Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni, hogy NE...

Mit tudok tenni, hogy NE TUDJÁK MEGMÉRGEZNI a kutyám?

Figyelt kérdés
Most is volt, hogy fagyállóval itatott étellel mérgeztek meg kutyát, és utána betörtek. Tudok valamit tenni, hogy a kutyám ne egye meg, ha ilyen történik?
2011. jan. 10. 18:36
1 2
 11/15 anonim válasza:

Igazából az egész azon múlik,hogy és hol tartod a kutyád?!

Ha lakásban tartod tehát bent él veled egy légtérben,akkor rendszeresen eteted(te adod kizárólag az ételt) így megszokja,hogy csak otthon van kaja azt eheti amit tőled(családodtól) kap. Persze viszed sétálni is,mint mindenki és be lehet próbálni,hogy idegen kézből nyújtott kaját ne fogadjon el!! feljebb olvastam a "fuj" parancsot ami nekem is használt,vmint értelem szerűen nem engeded oda az ebet. A kinti kutyák,kertben élőknél már nem ilyen egyszerű sajnos.Amelyik kutya nincs felügyelet alatt és nincs rászoktatva az ilyen viselkedésre óva óhatatlanul el fogja fogadni az ételt. Az ütlegelést és az ahhoz hasonló módszert én sem javaslom! Rengeteg negatív dolgot ébreszthet a kutyában,több károd származhat belőle mint hasznod

2011. jan. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nekem van két javaslatom is. Fájó ingereken alapul, de tuti biztos, hogy a kutya a dobott ill a talált élelmet nem fogja felvenni.Ehhez nem kell több próba csak egyszeri max 2 -szeri.

1, Egérfogó csapda a régi hagyományos. Nem te hanem egy idegen tegyen a csapdába egy darab húst. tegye le a kertbe akárhova. A kutya ne lássa. Engedd ki a kutyát és figyeld mikor harap rá. Nyilván az egérfogó megüti, de attól nem lesz semmi baja, csak az élelem felvételt egy rossz élménnyel fogja trásítani így legközelebb elkerüli.

2,Kell egy kutya kiképző aki házhoz jön és az akkumulátoros élelem megtagadás a következő.

Egy darab húst egy falapra helyez, két krokodil csipeszt rácsíptet a húsra a vezeték egyik végét az aksi negatív részére helyezi és figyeli a kutyát.Amikor a kutya a húst megszagolja vagy hozzáér a nyelvével akkor a vezeték másik részét a pozitiv saruhoz érinti. Így a kutyát megcsípi az áram, de nem kell félni mert amper nincs benne. A kutya garantáltan leszokik a felzabálásról. De azt szem előtt kell tartani ha kínált élelemről van szó akkor a az áramütést az emberhez fogja kapcsolni.Végül is az a cél, hogy ne fogadjon el idegentől és ne egyen fel sem dobott sem talált élelmet.

2011. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
szerintem valami védett zárt helyre vidd a tálját és a vizes edényét.
2011. jan. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Lassan már tudatosulhatna a fejekben, hogy a kutya nem biztonsági tárgy, hanem állat, akivel együtt él az ember.

Nem a kert tartozéka és nem véd a komoly betörés ellen.

Van spray, van méreg, van fegyver, amivel harcképtelenné tehetik.

A kutyát családtagnak kellene tekinteni és nem kizárólagos házőrzőnek, aki csak a lakáson kívül teljesíthet szolgálatot.

2011. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Még valami.

Szerintem ha ez tudatosulna, nagyságrendekkel kevesebben tartanának kutyát, de aki tartana, az méltó módon tenné és emberségesen.

2011. jan. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!