Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na akkor most ki az igazi...

Na akkor most ki az igazi állatbarát?

Figyelt kérdés

Elég sokan mondják magukat igazi kutyásnak, meg állatimádóknak, még is több téren ellentmondásosak.

Pl. az aki azt mondja hogy egy bizonyos méret alatt a kutya nem kutya hanem patkány... ? az ilyen hol kutyaszerető? Az igazi kutyás minden kutyát szeret nem? Vagy az aki "hobbytenyészt" mert jaj legyen egy szerelemalom... tudja hogy a kutyának nem kellemes a vemhesség, se az ellés és hogy nehéz gazdit találni a kölyköknek még is belevág...

Az ilyenek hogy lehetnek kutyabarátok? Nálam a kutyaimádat ott kezdődik hogy mindet, feltétel nélkül és a lehető legjobbat kapják...


2011. jan. 13. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele,hogy megsimogatom a legkisebbet is ,meg jaj de cuki,de magamnak nem venném meg.Ha találnám,befogadnám,az más,de ha kutyát vennék,minimum Staffordshire méretűt...
2011. jan. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Nálam az a kutyaimádat,hogy nem tartok,mert panelban lakom.Pedig ngyon szeretem őket.Mindet:-)
2011. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is úgy vagyok vele, hogy a kis kutya is aranyos, meg nem utálom őket, megsimogatom ha ott vannak az én kutyáimmal és játszanak, de magamnak nem vennék.

A "hobbytenyésztés" pedig olyan, hogy ők is szeretik a kutyájukat, csak tudatlanok, és nem képesek belátni, hogy mi a jó. Az ilyeneket mindig megpróbálom felvilágosítani, de sokszor nagyon értetlenek...

2011. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a kutyákat, KIVÉVE a csivavát, értük rajongok. Szóval szerintem a fordított véleménynek is lehet létjogosultsága. :D Egyébként az állatokat imádom, csak a kutyák valahogy... nem nekem...
2011. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: és tudsz róla h a csivava is kutya?? Ugyanúgy kell vele bánni mint minden más kutyával, mivel kutya lelke van, kutya viselkedése. Ha ezt figyelmen kívül hagyod, és másként, pl. macskaként vagy emberként kezeled, megbosszulja magát...jó eséllyel a fejedre nő, elkezdi irányítani az életedet (bár vannak akik ezt szeretik)


A kérdésre válaszolva:

az egy dolog h az ember milyen kutyát tart/tartana. És megint egy másik dolog, h nem hagynék utcán elütve egy pincsit/dán dogot se. De attól még nem kell szeretnem és tartanom a pincsit/dán dogot.

A tudatlanságból eredő felelőtlenséggel meg rövid távon sajnos nem lehet mit kezdeni - ez generációkon átívelő probléma, ami csak nagyon lassan fog megoldódni és jó irányba mozdulni. Az emberek ugyanis nincsenek tisztában a kutyák szükségleteivel (mind testi mind fizikai), szaporodásbiológiájával és nem látnak tovább az orruknál (az én kölykeimnek mindnek van gazdája -> nem tőlem vannak tele a menhelyek) Sajnos a felvilágosítást már egész kicsi korban el kellene kezdeni h ez változni tudjon...

2011. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Tudom, azért írtam bele, hogy kivétel. :D
2011. jan. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
De akkor valószínű nem kezeled úgy mint egy kutyát :o)
2011. jan. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

és mi közöd van hozzá h hogy kezeli.....úgy kezeli ah akarja....

olvasom az oldalt aztán mindig azt találom hogy vki leírja a véleményét tök normálisan a másik meg egyből ítélkezik stb..bla bla....

nem kell egyből lerohanni mindenkit...nem tudtok csak a kérdésre választ adni aztán hello?!

2011. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Itt az esetek többségében átmegy köpködésbe a válaszolás,meg általában el is térnek a tárgytól.Már hozzászoktam...
2011. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én válaszoltam a kérdésre is. :o)


Ám amellett nem tudtam elmenni, amit a kutyákról írt, és emellett kutyát tart. De úgy gondolom h az itt adott/kapott válaszokat mindenki annyira veszi magára amennyire inge... ;o)

2011. jan. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!