Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudom, hogy nagyon rosszul...

Tudom, hogy nagyon rosszul csináltam, de hogyan kellene szabályosan?

Figyelt kérdés

Igazából eddig egy olyan helyen lovagoltam, ahol a ló tulajdonosa sem tud "szabályosan"lovagolni, így csak utazgattunk a lovon. Most pedig istállómunkáért cserében lovagolok, de hát nem igazán foglalkoznak velem. Sőt... Így hát itt kell kérdeznem, mivel nincs pénzem külön oktatóhoz járni.


Tehát ügetésbe indításról lenne szó. Ugye fogalmam sincs hogyan kell. Eddig úgy csináltam, hogy lépésben kicsit megszorítottam a vádlimmal a ló hasát és csípőmmel előre "löktem". Így beindult ügetésbe a ló és amíg biztos voltam benne, hogy nem fog megállni, addig tanügettem, majd néhány lépés után könnyű ügettem.

Tudom, hogy ez így nem jó. Nem hiszem, hogy úgy kell elindítani a lovat, hogy csak jobban szorítom, de akkor hogyan?


A másik kérdésem az lenne, hogy mit jelent, hogy "lovagold előre"?


2011. júl. 26. 19:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Azért fontos ez nekem, mert nem szeretném elrontani a lovat. Ezek nagyon jó lovak, igaz mindig a hajtós, nehezebben irányítható lovat kapom, de akkor sem szeretném rosszul csinálni :)
2011. júl. 26. 19:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát pedig ez teljesen tökéletes.:):) Amit csinálsz az nem rossz, sőt nagyon jó, annyi h még a csizmádat is oda SZORÍTHATOD. Tehát hozzáérsz és nyom, nem pedig rug... :):) Csípő és vádli ugyan úgy marad, és a tanügetés is jó az elején ez belefér.:):) ÉS ki mondta neked, hogy ez így nem jó? xD :D:D:D
2011. júl. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

sztem is kb jól csinálod. Szárral még figyelmeztetheted előtte (belső kézzel fimonan félfelvétel-szivacsolj)

kicsi tanugetés nem gáz az elején. MMint tényleg csak 1-2 ütemnyi.

De amúgy jó.

2011. júl. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha bizonytalan vagy keress egykét szakkönyvet.Tudom, hogby könyvből NEM lehet megtanulni lovagolni, de le van írva mit kell csinálni, tehát egy próbát megér. Esetleg ha van kinn ismerősöd megkérheted, hogy videózzon le telóval vagy valamivel, így láthatod magad kívülről. Ez nekem pl sokat segített, pedig nekem sincs edzőm. Láttam magam kívülről és azokat a hibákat próbáltak később korrigálni.

Előre lovagolni: jobban hajtod az adott jármódban, hogy nyújtson a ló ( a hátsó lábával lépje túl az első láb nyomát), így lendületesen dolgozik a ló.

2011. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha a csizmára nem reagál, használj pálcát. persze először mindig próbáld meg csizmával hajtani, és ha nem megy, csak akkor használd a pálcát!
2011. júl. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!