Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Zsuzsabazsa! A behívást...

Zsuzsabazsa! A behívást beüléssel (szabályosan) hogyan tanítod? És milyen parancsot használsz hozzá?

Figyelt kérdés

Úgy látom neked van tapasztalatod ebben, ezért kérem a segítséged. Köszi!

Természetesen, ha más is tud segíteni, annak a válaszát is szívesen fogadom.


2011. jan. 12. 17:25
1 2
 11/17 zsuzsabazsa ***** válasza:

Kérdezőnek.


Lépésről lépésre.

A kutyád alaphelyzetben van, melletted ül. Pórázhosszárra eltávolodsz a kutyától szembe fordulsz vele. A jobb kezedben a póráz vége, bal kezeddel benyúlsz a póráz közepéig megfogod és berántod a kutyát magad elé ezzel egy időben lágyan kedvesen hozzám vezényszót használod. Tehát a póráz rántás erélyesen a hívó szó lágy. Mindig egy apró lépést hátrálj és így húzd a kutyát magad elé. A vége a lábhoz való betérés lesz. Gondolom ezt már tudod.

2011. jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
Még annyit, hogy a hagyományos bal láb mellé ülést,át lehet variálni csehes beülésre. Ez a legnehezebb, mert a kutyának egy nem természetes mozgást tanítunk meg.
2011. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
Még annyiban kiegészíteném az első válaszomat,hogy mikor a kutyát elém beültettem a póráz mindig a jobb kezemben van kettéhajtva és közel a karabinerhez fogom. Mikor aprókat hátralépek először a bal lábammal a kutyát húzom magam elé és a bal kézzel nyomban ültetem.Arra ügyelni kell, hogy ne nagyot lépjünk hátrafelé, mert a gyakorlat attól lesz szép és látványos ha a kutya végig a seggén csúszva vagy alig megemelkedve ül be eléd.
2011. jan. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 zsuzsabazsa ***** válasza:

Lábhoz való betérés:

Miután a kutya előtted szorosan szabályosan ül, bepisszegsz a kutyának, hogy rád figyeljen és ne oldalra meg máshová. A póráz a jobb kezedben szintén kettéhajtva mikor a kutya rád figyel kiadod a vezényszót "lábhoz"ezzel pontosan egy időben a kutyát a jobb lábad mellett és hátul a térded hajlatában gyors ütemben elvezeted a kutyát. Közben a hátad mögött a pórázt átveszed a bal kezedbe és mikor már a bal láb mellett van a kutya a póráz szintén a jobb kézbe kerül és a bal kezeddel ül vezényszóra ültetsz.Mikor a kutya az ülőgumóin ül jöhet a látványos dicséret.

2011. jan. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A kutyát ülő helyzetből sohasem hivjuk el. Ez azzal járna, hogy a kutya állandóan várakozó álláspontban lenne, és mindig várná, hogy a vezetője mikor hivja magához. A kutyának meg kell szoknia, hogy addig a helyén kell maradnia, amig a vezetője onnan el nem vezeti. Ergo sohasem futhat el ebből a helyzetből, mert ha ez rögződik az emlékezetében, akkor fegyelmezetlen kutya válik belőle.

Én játék közben tanitottam a beültetést. Magamhoz hivtam labdával, ill. kajával, és szemben velem leült. Ha ugrándozott, annál magasabbra tartottam a motivácios eszkzöt. Igy kénytelen volt leülni. Közben az Ül vezényszó. Amikor ez megvan, ekkor még nyilván nagyobb a távolság. Piciket lehet hátralépni, és gyakorlatilag a kutya majdnem magától közelit. Iyenkor megint az ül vezényszó.

2011. jan. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
Itt a behívás tanításáról van szó és nem a helyben maradásról. Ez két külön dolog.
2011. jan. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, hogy két külön dolog, de ugy gondolom ellentmondás van a két dologra való tanitás között. Én inkább játék közben, még a tudatos kiképzés előtt tanitom, de mondom ez az én személyes véleményem:)
2011. jan. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!