Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz kérdés: melyik a legerős...

Póráz kérdés: melyik a legerősebb, ami biztosan nem hagy cserben? Tudtok ilyet mondani?

Figyelt kérdés

Légyszíves a kérdésre válaszoljatok, ne nevelési kérdést csináljatok belőle, úgysem tudok vele mit csinálni.

Elég nagy kutyáról van szó (85 kiló). Ha bringával viszem, nincs olyan nagy gond, de ha gyalog vagyok, akkor még akkor is lassúnak tartja a tempót, ha már két órát szaladgált. Elengedni éppenséggel nem engedem el, de az én pórázamat használom hozzá, ami egy Trixie L-es, ez a legnagyobb, és ha azt tönkreteszi, akkor kapásból két kutya vesztett a dolgon, plusz nem nagyon kéne elszabadulnia, mert az autósok nem törődnek még a gyalogosokkal sem.


2011. jan. 13. 06:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Háát..Hám-mal szoktad sétáltatni?
2011. jan. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

A hám tényleg nem rossz ötlet.

az enyémnek én egyszerű vitorláskötélből csináltam, viszonag vékony, amióta ezt használom egyáltalán nem húz.

2011. jan. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

ha hámmal sétáltatja, még jobban fog húzni...


amit tudok javasolni:

halti: [link]

speckó, húzásról leszoktató hám: [link] (gugliba írd: non pulling harness)


egyébként az erős póráz nem minden, a nyakörvön is sok múlik, a karabineren meg pláne.

"bikanyakörv" ilyesmi: [link] (ha érdekel ilyet pontosan kitől lehet rendelni, találj meg privátban és megadom a számát)

karabiner meg vagy két sima hegymászó egymással szembe fordítva (ilyen: [link] vagy biztonsági: [link]

fontos: a csavaros karabiner NEM ÉR SEMMIT!!! mi nem kutyás célra használtunk többféle csavarosat, és a terheléstől függetlenül időről-időre maguktól kicsavarodnak, úgyhogy kutyára olyat soha! a hegymászó karabiner pedig, szintén könnyen ki tud nyílni, ha kívülről nyomás éri, ezért érdemes abból kettőt venni, és egymással takarásban feltenni. a szokványos pórázkarabiner ( [link] meg szintén kattant már le kutyámról. (nekem nem para, mert ilyenkor rászólok és visszajön, de leírásod alapján Neked az lenne... )

pórázból meg talán a hegymászó kötél lenne a legjobb. méterre tudsz venni praktikerben és hasonló boltokban, aztán cipésszel fel lehet varratni rá a karabinert - vagy ha tutira akarsz menni akkor csomózd rá a kötelet, és úgy varrasd össze a végüket.


de egyébként - bár kérted, hogy az ilyen válasszal hanyagoljunk - rá kéne feküdni a nevelésére, mert így bicajon is balesetet okozhattok.

2011. jan. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Vannak ilyen ujjnyi vastag hengeres nylon pórázak:

[link]

Létezik ennek karabíneres változata is. Hamarabb törik el a karabíner, minthogy ezt elszakítsa bármilyen kutya.


Ettől függetlenül az, hogy "kapásból két kutya vesztett a dolgon" számomra azt sejteti, hogy megtámadna más kutyákat. Márpedig minden ebrendeletben benne van, hogy veszélyes ebeket pórázon is csak szájkosárral ellátva szabad sétáltatni.

2011. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azzal nincs gond. :) Amilyen melák, olyan nyalis :)

Csak épp nagyrészt a kertben kuksol, nem csinál semmit, aztán amikor van lehetősége kimozdulni, akkor mindent belead :)

Igazából ott se hagyna, jönne velem (körülöttem körözve), de a macskák után eredne, abban biztos vagyok, és nagy galiba lenne belőle.


Nyakörve van, nem hámmal viszem (egy ekkora kutyát?).

Nem tudom, ismeritek-e azt a pórázt, ami nekem van, de azért jobban aggódok, mint a nyakörvért (utóbbi egy nagy, vastag fém fojtó, bár én nem úgy használom, mert a legcsekélyebb hatással sincs rá, feleslegesen meg minek kínozzam...)

Ha tönkretenné, azért baj, mert az az én kutyám póráza :S És azért az is 5 ezer volt... És ha már a saját testi épségemet kockáztatom azzal, hogy soha nem eresztem el a pórázt, akkor ne a póráz erősségén múljon, inkább befektetek egy jobba.


Köszönöm a válaszokat!

2011. jan. 13. 16:02
 6/13 anonim ***** válasza:
Én Bőrpórázt ajánlanék , az a lényeg hogy varrott legyen és ne szegecselt.Bá nekem nem akkora súlyú a kutyám (35kg), de örző-védőzök vele és igen csak használva van a póráz , és eddig nagyon jól bírja(1,5 éve használom).Fresnapfban vettem , de utólag belegondolva bőrössel olcsóbb lett volna készítettni egyet.
2011. jan. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A bőrnél azon gondolkoztam, hogy mennyire bírja a kopást (például ahogy hozzádörzsölődik betonhoz, fémhez, fához...). És hogy nyúlik is, ami tovább gyengítheti esetleg. Tehát ebben kevésbé tudnék megbízni. Ez sajnos nem egy jól képzett kutya (nem is volt még soha kutyaiskolában), és a húzás folyamatos, ami több órát is jelenthet, sőt, van, hogy ugrásszerűen belelendül :S
2011. jan. 17. 21:52
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor marad a lánc póráz , de az meg leszedi a bőrt a kezedről.
2011. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, az le :) De most még nem ciki kesztyűt hordani. Utána meg meglátjuk. Én szívesen elviszem kutyasuliba, ha kifizetik (végülis azért is adnak pénzt, hogy elviszem lemozgatni), és esetleg akkor nem lennénk ön- és közveszélyesek. Szerintem ez még nekik is megérné.



Egyébként senkitől nem kaptam rossz választ, itt miért kellett bárkit is lepontozni??

2011. jan. 19. 14:32
 10/13 anonim ***** válasza:

Am lehet venni ilyen ujjatlan bőr kesztyűt nyárra , én is veni fogok , nekem hosszúpórázhoz fog kelleni.Kutyaiskolában tudnak segíteni hogy ne húzzon , ha kifizetik minfenféleképp vidd el megéri.

Am merre laksz ?

2011. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!