Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csakkitti! Tudnál nekem...

Csakkitti! Tudnál nekem válaszolni?

Figyelt kérdés

Szia! Elsősorban hozzád szólok :) Elég régóta olvasom már ezt a fórumot, és mindig nagyon hasznos válaszaid vannak, sokat segítenek a csintalan kis golden retrieverem nevelésében, pedig még kérdést sem tettem fel vele kapcsolatban. A kérdésem az lenne, hogy tanítasz valahol kutyaiskolában? Nagyon szívesen elmennénk hozzád, és a kutyaiskoládhoz, mert biztosan tudnátok nekünk jó tanácsokat adni :) Egyébként hány éves vagy? Mesélnél egy kicsit magadról, hogy milyen kutyád van, hány éves stb? Nagyon érdekelne! :) Szeretem olvasni a hozzászólásaidat.

Ne haragudj, ha tolakodásnak vetted, nem annak szántam :)


2011. jan. 12. 14:20
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Na, már egész jó kis témánk lett, csevegő téma :)

Az eredeti témához visszatérve, köszönöm a válaszod csakkitti, nagy élvezettel olvastam. Nagyon szeretem az angol bulldogokat, nem tudsz egy képet belinkelni a kutyádról? Biztos aranyos lehet :)

És ugye nem volt még semmi betegsége a kutyádnak amiatt, mert szaporítótól lett megvéve? Valamelyik kérdésnél olvastam, hogy a fajtamentők nem adtak neked kutyát, ezért vettél szaporítótól.

2011. jan. 12. 18:51
 22/34 zsuzsabazsa ***** válasza:

A hekker bejegyzés helyett itt a válasz.



Ahhoz, hogy jó kutyakiképző legyél lépcsőfokokat kell járnod.Kutyasuliba okvetlen kell járj méghozzá a saját kutyáddal. A kutyádat ki kell képezd IPO-III szintre. Mikor ezt már tökélyre fejlesztetted. Régebben meg volt határozva, hogy a sajátodon kívül még 5 idegen kutyát is ki kell képezned plusz 5 éves iskolai tagság. Ha az iskola vezető úgy látja, hogy érdemben dolgozol,akkor felterjeszt a MEOE-nél bronzkoszorús mesterkiképzői címre.Akkor szépen elkezdesz kezdő csoportokat vezetni vagyis emberekkel kommunikálni.Később már haladó csoportot is vezethetsz. Neked kell összeállítani a kiképzés menetét és levezényelni. Utána megint felterjeszthetnek az ezüstkoszorús mesterkiképzői címre. Utána van az arany meg a babérkoszorú. Aki odáig eljutott, hogy már kutyasulija is van az mellette panzióztat is. Jobban meg tud élni. Az igazság az, hogy több lábon kell megállni ahhoz, hogy az ember megtudjon élni, mert csupán ebből meggazdagodni nem lehet.

[link]

2011. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 MME ***** válasza:

Kösz. Most láttam, hogy kicsit elírtam a neved... bocsi... Ez ugyanolyan, minthogy a "kuvasz" szót csak sokadszori olvasásra nem olvastam következetesen a "kutya" szónak, pedig fontos lett volna kiszúrnom :)


Amúgy ne haragudj kérdező, majd valaki úgyis bejelenti, hogy "baj van a kérdéssel", azok után, amit alkottunk...

2011. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
80%

De, sajnos volt belőle egészségügyi probléma. Harder miriggyel műtötték, a franc se tudja, hogy örökletes-e, megoszlanak a vélemények, mindenesetre minél kevésbé lóg a szeme, annál kisebb az esély, hogy előjöjjön, tehát aki gondosan szelektál, az el tudja kerülni ezt a problémát szerintem. Aztán rejtett here miatt ivartalanítani kellett, ez ugye tutira örökletes. És van egy köldöksérve, ami eddig még nem záródott ki szerencsére, de az orvos azért mindig ellenőrzi, ezt is lehet, hogy idővel műteni kell, bár most, hogy kicsit lefogyott elég szépen visszahúzódott a sérv is. Erről is megoszlanak a vélemények, hogy örökletes-e, de ha nem is az, akkor nagyban hozzájárulhat a kialakulásához az, hogy rosszul emelgették kiskorában.


És hát rettegek a dp vagy patella miatt, igazából el kéne vinnem egy szűrésre, csak valahogy nem szánom rá a 30 ezer forintot, mert egyelőre igazából tünetmentes, és a Luposant kapja folyamatosan, ha tudnám, hogy van egy enyhe elváltozás, akkor is csak ennyit tudnék tenni.


Szóval de, volt belőle probléma.


Így néz ki:

[link]

[link]

[link]


Amúgy látszik is az alkatán, meg mindenen, hogy tökre nem kóser angol bulldognak, bár ezt nem bánom, mert fittebb, mozgékonyabb :)


Most ebben a kérdésben mit lehetett lepontozni rajtam? Nem mintha érdekelnének a pontok, de komolyan, itt most mi tud haszontalan válasz lenni? :)

2011. jan. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nekem semmi bajom a válaszaiddal, nem tudom ki az aki lepontoz a semmiért.. mindegy is.

Sajnálom, hogy voltak már belőle problémák, de egyébként nagyon szép kutyusod van, nekem nagyon tetszik :) Sok boldog együtt töltött időt kívánok Nektek! :)

Jó kis topicot nyitottunk, tetszik nagyon! Végre legyen egy hely, ahol egymás kutyáiról is beszélgethessünk. :)

2011. jan. 13. 15:36
 26/34 anonim ***** válasza:
De akkor mesélj te is a tiédről! Mennyi idős a kis golden és mit csintalankodik?
2011. jan. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nekem is tetszik a kutyád. Jó kinézetű buldog.
2011. jan. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 zsuzsabazsa ***** válasza:

Szerintem, ha dp-is ne foglalkozz vele. Úgysem tenyészted.

Különben is sok kutyánál akiken nem látszik, egy intenzívebb kiképzés után amiben még akadályok leküzdése is van akkor mutatkozik meg a dp.

2011. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy van akadály (imádja a pallót meg a palánkot, meg a kúszót is) , meg ÖV-zünk is, és ráadásul 3-ikon lakunk, és a parkba, ahova sétálni járunk is lépcsőn kell felmenni. Ráadásul ez azért nem a lusta verzió, hanem pörög mint az állat, és hajtom is, szoktunk túrázni, vizslákkal fut rohan, stb. Tehát kicsit aggódom azért a dp miatt, bár elvileg a bulldognál pont a dp nem okoz túl nagy galibát, viszont a patella már baj lehet.
2011. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 zsuzsabazsa ***** válasza:

A megerőltető akadályokat ne csináld vele főleg ahol a hasizmokat kell erőltetnie. A mostani palánkok már nem veszélyesek mert döntöttek. De azért vigyázz vele.

Mi az a patella?

2011. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!