Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hetesen engedtétek...

Hány hetesen engedtétek először a kutyátoknak, hogy más kutyákkal érintkezzen?

Figyelt kérdés

Sokat olvasok az oltásokról a neten, nagyban megszabja, hogy mit szabad és mit nem. A legtöbb helyen azt ajánlják, hogy amíg a legfontosabb betegségek elleni védőoltást nem kapja meg, ne érintkezzen kutyákkal, és a nyilvános sétahelyeket is kerüljük el (pontosabban 2 héttel az oltások utánig). A kutyasulisok viszont a szocializáció miatt, minél előbb közösségbe vinnék a kutyát. Én vhol a kettő között vagyok, nyilván nem szeretném, hogy beteg legyen, vagy rosszabb, de szeretném, ha minél előbb, minél több kutyával megismerkedne, jól haladna a szocializációja. Valaki volt olyan bátor és bevállalta, hogy bizonyos oltások előtt már futtatóra vitte mondjuk a kutyáját?

Köszi a válaszokat!


2011. jan. 12. 23:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

én úgy tudtam, hogy 8-10 hetes kortól szokták elhozni (persze a tenyésztőktől, nem a szaporítóktól).

Amit valaki írt, hogy amíg meg nem kapja az összes oltást, az alomtársak között szocializálódik, egy elég jó megoldásnak találom, persze az oltásokat, meg ellátást fizetném, csak kérdés, hogy az adott tenyésztő belemenne e ebbe:)

Köszi mindenkinek a választ, írjatok még nyugodtan!

2011. jan. 13. 23:59
 12/19 anonim ***** válasza:
53%
Az sem jó ám, ha sokáig marad a kölyök az alomban.
2011. jan. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik olyan megoldás nincs, hogy szocilizálódjon is, meg ne is legyen kitéve a betegségeknek:P
2011. jan. 14. 21:47
 14/19 anonim ***** válasza:
45%
Én bevállaltam. És nem lett semmi baja. Most gondolj bele, te is ugyanúgy behozhatod a betegséget. És ahol más kutya, macska, háziállat van? Rakja karanténba hónapokra? És a tenyésztő vajon mit csinál? Akinél a kölyök születik ott is vannak nagy kutyák és az anya is aki egész közel kerül a kölykökhöz és őt nem lehet elzárni tőlük. Akkor addig nem viszi ki az utcára vagy minden alkalommal fertőtlenítőbe fogja áztatni? Ugyan, minden veszélyt nem lehet elhárítani.
2011. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

hallottam több olyan tenyésztőről is (jártam is már ilyennél), ahol bizony váltóruha, cipővel fertőtlenítő lábtörlő, fertőtlenítővel kézmosás volt a kiskutyanézés előfeltétele...


de ahogy írtam, én levittem már 8 hetesen is.

2011. jan. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
utolsó előtti: jó, hogy a tenyésztőnél is van más kutya, de ott sokkal ellenőrzöttebbek a körülmények, a kutyáról tudja, hogy be van oltva, gondolom olyan környezetbe nem viszi a piciket, ahol a legkisebb esély is felmerül, hogy bajuk lehet. AZért köszi a választ!
2011. jan. 16. 10:22
 17/19 MME ***** válasza:

Ez mindenhol így van, ahogyan írod utolsó előtti. Ez az a felfogás, hogy minek kezet mosni, úgyis visszaszeded a bacik nagy részét, a csap elzárásakor, törölközéskor, a villany lekapcsolásakor, stb. Minden óvintézkedéssel, az élet bármilyen területéről legyen szó, csak valaminek az esélyét csökkentjük. Ha a kiskutyák nem pusztulnak el a tenyésztőnél, akkor ott jó nekik, nem fenyegeti őket fertőzésveszély. Csak egyféle környezettel találkoznak, és ezzel máris minimális a kockázat, minden további változás növeli a minimumot.

Két legjobb megoldás van, vagy tájékozódni a veszélyekről a környéken és megfelelő helyről társakat szerezni, vagy együtt hagyni az almot 3 hónapos korig. Semmi baj nem lesz akkor, ha ilyenkor hozzák el. A menhelyi kiskutyák ugyanúgy kötődnek, mint a korán elhozottak, akárcsak a felnőttek. A 8 hét egyébként is csak a minimum, nem fordítva. Ettől függetlenül mindenki tegye, ahogy jónak látja, egyiken ezért nyer a kutya, a másikon azért; csak van két jó módszer arra, hogy a kecske is jól lakjon, és a káposzta is megmaradjon.

2011. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha jön valaki persze hogy mossa meg a kezét, stb... De azt nem tudhatod hogy ahova viszed a nagy kutyát ott mit szed fel, nem tudhatod ki járt ott... Hiába van beoltva, hazaviheti a betegséget, ahogy te is beviheted attól hogy te nem kapod el... A kertbe se menjen ki? Még a kutyákat és magad oké hogy meg tudod fékezni de más állatok is élnek... Pl átmegy egy beteg macska a kerten stb... Komolyan most akkor lakjunk egy erődítményben a világ végén?
2011. jan. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 MME ***** válasza:
Utolsó, ez nekem szólt? Ha igen, nem teljesen értettem... Legalábbis én ugyanazt mondtam, amit te is. Nem lehet kizárni a lehetőségét, csak csökkenteni a kockázatát, én csak ezért írtam a két változatot, ami kb. az arany középút lenne. A gond azzal van, ha valaki bezárja 3 hónapos koráig, mert egy fontos szakasz kimarad (jobban mondva egy fontos életszakaszból marad ki valami), amiben éppen nagy szerepe lenne az ingereknek és a szocializációnak kutyákhoz (persze nem állítom, hogy ez nem pótolható, csak ideálisabb, ha akkor kapja meg ezeket a kutya, nekem is kellett már kutyákat felnőtt létükre szocializálnom, és még akkor is megoldható). Ha meg valaki következetesen kiviszi (mert kockáztat, és amúgy is túl van lihegve, meg a barátjának és annak a barátjának a kutyájának se lett baja tőle, akik isten tudja, merre laknak), az csőlátás mindkettő. De mindenki megteheti, hogy minél óvatosabban kezeli ezt az időszakot, tehát biztonságosan is meg lehet oldani a szocit. Én csak kb. ennyit írtam, szóval teljesen ugyanazt a helyzetelemzést, amit te, csak még hozzátettem két variációt...
2011. jan. 17. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!