Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy keverék kutyám, és...

Van egy keverék kutyám, és május 24-én szuletett.10 hetes. Megtanítottam neki az ul és a fekudj, de van valami probléma. Rosszul csinálom?

Figyelt kérdés
Már 7 hetes korában elkezdtem tanítani. Ha rosz volt, bezártam a kenneljébe, visított, de addig ki nem engedtem, még le nem nyugodott. Odahívtam magamhoz, mikor enni adtam neki, Megtanítottam neki ezt a 2 parancsszavat, de hol itt hol ott keveri, nemakarja megcsinálni, ugat rám, persze addig nemadom oda még nem teljesít. Olyan oromteli kiskutya, nemlehet lecsillapítani, mozog feszt, nembír egy helyben maradni. Hátra van zárva 1 kicsi, meg egy idosebb kutyával. Szoktak játszani, nagy udvar van nekik hátul, és ha mejek hozzá hátra, akkor elore szalad, hiába hívom, nemhalgat, ilyenkor érte megyek, elszalad, ha elkapom, ráutok a popsijára és bezárom, míg le nem nyugszik. Mit tehetnék? Ilyen nehéz lenne betanítani egy kutyát??? Pedig én úgy tudom, hogy 8-12 hetesen a kutya a legfogékonyabb a tanulásra, akkor nekem mért nem teljesít szépen? Pedig sztem úgy nevelem ahogy kell.
2010. júl. 26. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Na ilyen embernek nem szabadna kutyát adni!Vered meg bezárod?Te vadember.Ilyen nehéz betanítani?Nem nehéz csak nem szabad bántani!Remélem ezért egyszer még valaki jól megbüntet!
2010. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nemtudom, hogy tudol e kutyát nevelni, de ezek szerint nemnagyon. Azt tudom, hogy ha nem verem a kutyát, akkor bekell zárni, hogy megtanulja, azt amiért bezártam, tobbet necsinálja. Nemondtam, hogy tapasztalatlanok írjanak, mert van nekem is kutyát, és megtudtam oket tanítani, de ezt nemlehet makacs. Tehát ha nemtudol kutyát nevelni, neírjál senkinek baromságot, mert nem verem!!!!! (bolhából elefánt) sosem verném az állatokat. Az ha ráutok egy 2honapos kiskutya popsijára, aki még olyan kicsi, hogy a nagy fuben elveszlik, akkor nem fogok olyat utni, hogy eltorjon a dereka!!! Gondolkozzál már!!!! Gondolom téged is elvertek kiskorodba, hogy halgassál a szuleidre, egy kutyánál is ugyan olyan az, ha ráutol a popójára, vagy megrántod a nyakát! Abunti pedig ha bezárod, vagy nemszólsz hozzá, nemviszed sétálni.....mint embernél a szobafogság, nem mehetel ki, .....Gondolom sokan átélték ezt a buntetést, de a kutyának is meg kell valahogy tanítani, nem lehet csak a jót jutalmazni, ha rosszat csinál, akkor meg hadj csinálja. Ha írsz valakinek, akkor elotte gondolkozzál már!!!!!!
2010. júl. 26. 18:58
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Még kölyök. Persze, hogy első a játék. Az én kutyám 4 hónapos, egész nap játszunk és alszik, esténként ilyen tájban szoktam tanítgatni, de csak egy órát, hiszen tovább úgy sem tud figyelni. Neki még a játék a minden.

Egy kutyához rengeteg türelem kell, és nem szabad bántani.

2010. júl. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Erőt veszek magamon, és szeretnék építő jellegű választ adni. (nehéz)

Egy ilyen korú kutya, még igencsak gyerekcipőben jár. Mint egy kisbaba. A lényeg a játék. Nem kell, és nem is kifizetődő ilyenkor parancsszavakat tanítani neki. Mindennek az alapja a játék.

Az hogyha a kutyád elszalad (mert miért ne szaladna, mivel még gyerek), te utána mész, rácsapsz egyet és bezárod, annak mégis mi értelme van?

Ilyenkor mire gondolhat csóri kutya? A gazda ha elkap megver és bezár. Eszem ágában sincs a közelébe menni.

Kicsit gondold át a kutyanevelést. Mert ez így nem jó.

2010. júl. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
Mehetel,Tudol e,Gratulálok,kutyát nevelni úgy tudsz mint írni.
2010. júl. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

7 hetesen bezártad, mert rossz volt?

Egy babakutyát, akinek akkor még az alomtestvérekkel lett volna a helye, és önfeledten játszania kellett volna, ehelyett Te börtönőrt játszottál vele?

Elvetted a legfontosabb 2 hetet a kutyustól, amikor még tanulhatott volna, de nem tőled, hanem az anyjától, testvéreitől!

Nem tanítottad, hanem a bizalmát játszottad el.

Ilyenkor még nem tudnak tanulni, pláne nem parancsszavakat, hogy: Ül, Fekszik.

Most dolgozhatsz rajta, hogy a bizalmát visszaszerezd, majd ha az sikerül, akkor JÁTÉKOSAN elkezdheted a tanítását.

2010. júl. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérdező b+ látom TE nem értesz a kutyaneveléshez... Mégis milyen alapon várod el a kutyától hogy 10 hetesen normálisan dolgozzon ?! Ha annyit sem tudsz hogyan kell tanítani egy kiskutyát akkor inkább ne csináld.... Annyi kis segítséget leírok , hogy a játékból kell kiindulni arra kell építkezni (és nem a jutfalatra ennyi idősen!!).Ahelyett hogy burkoltan lehülyézed a másikat , húzzál el egy kuyasuliba (kutyaoviba inkább) ahol megtanítják neked hogyan kell egy (kis)kutyával bánni ég mielőtt teljesn elrontod azt a szerencsétlen kiskutyát !


8-12 hetes korban pedi az anyjától és a testvéreitől tanul sokat nem pedig tőled , tanuld meg először inkább az alapokat a kutyaneveléssel kapcsolatban és csak tánna nevelj kutyát....

2010. júl. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
a kutyák tanítását 12 hetes kor után kell elkezdeni. -.- Addig szocializálódik (ismerkedik, felfedezi a környezetét, a világot...). Ilyenkor még csak játszani kellene vele sokat. ha bezárod, félni fog egy idő után. Elég egyszerűen rászólni, hogy nem szabad 8kicsit hangosabban, de nem kiabálva). Persze, hogy előreszökik, nézelődne, ember közelébe lenne. Van egy olyan tippem, hogy keveset játszotok vele, csak tanítjátok, neki pedig ez nem jó. És meg is értem.
2010. júl. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
előbb írni tanulj meg, aztán jöhet a kutyanevelés.
2010. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én kiskutyám most 8 hetes, de őt szinte még lehetetlen lenne tanítani. Minden játék neki még. Előreszalad, de nem mer még messzire menni tőlem. Olyan pici (kistestű), hogy alig látszik ki a fűből, de igazi "menősrác" harapdál, bár nem annyira erősen. Egy ilyen kicsi kutyának még annyi a dolga, hogy játsszon a gazdival, egyen és aludjon sokat!!! Megverni nem is merném egy picit sem nagy lelkiismeret furdalásom lenne, hiszen semmit sem csinált, csak a korának megfelelően viselkedett!!!

AMÚGY TANULJ MEG ÍRNI ÉS CSAK UTÁNA LEGYEN KUTYÁD!!!!!

2010. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!