Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bélférgességre gyanakszom, az...

Bélférgességre gyanakszom, az állatorvos nem jön ki, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Pulikutyánk pár napja furcsán viselkedett, nem evett, félrevonult, aztán tegnap fedeztem fel, hogy a végbélnyílása piros, folyamatosan "lüktet" mintha kakálnia kellene, és kukacféleségek mászkálnak ki be rajta!! Nagyon megijedtem, felhívtam a körzeti állatorvost, tegnap egyáltalán nem vette fel, ma meg közölte, hogy biztosan nem tud kijönni, és mivel holnap ünnep, akkor végképp nem. Próbáltam már itatni olajos tejjel, algopiryn-t oldottam fel neki, de nem hajlandó megenni semmit, és inni sem sokat iszik! Mit tehetnék még? És meddig bírhatja így, vagy idővel elmúlik a férgesség, vagy nem is férgességről van szó?(Szerdán tudok leghamarabb féreghajtót venni.)
2011. okt. 31. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ha látsz férgeket akkor valószínű bélférgesség is, de attól nem szokott a kutya étvágytalan lenni... vagyis még nem tapasztaltam. Állítólag a dió jó féreghajtó, a mieink szoktak csak úgy unalomból is törni maguknak. Egy kis darált húsba keverj el darált diót. Lehet hogy hülyeséget mondtam, de ártani nem árt. Esetleg ha van a közeledben tenyésztő kérdezd meg nincs-e féreghajtója. Ahol kölykök vannak ott szokott lenni. Egyébként hol laksz? Hátha valaki tud neked adni, amíg a doki nem tud jönni. Egyébként ha nem eszik az nem nagy tragédia, csak igyon, és ha lehet ne tejet hanem vizet.
2011. okt. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Keress egy nyitva tartó gyógyszertárat, és vegyél a kutyának féregirtó tablettát (találsz ügyeletes patikát ma is, néhány száz ft). Ma nyitva vannak a hipermarketek, ott is szokott gyógyszertár lenni, de érdeklődj, hogy tényleg nyitva van-e.

Valószínűleg eléggé el ehet már szaporodva benne a giliszta, ezért látod a végbélnyílásnál "közlekedni" őket.

Ha megvan a féreghajtás (egy szem gyógyszer), akkor a székletét mindig szedd össze, nehogy visszafertőzze magát.

A féregirtást kb. 3 hét múlva is el kell végezni, egészen addig, amíg tünetmentes lesz a kutya (többször kell adni neki, az biztos).

Merre laksz egyébként? Nagyvárosban biztos van ma gyógyszertár nyitva.

2011. okt. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Basszus, mégis mikor féregtelenítetted utoljára, hogy ennyire elszaporodtak szegényben?? 3-4 havonta KÖTELEZŐ féregteleníteni!
2011. okt. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Épp ez a gond, hogy egy "világvégi" kis faluban lakom, a legközelebbi város is 20 km, de ott sincs hipermarket, és a boltok is zárva vannak ma is, ha jól tudom. Szóval legközelebb szerdán tudok neki venni féreghajtót! Remélem,kibírja addig, bár nem tudom, hogy fogom neki beadni, mert szinte semmit nem eszik meg, mondjuk annak örültem, hogy 3 nap után ma hajlandó volt egy pici rakott karfiolt enni(azaz belőle a darálthúst kiszemezgetni:))

De nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, nagyon segítőkészek és kedvesek vagytok :)!

2011. okt. 31. 09:51
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a tavaszi védőoltási időszakban kapott féreghajtót !
2011. okt. 31. 09:52
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
egy kis fokhagymád nincs otthon? az is féreghajtó..
2011. okt. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem jól érzi magát a kutya, az első, hogy nem akar enni, ne is erőltesd. A karfiol pedig egyáltalán nem kutyának való eledel.A víz a lényeges ilyenkor. A megfelelő folyadék bevitele. Szerdán az első utad az orvos legyen. Mennyi idős a kutyád? Általában az orsóféreg a jellemző fertőzés, és azok nem járkálnak "ki-be" a kutya végbelénél.
2011. okt. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én másra tippelek. Valami elzárja a végbelét, és azok a fertőzés miatti nyüvek lehetnek. Ne erőltess le a torkán semmit, próbálj azonnal orvost keríteni, mert ha az amire tippelek, akkor nem biztos, hogy szerdáig kibírja.
2011. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Időpont ma 10:40

Sajnos ennek a nagyobb a valószínűsége :((

2011. okt. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:

A bélférgek nem járnak ki-be a kutyából. Inkább a légy köphette be a feneke környékén. Ha jobban megnézed, biztosan fogsz találni sebet is rajta. Neostomosannal le kell fürdetni (ebben az esetben legjobb, ha beleülteted a vízbe) és utána advantix spot-ont rá. De ehhez állatorvos kell. Ne várd meg, hogy kimenjen, keress egy normális rendelőt, ahova beviszed és mindezeket megkaphatod.

Jobbulást a kutyusnak!

2011. okt. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!