Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg arra a...

Hogyan tanítsam meg arra a dalmatámat, hogy ne féljen az idegenektől, ha vele vagyok?

Figyelt kérdés
sajnos nem vihetem a kutyámat olyan helyre futtatni, ahol emberek vannak, mert retteg az idegenektől (még a gyerekektől is)...nem tudom, miért, hiszen soha semmi negatív élményben nem volt része. mikor valaki odajön hozzánk közel, mindig attol félek, hogy félelmében megtámadja, megkapja azt az embert. Főleg férfiakkal fordult elő, hogy meg is morogta, ugatta őket, sőt vicsorgott rájuk, hiába próbálom ilyen kor nyugtatni, ölelni,csitítani, semmi eredménye, meredten figyeli az idegent addig, amíg messze nem kerül tőlünk. Nem szeretem pórázon sétáltatni, mert annak, úgy érzem, semmi értelme, mindig elviszem a természetbe, ahol szabadon engedem (mindig olyan időpontot választok, amikor nincsenek horgászok,vagy sétáló gyerekek). de nem akadályozhatom meg és nem jósolhatom meg előre, arra fog e jönni valaki, és állandóan ettől rettegek. és sajnos van nagyon sok ember, aki meg sem kérdezi,hogy harap e a kutya vagy meg lehet e simogatni, hanem agyből nyújtja a kezét, és ha ezt meglátom, akkor egyből elkap a gyomorgörcs....
2010. jan. 11. 11:10
 1/4 anonim válasza:

Hát 2 lehetőség van. Az egyik hogy a kutyád a falkavezér ezért kötelességének érzi hogy megvédje a falkáját, vagy is téged. Nem ragozom hogy ez ellen mit lehet tenni mert szanaszét csócsált téma már. A második eshetőség hogy a kutyád nevelése kifogástalan, természetéből adódóan tart az idegenektől, bizalmatlan velük szemben, mint az enyém. Nem ismerem a dalmatákat de ez a valószínűtlenebb hisz nem fajtajegy, mint az őrző-védő kutyáknál.

Ha még is ez a helyzet állna fenn igen is szoktatni kell a kutyát az emberekhez és ha negatív reakciót produkál, pl. morgás akkor add az értésére hogy az nem jó, mondjuk szidd meg érte. Az én kutyám is utálja az idegen embereket de ha pórázon van eltűri a simogatást, bár összehúzza magát, hisz nincs meg a bizalom, ha el van engedve, kitér az érte nyúló kéz elől. Eszébe sem jutna támadni..

2010. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jaj de jó, én is most akartam feltenni hasonló kérdést.

9 hónapos a spánielem, több topicban írtam már, hogy iskolázott, okos. De fél az emberektől! Érdekes, a suliban nincs gond, mert amelyik ember kutyával van, azzal nincs gondja. De félelmetes látni hogy borzolja a szőrét, vicsorog ha séta közben találkozunk valakivel. 5 éves a lányom, őt imádja, de a többi gyereket hihetetlenül támadná, ez látszik mikor vele megyek oviba a gyerekért. Jó lenne független helyszínen emberekkel barátkoztatni, de az a legnagyobb baj, hogy nincsenek olyan ismerőseim, akik belemennének ilyen "hülyeségbe", egy idegennek pedig nem mondhatom hogy próbáljon már közelíteni a kutyához...

Itt ragadom meg az alkalmat, ha Miskolcon van aki imádja a kutyákat és barátkozna, szóljon :-)

2010. jan. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha morog, vicsorog, támadni készül, ne nyugtatgasd, ne csititgasd és ne ölelgesd. Ez neki finom érzés és megerősítést kap Tőled, hogy helyesen viselkedik. Ilyenkor inkább tereld el a figyelmét valamivel ami nem jutatom, mondjuk indulj el másik irányba, vagy állj az idegen és a kutyád közé.
2010. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat és tanácsokat :) igazából nem hinném, hogy falkavezérnek hiszi magát, mert akkor nem engedelmeskedne nekem mindenben...senki másra nem hallgat a családban csak rám, de nekem egyetlen szavamba kerül és bármit megtesz, és nélkülem sehová nem hajlandó menni...pl retteg a víztől és a jégtől, de ha én rámegyek vagy belemegyek, oda is követ. Mellesleg szuka (nem tudom, ennek van e köze az egészhez).
2010. jan. 11. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!