Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak kívül tágasabb és...

A kutyámnak kívül tágasabb és izgalmasabb. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már, minden létező irományt elolvastam a szökéssel kapcsolatban, de kérdésemre nem találtam a választ. Ugyanis az van, hogy az én kutyám "csak" időnként szökik. Van amikor több hónapig eszébe sem jut, aztán van olyan, hogy egy hétig minden nap megszökik. Tudom, csináltassam meg a kerítést, de erre most sajnos nincsen keret, talán majd nyáron ..., foglalkozzak többet vele, ennél többet nem tudok, sokkal hamarabb kidőlünk mint ő.

Ő egy 1,5 éves nagytestű kan és szó szerint átmegy a drótkerítésen. Általában olyankor szökik, mikor alszunk, pl. ma reggel is 7 órakor már kint sétált. Soha nem megy messzire, mindig vissza jön, de félek, hogy egyszer baja esik. Ő nem bánt senkit, nagyon jámbor, barátságos, kutyák bohóca.

Szerintetek mi erre a magyarázat?


2011. jan. 14. 09:55
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Kedves Getta! Megkérlek ezen az oldalon nem bántsd Vilcsianyuja-t! Köszönöm szépen!


És hidd el nálam jobban senki nem aggódik!


Villanypásztorról is olvastam jót, rosszat, most nem írnám le, hosszú lenne. Talán nyáron már sikerül betonkerítést csináltatni ....


Köszönöm a hasznos válaszadóknak!

2011. jan. 14. 10:55
 12/32 A kérdező kommentje:

Vilcsianyuja! Hát igen, nincsen bevált recept sajnos. Nincs rá garancia, hogy csaj kutya mellett nem fog szökni, mert ha már notórius, akkor sajnos már a szokás rbja, szerintem. Hmm, nem tudok okosat mondani!

A Suprelorin-nal az a helyzet, hogy még annyira új, hogy nem igazán tudnak érdembeli válaszokat adni bizonyos kérdésekre sajnos.

2011. jan. 14. 11:01
 13/32 Vilcsianyuja ***** válasza:
46%
köszi :) remélem, valahogy megoldódnak a gondjaink, ha máshogy nem, betonkerítéssel :)
2011. jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Off! Egyébként én nem értem némelyik válaszolót itt a "gyakorkérdéseken"! Én ha elolvasok egy kérdést és nem tudok érdembeli segítő választ adni, akkor nem írok semmit, de eszembe sem jutna vádaskodni egy ismeretlen felett. Hát ennyi!
2011. jan. 14. 11:13
 15/32 anonim ***** válasza:
60%

a magyarázat egyszerű annyi, hogy a Kedves gazdi nem foglalkozik a kutyájával! nem ivartalanítattja... nem értem egyáltalán miért kell kutyát tartani az ilyen embereknek?!

a kutyával való törődés, a tartási hely szökésbiztossá tétele az ember kötelessége!!!-ha valaki emiatt feljelent jogosan a bírság lehet akár 30e. Ft is erre van pénzed?

2011. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
72%
ja és az implantátumtól ne várj semmit! max. fél évig lehet hatása sok esetben 3-4 hónap is amíg ürülnek a hormonok szóval így jó esetben a tényleges hatás esetleg 2-3 hónapra szól, és a köztes időben is a hormonok emléke így is dolgozhat egy nem ivartalanított kanban-főleg ha tüzelő szuka van a közelben (2-3 km-es körzetben)
2011. jan. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
72%

a megoldás tehát ivartalanítás

napi szintű rendszeres főleg rövidpórázas séta (irányíthatóvá válik a felfedezés, a "vadászat"-megismerik egymást a résztevők-ez a legfontosabb közös tevékenység egy kutya számára)

a kutya nevelése, képzése a tanult dolgok használata a hétköznapokban csak indokolt esetben (nyugodt, kiegyensúlyozott tudatállapotban) történő jutalmazás (játék, simi, dicséret, étel stb.)

2011. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Tudomásul vettem!! De a kedves gazdinak dolgoznia is kell, gyerekeket iskoláztatni, stb. Manapság ki tudja megengedni magának azt a luxust, hogy egész nap kutyával foglalkozik?!

Modortalan stílusú emberek kíméljenek! Ha nem tudod normális hangnemben leírni a belőled kikívánkozó odamondogatást, akkor légy szíves maradj bölcs és hallgass!

2011. jan. 14. 12:59
 19/32 anonim ***** válasza:
35%

ha nem engedheted meg magadnak ezt a luxust, akkor miért tartasz kutyát?


neki kell állni rendesen megnevelni és ADDIG IS rendesen elzárni a kutyát.

a lakásban 50nm-en tartott kutyák is élnek valahogy, ki fogja bírni - főleg ideiglenesen - elzárva valahova. de mint a lakáskutyáknak, akkor neki is kell a 3-4 séta/nap és foglalkozás.

2011. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Kedves Getta! Kertes ház és napi 1-2 óra rendszeres mozgás télen, nyáron ennél több. Évente kétszer-háromszor nyaralás kutyuval. Ezt űberelni nem tudom!!!
2011. jan. 14. 13:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!