy az Acana táp 55% húst tartalmaz. És igaz hogy 2x annyiba kerül mint a Friskies, de csak fele annyit kell adni belőle.

2009. jan. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
oksi, köszi a válaszokat, körülnézek az állatboltban!
2009. jan. 29. 22:49
 6/38 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Ismerős a dolog. Én nyáron játszottam el ezt.. Akkor kaptam ugyanis beagle kiskutyát, és ez a hülye tápos dolog (ha nem ilyen meg ilyen táppal eteted a kutyádat, akkor beteg lesz, felelőtlen vagy stb) akkor is ment rendesen.


Nos, én megmondom őszintén, pl Eukanuba, vagy Happy Dog, vagy Royal Canin ilyet a környékünkön véletlenül se láttam.. illetve Royal Canin-t igen,de csillagászati ára volt.. Úgy voltam vele, hogy lehet, hogy ha azt a tápot megveszem, akkor én koplalhatok egész hónapba hogy kijöjjek jól az anyagiakkal..


Szal én maradtam a Purina tápnál, ami kb ugyanolyan áron volt nálunk, mint pl a boltokban a Pedigree.


Amúgy mellékesen hozzáteszem, az ilyen elit tápokat utálta a kutyám.. Inkább koplalt egy hétig, de nem evett..

Szal lehet hogy jobb a táp, de én kutyám pl baromira utálta..


Én pl hallottam olyat is, hogy doki áll a pedigree-t ajánlotta, de persze úgy, hogy mellette calciumot, vitamint is kap a kutya tabi formájában..

2009. jan. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
74%

A tejes dolog meg nem tudom..


Nekem doki ajánlotta pl, hogy nyugodtan lehet neki adni. Nem minden kutyának van tőle baja, hasmenése..


Volt ,hogy enyém pl egyszerre 1 litert megivott, és azon kívül hogy "zörgött" a pocijába utána, semmi baja nem volt..


másrészt tápoknál azt is szokták mondani, hogy minél keményebbet, sötétettebbet bogyózik tőle a kutyus, annál jobb..

2009. jan. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

A mi környékünkön se lehet kapni a jobbféle tápokat, ezért szoktam interneten megrendelni és kihozzák házhoz. Szinte bármit meg lehet rendelni neten.

Kaki témához még annyit, hogy nem csak az állaga és a színe számít egy táp minőségének megítélésekor, hanem a mennyisége is. Minél jobb a táp, annál kevesebb a kaki, mert annál többet hasznosít belőle.

2009. jan. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a "kaki" mennyiségét elfelejtettem írni..
2009. jan. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
nos, az áruházakban csak azokat a tápokat találom meg, amiket reklámoznak... az állatkereskedésben meg ott van egy 150 literes zsákban kimért táp, nincs rajta egy betű sem, csak az ára...abból honnan tudjam meg, hogy mennyi a hústartalma? Mert az eladó nyilván azt mondja, amit hallani akarok, ami nem biztos, hogy megegyezik a valósággal. Vitamintablettát is vettem neki, de azt mondták, ne adjak neki, mert "felesleges"...A neten meg azért nem akarok nagyobb mennyiséget rendelni, mert egyrészt nincs még keresetem, ha kisebb mennyiséget rendelek, sok a postaköltség amit a zsebpénzemből nem tudok kifizetni, a nagy mennyiségnél meg szintén az anyagi dolgok akadályoznak meg. Mert ha a szüleim hetente 2y nagy bevásárlást tartanak, megveszik a kutyakaját, és ezzel le van tudva a dolog.
2009. jan. 30. 00:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!