Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanítás jó irányba...

Az ivartalanítás jó irányba változtatja meg a kutya viselkedését?

Figyelt kérdés

Van egy kétéves kan keverékkutyám. Imádni való, de iszonyatosan fegyelmezetlen! Az ismerőseim szerint én rontottam el, mert túlságosan elkényeztettem.:-(

Én már elég idős nő vagyok (68 éves), az a legnagyobb problémám, hogy sétánál repülök utána! Ha ivartalanítom, nyugodtabb lesz????


2011. jan. 10. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valamelyest lenyugszik, de nem helyettesítheti a nevelést! Sok mozgás kell neki, futhasson a többi kutyával meg labdázás! Kutyasuli, tudom... de nem árt megpróbálni. Mi is nemrég vizsgáztunk a kutyámmal és egy csoportba jártunk egy nénivel aki 63 éves volt... nemrég fogadott örökbe egy pumikeverék (kb 4 éves, ivartalanított) kutyát és nem bírt vele :) Lám, 83%-osra vizsgáztak!
2011. jan. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Kutyánként változó. A mi kutyánk ivartalanítás után olyan lett, mint a kisangyal. Persze ha fegyelmezési gondok vannak, akkor nem árt, ha egy kicsit következetesebb az ember, mert még nevelhető...
2011. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás nem egyenlő a neveléssel!


Nyugodtabb lesz és mivel amúgyis keverék egyébként is érdemes megműtetni. Amire utána oda kell figyelni az az etetés, nehogy elhizzon.


Két évesen még viszonylag könnyű megnevelni (csak következetesnek kell lenni). Vedd igénybe szakember (kiképző) segítségét.

Amikor mi jártunk suliba volt egy brenáthegyi kutya akivel a gazdi az elején munkáskesztyűben vastag kötélen küzdött (mert a kutya azt csinált amit akart, pedig nagydarab, erős pasi volt a gazdi) a végén meg mint a kiállításon elég volt neki egy "vékony" (lánc)póráz a gyerek kezében... (pedig Ő is felnőttként jött a suliba).

2011. jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%

Vajon hatvanvalahány évesen miért is veszel magadhoz ilyen fiatal kutyát? Mit fogsz tíz év múlva csinálni vele...?


Az ivartalanítás csak arra van, hogy a párzási ösztönt kiiktassa, de az is csak fél év eltelte után kezd csökkenni.

A kutyának, mivel fiatal, sok mozgásra van szüksége, az energiáját ki kell adja.


Mindenesetre ha egy idősebb kutyát vettél volna magadhoz, mindkettőtöknek jobb lett volna...

2011. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A miénk a kivétel, mert 1 évesen lett ivartalanítva, azóta ha lehet, még energikusabb (stafford keverék).

Bár ő szuka, szerintem kanoknál jobban jellemző, hogy lenyugszanak, de az energikusságából nemigen fog veszíteni, csak pl. kevésbé fog jelölgetni, dominanciaharcot folytatni stb.

2011. jan. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Betti aszmb. válasza:

Az én kutyáim: Pötyi és Lucky.

:)

Pötyi szuka, 10 éves pöttyös dalmata keverék kb. 1 éve lett oltva és szerintem a viselkedése egyáltalán nem változott...

Lucky kan, most lesz 2 éves keverék kutyus (Pötyi fia :) )

Őt is ugyanakkor oltottuk, de én rajta se látok változást csak annyit hogy megnőtt :)

Szerintem egy ivartalanítás nem változtatja meg ( látványosan) a kutya viselkedését...

Az igaz, hogy én is elkényeztettem a kutyámat... :D

És Lucky után én is repülök :)))

És ő se lett nyugodtabb, de tanítás sokat segítene rajta... :)

2014. márc. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!