Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy féléves Magyar vizslám...

Egy féléves Magyar vizslám van, és eléggé büdös. Az állatorvos azt mondta hogy télen ne fürdessem meg mert zsírt termel a bőrére, és ezzel melegíti magát. Akkor szerintetek mit csináljak, ti mit szoktatok csinálni ilyen helyzetbe?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyáim sem túl jó szagúak ilyenkor, de nem tudsz mást tenni, várni, hogy jöjjön a jóidő. Mégis hogy fürdetnéd meg ilyen hidegben? Vagy benti kutya?
2011. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni kutya parfűmöt, de szerintem elég, ha kamillás hintőport szórsz rá, és átkeféled.
2011. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat .

Egyébként kinti kutya.

2011. jan. 11. 18:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Én még megnézetném állatorvossal a bűzmirigyét is.
2011. jan. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én magyar vizslákat tenyésztek, és bizony nekik, ha valahol megmutatjuk magunkat, vagy kiállításra, stb, akkor bizony télen is szépnek kell lenniük, illatosnak :) Természetesen ők benti kutyusok, és minden kiállítás-bemutató előtt alaposan meg vannak fürdetve, és be vannak szórva kamillás hintőporral, amit elkenek a szőrükön. Attól, mert még kiállítási kutyusok, nagyon sokat dagonyáznak a hóban-sárban, így fontos, hogy normális illatuk legyen és ne büdösek. Én ezt szoktam használni:)
2011. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak akkor fürdesd ilyen időszakban a teljes száradásig a meleg(!) lakásban bent lehet.

A hintőpor jó ötlet.

2011. jan. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hell-ikon ***** válasza:

Ha a szőrét szimplán csak átkeféled hetente 1x, akkor az csökkenti valamelyest a szagot.

Lehet kapni száraz kutyasampont is kisállatboltban, ezzel nem fürdetni kell a kutyát, hanem csak beszórni és jól át kell kefélni a szőrét. De erre tul.képp. alkalmas (ahogy írták előttem) a kamillás hintőpor is.

2011. jan. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

símán fürdesd meg ,pl: zuhanykabinban.

bevezeted a házba ,irány a zuhany.

folyamatos nyugodt beszéd ,hogy a kutya pozitívan álljon a dologhoz.

( azért is büdös,mert minden erős szagú számára vonzó dologba belefekszik )

készíts elő törölközöket,plédet a földre. csak síma vízzel fürdesd ,semmi vegyszer-vagy sampon. !!!

viszont addig ne engedd ki a szabadba amíg teljesen meg nem szárad !! 1-2 óra !!

vagy -

nedves frotírtörölközővel töröld át minden nap.

a lényeg nem a szaktalanítás - hanem ,hogy megszokja a kutya .

számára a saját büdös szaga tök normális.

őt nem zavarja ,csak téged :)

2011. jan. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
HA KINTI KUTYA AKKOR TÉLEN NE FÜRDESD MEG!!! Elég a kamillás hintőpor is.
2011. jan. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

11:56-nak.

Kinti kutyát télen TILOS fürdetni.

Légyszi olvasd el mit írt a kérdező.


Kérdező!


Ha nem tudod meleg helyre bevinni akkor semmi képpen NE fürdesd meg. Amit írtak a többiek, szórd be púderral.

2011. jan. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!