Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két külön kutyaházat vagy egy...

Két külön kutyaházat vagy egy nagyobbat vegyek nekik?

Figyelt kérdés

Áprilisban hozhatom el a kiskutyámat a meglévő 7 éves kutyám mellé. A kutyaház nem olyan nagy, hogy két kutya is beleférjen, szóval mindenképpen kellene vennünk még egyet. Abban viszont tanácstalan vagyok, hogy vegyek egy nagyméretűt, amiben össze tudnak bújni vagy egy kisebbet és akkor külön házban lesznek.

Attól félek, hogy ha nagyobb lesz a kiskutya, akkor az egyik nem fogja beengedni a másikat a kutyaházba. Leginkább attól tartok, hogy az idősebb kutyám lesz kiutasítva, mert nagyon behódoló típus.

Két-, vagy többkutyások tapasztalataira lennék kíváncsi.


2011. jan. 8. 23:24
 1/6 anonim válasza:
Szerintem nem érdemes egy házat venni két kutyának, mert nem biztos, hogy az öregebb beengedi maga mellé, esetleg morgások stb. lehetnek belőle. Sztem mindenképp külön ház kell, ráadásul áprilisban már hideg sem lesz tehát kibirja egyedül.
2011. jan. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem több kutyám van, és csak éjszakára vannak kennelbe zárva. Kettesével. És minden kennelben egy nagyméretű ház van. Az én tapasztalatom az, hogy sokkal jobban szeretnek együtt aludni, egy házban. Nem hiszem, hogy két kutya két házat használna. Ha pedig összeszokott kutyákról van szó, akkor nyílván kicsi az esélye annak, hogy az egyik ne engedné be a másikat. De ha így lesz, akkor ott van a jelenlegi kutyaház, amit tartalékban megtarthatsz, és ha nincsenek meg egy házban, akkor alhatnak kettőben. De szerintem jól meg lesznek egy házban...nyáron egyébként is sok kutya inkább kint alszik, télen pedig jól fog esni nekik, hogy melegítik egymást.
2011. jan. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
megtartod az eredetit, es veszel egy nagyot, aztan majd kialakitjak ki hol lakik, ennyi a nagy titok.
2011. jan. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!

Nálunk külön ház volt az angol cocker spánielemnek, és a beaglenek. A beagle 7 évvel volt fiatalabb, mint nálatok. De mindig együtt aludtak az egyik házban, sose vonultak külön. nagyon szerettek együtt aludni, (2 kan volt), pedig mehettek volna a saját házukba is. Sok fénykép maradt fenn róluk így.

Szerintem előbb-utóbb össze fognak bújni, mert a kutya társas lény.

2011. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor egy nagyobb házat veszek, amiben ketten is elférnek. Az idősebb kutyámat jól ismerem, biztosan nem küldené ki a kicsit.
2011. jan. 9. 10:21
 6/6 anonim ***** válasza:

hát, a helyedben külön kutyaházakkal készülnék, biztos ami biztos.

ha még sosem volt mellette másik kutya, és nem tudtad tesztelni, hogy szeret-e együtt aludni másikkal, akkor lehet, hogy csak befürödnétek egy nagyobb méretű házzal.

2011. jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!