Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele? Hogy...

Mit csináljak vele? Hogy tanítsam meg neki?

Figyelt kérdés
kb egy fél éve hoztam egy kis kutyát elég roszz körülmények közül ahol már 8 hetes korától ki volt kötve. És most nem hajlandó megtanulni hogy nem a kapu elé kell végezni a WC ügyeket..... mit csináljak? hogy tanítsam meg neki?
2011. jan. 11. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen kapu elé?

Panel-kertes?

Mekkora most?

Lehet, nagyon kell már neki. Ha kézben kiviszed oda, ahol elengedheti magát, idővel átszokik.

2011. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyakrabban, eleinte három óránként kell kivinni sétálni. Mert még nem tudja, hogy meddig kell visszatartania és amint kell neki, végzi a dolgát.

Ha pórázon viszed, akkor vidd gyorsan el a kaputól, mielőtt neki tudna készülődni a dolgának.

És ismétlem: eleinte, néhány hétig három óránként - éjjel is!

Tudom, hogy ez megerőltető, de nagyságrendekkel gyorsabban megszokik.

Idővel aztán lehet kitolni az időt.

Csak egy a fontos: legyen rendszer, azaz mindig ugyanabban az időben legyen kivíve, akkor tudja visszatartani.

2011. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kertes házba lakok és az az igazság h nem érnék rá 3 óránként kivinni... 9 hónapos a kutyus
2011. jan. 14. 18:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha reggel es este is kiviszed, akkor is megtanulja. Esetleg szidd le egy picit, ha latod, hogy rossz helyre piszkol, ahova nem szeretned.
2011. jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

csinálj a kertben egy 1 m2-es homokos részt,és szoktasd rá a kutyát,hogy oda menjen wc-re.

ilyen egyszerű .

a homokból később könnyen felszeded a szart és elásod, vagy kidobod a kukába.

2011. jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Figyeld a kutyust, ha a kapuhoz szalad, fogd meg a grabancát és vezesd oda a kertben, ahol szeretnéd, h rendszeresen visszajárna és ott végezné el a dolgát. (Esetleg tegyél a kapuba vmi taszító illatot, h ne legyen kedve ott időzni.) Nekem bevált, Neked is sikerülni fog!
2011. jan. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 *Latifah* válasza:

Szia!

Én is kertes házban lakom, és mi úgy szoktuk ezt a kutyáknak tanítani, hogyha látjuk, hogy kell neki, akkor megfogjuk és elvisszük a hátsó udvarba, hogy ott intézze és egy idő után meg is fogja tanulni.

Sok szerencsét, jó kutyázást!

2011. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Ezeket kipróbálom.

Szerintem a homokos a legvalószínűbb

hogy befog válni..^^

2011. jan. 15. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!