Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 11 hónapos kan Labrado...

Van egy 11 hónapos kan Labradorom. Családi házban lakunk. Még 4-5 hónapos korában megtanítottam neki, hogy nem szabad kimenni a kapun, ha kiállunk autóval, jövünk haza stb. (? )

Figyelt kérdés
Meg is értette semmi baj nem volt tökéletesen ment, talán egyszer ment el, de csak 10m-re.De kb. egy hete mikor csukódott a kapu(motoros), de leszidtam és nem volt semmi.Kiment és kinn volt egy 5percet.Azóta többször próbált már kimenni.Naponta többször gyakorolom vele, de ha elmegyek a ház sarkához, akkor nem lát és elment.Mit tegyek?Miért van?
2011. jan. 12. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel nem következetesen tanítottad, vagyis megengedted neki, hogy akár 5 percre is kimenjen ezért azt hiszi, hogy már akkor megy ki amikor akar. Nagyon sok gyakorlással el lehet érni, hogy újra a régi legyen. Sok sikert!:)
2011. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért van, mert nem tekint falkavezérnek, és nem fog neked engedelmeskedni. Ilyenkor oké a tiltás, hogy elfogadja a tiltásodat a jelenlétedben, de mint ahogy valahol olvastam is, ilyenkor kell a bokor mögött lesben állni és lelocsolni a kutyát, hogy tudja, mindig ott vagy. Vagy csak egy jó nagyot rákiabálni az ablakból, hogy azért észrevegye, akkor is látod, amikor nem vagy ott mellette.


Nem tudom, hogyan tiltasz, szidsz le, de nagyon jó megoldás lehet, hogy ha utánad jönne a nyitott kapun az utcára, akkor visszalököd, mondasz egy erőteljes NEM-et és te is bemész a kapun be a házatok udvarába, és becsukod a kaput. Ezt tudod egyenlőre tenni..

De ajánlom, hogy próbálj meg falkavezérségre törni. Ebben kutyaiskolák tudnának neked a legjobban segíteni, de itt egy oldal, jókat írnak: [link]

2011. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha egyszer sikerült kimennie és nem toroltad meg időben, újra el kell kezdeni a lenevelést. Akár mellédobni láncot, zörgő palackot, kulcscsomót. Amit egyszer megtiltasz nincs belőle most lehet-most nem lehet.
2011. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébiránt sétáltatjátok ti napi szinten, rendesen ezt a kutyát vagy csak van a kertben ahonnan nem mehet ki?
2011. jan. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Minden nap megyünk vele 6-7óra fele, amióta megkapta az oltásait.
2011. jan. 13. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!