Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hőmérsékletet kell a...

Milyen hőmérsékletet kell a lakásban biztosítani a tacsi kutyámnak, ha napközben nem vagyunk otthon, amitől nem szokja meg a meleget és nem gyengül le az immunrendszere?

Figyelt kérdés
Családi házban lakunk és a kutyusunk egész nap otthon van, napközben egyszer tudjuk kiengedni ill. a dolgát elvégezni. Nem tudom mi a jobb neki, ha melegben van egész nap,viszont mikor kiengedjük megfázhat vagy ha a lakás kissé hűvösebb és nem lesz annyira megfázós, ha kiengedjük.
2009. jan. 30. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ha egyszer mehet ki akkor gyakorlatilag bármilyen hőfok lehet bent.


Bár megjegyzem - lehet hogy rosszul értem - egyszeri kiengedés nagyon kevés!


az immunrendszer nem gyengül a melegtől, a kettő nem függ össze.


Sétához vannak nagyon jó kutyakabátok, ha nagyon aggódnak, vagy lehet télen többszöri rövid sétát tartani.


A kutyák egyébként egy olyan 2-3 fokos hőm.különbséget tolerálnak jól, persze ez függ fajtától, mérettől, bundától, konditól is ...de ez olyan esetekre vonatkozik mikor a kér adott hőmérséklet hatása huzamos ideig éri (órákig, napokig, állandóan) ezért pl, nem fűtik a kutyaházat kinti kutyáknál, hiszen egy nagyobb különbség valóban betegséget okozhat....de a meleg és az immungyengülés összefüggése mint tézis itt sem áll meg!

2009. jan. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Utóbbi eset, jól sejted.:) Nekünk, embereknek is ez a kedvezőbb. A tacsival az a "baj", hogy ő extra alacsony és kint, a talajszinten mindig hidegebb van. Ha fázik, mozgasd át vagy adj rá kabátkát! :)
2009. jan. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy jól értem-e, de a kiskutya csak 1x végezheti el a dolgát naponta?

Ez felér az állatkínzással, nem csak a mozgásigény miatt, hanem mert iszonyat terhelés érheti a beleket, a hugyhólyagot. Ez hosszútávon káros lehet a belsőszervekre. Naponta minimum 2x-3x ki kell engedni.

Semmi baja nem lesz annak a kutyusnak, ha a meleg lakásból kimegy sétálni az udvarra, majd vissza. Sok kutya lakik lakásban, naponta kijárnak a mínuszba sétálni és semmi bajuk sincs.

De nagyon jó kutyakabátokat és háttakarókat lehet kapni, amit csak rá kell tépőzárazni :) a kutyusra.

2009. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

11.13 vagyok.

Bocsi látom már, hogy nem csak 1x végzi el a dolgát a kutyus, csak hirtelen úgy értelmeztem.

2009. jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!