Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kertesházban maximum hány...

Egy kertesházban maximum hány kutya tartható szabályosan?

Figyelt kérdés
Nem élek kertesházban, de majd később oda szeretnék költözni. Természetesen kutyákat szeretnék tartani, minél többet és tudni szeretném, hogy mennyi tartható legálisan. Tudnátok segíteni?
2010. szept. 3. 18:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Asszem 3 de mi 5-öt tartunk :) És senki enm szól érte :) Pedig regisztrált kutyák is :)
2010. szept. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Javaslom ház vásárlás előtt olvasd el az adott település állattartási rendeletét abban le van írva mennyit lehet.

Általában 2 vagy 3 kutya és annak szaporulata 3 hónapos korig lehet egy kertes házban. Települése válogatja mennyit enged meg.

2010. szept. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nálunk 2 kutyus(magyar vizsla,törpe pincser)van kint es 3 kutyus van bent (cavalier king charles spaniel).szerintem bármenyi tarthato de sok mozgás kell nekik tehát nem erdemes sok kutyát tartani ha nem tucc veluk minden nap kimenni.
2010. szept. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Településtől függ!! Előre kérd el az állattartási rendeletet ott, ahová költözöl vagy nézd meg a web-lapjukon hátha fent van.

Viszont, ha nem lát be senki a kertedbe, akkor baromira mindegy, hány van, főleg, ha nem ugatósak. Csak aki belát és leszámolja hány van és még rosszindulatú is, az jelenthet veszélyt.

Persze akkor is lehet fellebbezni, akár a bíróságig is, és méltányossági alapon a kutyák maradni szoktak. Vagy mire meghozzák az ítéletet, addigra szegények már nem is élnek.

2010. szept. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Másodiknak javaslom keressen legalább 2 kutyájának másik gazdát nehogy egy jó akarója feljelentse, és akkor muszáj lenne megválni tülök. Különben jön a büntetés, a többi inkább le sem írom.
2010. szept. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Óóó, még odébb van a házvásárlás, 13 éves vagyok. Köszönöm a válaszokat! Egyébként én úgy gondoltam, hogy 3 kutyát tartok, de még várni kell, mint mondtam. Minden településnek más és más rendelete van a kutyatartást illetően?
2010. szept. 3. 18:40
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves 18:36-os

minden bizonnyal nem ügyvédi irodában dolgozol.

Az önkormányzati bejelentés még a kezdet, utána igen hosszú évekig lehet fellebbezni és pereskedni, mint mondtam a bíróságon. (El is lehet költözni, végső esetben.)

Semmiféle büntetés nem jön, főleg nem azonnal, felesleges a kutyásokat ijesztgetni.

A bejelentő is maga meghalhat, mire az ügy a végére ér, és a kutyákat méltányossági alapon a helyükön szokták hagyni. Nem kell őket mutogatni dróthálós 60 cm -es kerítés mögött és nem kell őket hagyni éjjel-nappal ugatni az udvaron és akkor fel sem tűnik senkinek.

Amit nem látnak az nem fáj.

2010. szept. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Második vagyok, igen mindegyiknek más. Azért kell szorgalmasan olvasni. Abban megtalálod melyik fajta tartását tiltják a településen, mert ilyen is van.
2010. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Minden településnek más és más rendelete van a kutyatartást illetően?


Igen, vannak olyan falvak és városoknak is olyan részei , ahol annyit tartasz, amennyit akarsz.

2010. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 3. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!