Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Apa (állatorvos) sosem engedte, hogy kutyám legyen, és most, hogy 2 házzal arrébb lesz egy rendelője, megengedte, hogy majd annak a kertjében tartsunk egy kutyust. Nagy testűt (pl. Golden) nem enged, mert annak iszonyat nagy térigénye van, spánielt a füle miatt nem enged, pulit a szőre miatt. Nekem már régóta tetszik a mopsz, csak azt nem tudom, hogy baj lenne-e ha nem lenne lakásban tartva (szerintem nem lenne nagy gond építeni neki egy kis meleg házikót) és felmerült még a beagle. Egyéb tippek? Köszi előre is!
2011. jan. 9. 20:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Apukád jobban ismerhetné az állatokat a munkája miatt... Egy kutya nagysága nem függ össze a térigényével... Lehet egy kutya óriás, ha egész nap csak heverészik egyhelyben...

És ha már spánielről van szó, akkor szerintem a mopsz sem jó választás ugyanis nem hinném hogy túl egészséges fajta lenne tekintve hogy milyen természetellenes feje van és biztos hogy nem kintre való. Már csak azért sem mert amilyen népszerü, még valaki ellopja amikor nem vagytok ott.

2011. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha apád állatorvos, akkor nem tanult sokat a kutyákról... Milyen már, hogy egy kutyát nem a saját kertetekben akar tartani? :S
2011. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem.. ha lesz időd és lehetőséged akkor látogass el egy kutya menhelyre, hisz' lehet bele szeretsz egy kutyába ott helybe.

Hidd el nem muszáj nekik faj tisztának lenniük.Elég ha egészségesek és kölcsönösen szimpatizáltok :D

Ráadásul sokkal hálásabb egy befogadott kutyus (:

2011. jan. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is nyomás a menhelyre!
2011. jan. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az állatorvosok annyit tudnak a kutyákról, amennyit az egyetemen a könyvekből megtanultak. Tehát, hogy milyen testrészeik és betegségeik vannak.

Az ember akkor ismer meg 1-1 fajtát, ha a hétköznapi életben is hosszabb időt tölt velük. Amiket apukád elmond, azok általánosítások, és többnyire nem úgy vannak.

Ezzel persze nem bántani akarom apukádat!

Ha a beagle felmerült, és ahhoz képest azt mondja apukád, hogy a golden retrievernek van nagy tér-, és mozgásigénye, akkor üzenem neki, hogy a beagle-nek 20x annyi van, mint a goldiknak.

A puli szőrével mi baj? Egyáltalán nem nagy macera rendben tartani, és sokkal jobban bírná a kerti életet, mint egy mopsz, vagy beagle.

2011. jan. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Először is köszi a válaszokat! Másodszor nekem is először természetesen a menhely jutott eszembe, de apa mondta, hogy a menhelyes kutyusok közül soknak lehet olyan örökletes vagy szerzett betegsége, amit akkor nem lehet látni és pl 2 évesen meghal szegény :( igen, a Beagle is vadászkutyi, és tudom, hogy neki is nagyon sok mozgás kell, plusz nem egy ismerősöm beagle-je szökős... a mopszinak meg utánaolvastam és kicsi mozgásigénye van :) az meg, hogy nem a saját kertünkben akar részben azért van, mert szép, füvesített kert virágokkal és apa anno a kert vs kutya kérdésben a kertet választotta. Az meg, hogy szerintetek nem ért hozzá, érdekes, mert a szakmában elég elismert kutyás...
2011. jan. 10. 12:38
 7/15 anonim ***** válasza:
A mopsz lakásba való kutya, inkább öleb, mint udvaron, téli zimankóban tartható. A puli szőrét rendben tartani valóban nem kis feladat. A golden mozgásigényét egy normál udvarban kielégítheti. Mindezek ellenére én is nyugodt szívvel ajánlanám a menhelyen való keresgélést, mert egy keverék kutyánál sincs nagyobb esély a rejtett betegségekre, mint egy törzskönyvezett, agyon tenyésztett kutya esetében, sőt! Amellett, hogy jót teszel legalább egy gazdátlan jószággal, nagy valószínűséggel még több szeretet is kapsz majd tőle. Persze egyikre sincs garancia, hiszen a fajtatiszta és keverék is lehet nagyon okos, de nagyon buta is. Erről viszont egy színvonalasabb menhelyen már tudnak tájékoztatni, hogy melyik kutyájuktól, kb. mi várható.
2011. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Természetesen ez nem az a fórum ahol édesapád hozzáértésével kellene foglalkozni. De én azért személy szerint elég elkeserítőnek tartom, hogy pár mondatban olyan dolgokra mutattál rá apuddal kapcsolatosan, amelyek erőteljesen megkérdőjelezik a kompetenciáját, hisz olyan badarságokat hordott össze, amikről egy kutyákat minimálisan ismerő egyén egyértelműen tudja, hogy nem igaz.

Egyébként szerintem egy két házzal arrébb lévő kertben a kutyus eléggé elhanyagoltnak fogja érezni magát. Lehet erre azt mondani, hogy majd minden nap 2x sétáltatom, meg mindig ott leszek vele, de ez nyilvánvalóan nem ugyanaz, mintha bejárása van a gazda lakásába, vagy akár csak a saját ház kertjében van.

2011. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Istenem....(-bocsánat-)


A puli szőrével ALIG kell foglalkozni!Jah és napi 2x-3x sétáltatással még a golden is elvan!

2011. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
hát a lakásba tuti nem jöhetne be a saját kertből sem, viszont még mindig nem kaptam több tippet fajtákra... de lehet, hogy nézek valami jobb menhelyet. az pedig, hogy mennyit vagyok vele nem azon fog múlni, hogy hol van, hanem a szeretetemen és a gondoskodásomon. a szomszédék nyertek egy goldit, soha egy lépést nem tettek vele pórázon (anélkül se), mikor elmennek nyaralni, odaöntenek neki fél kiló tápot és csókolom... legszívesebben elszedném tőlük, annyira sajnálom :(
2011. jan. 11. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!