Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak kívül tágasabb és...

A kutyámnak kívül tágasabb és izgalmasabb. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már, minden létező irományt elolvastam a szökéssel kapcsolatban, de kérdésemre nem találtam a választ. Ugyanis az van, hogy az én kutyám "csak" időnként szökik. Van amikor több hónapig eszébe sem jut, aztán van olyan, hogy egy hétig minden nap megszökik. Tudom, csináltassam meg a kerítést, de erre most sajnos nincsen keret, talán majd nyáron ..., foglalkozzak többet vele, ennél többet nem tudok, sokkal hamarabb kidőlünk mint ő.

Ő egy 1,5 éves nagytestű kan és szó szerint átmegy a drótkerítésen. Általában olyankor szökik, mikor alszunk, pl. ma reggel is 7 órakor már kint sétált. Soha nem megy messzire, mindig vissza jön, de félek, hogy egyszer baja esik. Ő nem bánt senkit, nagyon jámbor, barátságos, kutyák bohóca.

Szerintetek mi erre a magyarázat?


2011. jan. 14. 09:55
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
És még egy! Ha 4-5 havonta szökik el, mint már írtam korábban is, miért zárnám el?! Húúú, kár volt ide írni!
2011. jan. 14. 13:57
 22/32 anonim ***** válasza:
40%

nem az volt a kérdésed, hogy miért szökik a kutyád és mit tehetsz ellene?


vagy csak az a jó válasz, amiben sajnálnak és együtt éreznek veled? kaptál kompetens választ (nem csak magamra gondolok), el kéne fogadni, hogy ez így felelőtlen.

attól, hogy 4-5 havonta megy ki a kutya, még elütheti egy autó. nem érdekel? vagy ennyire mindegy mi lesz vele...?

2011. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Kedves Getta! De igen, az volt a kérdés és le is szűrtem magamnak amit kellett, de ez a stílus, hogy "büntetésre van pénzed, kerítésre nincs!", vagy "akkor nem tarts kutyát" -ezt te írtad, stb. szerinted nem zavaró? Ehez hasonló hozzászólások nem engem minősítenek, hanem a hozzászólót!

PONT.

2011. jan. 14. 14:15
 24/32 anonim ***** válasza:
35%

ha már idézel idézz pontosan...


az elsőt egyébként nem én írtam, és a második sem így hangzott.

2011. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%
kösd láncra vagy csinálj neki boxot
2011. jan. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Vilcsianyuja ***** válasza:
20%
no. én nem sértődöm meg azokon a válaszokon, akik szerint az ilyennek, mint nekem nem kellene kutyát tartani. ha nem épp velem történt volna, hogy gazdija lehetek egy egyébként fantasztikus kutyának, aki sajnos rászokott a csavargásra, szintén azt mondanám, amit a bírálók. de nyilván nem arról szólt a kérdés, "felelőtlen gazda vagyok-e, mert nem tartom minden nap ketrecben a kutyámat, mert néha elszökik", hanem az, hogy mi lehet ennek az oka. egyébként az első kutyánk úgy került hozzánk, hogy még nem volt kerítésünk, és egy kóbor kutya odakeveredett, rájárt a kirakott maradékra, amit az egyébként a környéken szabadon járkáló szomszéd kutyáknak-macskáknak szoktunk kitenni. és ez a szerencsétlen, halálra rémült állat odaszokott hozzánk, de több hónapba telt, mire annyira megnőtt a bizalma az emberek felé, hogy meg engedje magát simogatni, de mikor megtörtént az áttörés, a világ leghálásabb kutyája lett. továbbra se volt kerítésünk, tán el kellett volna zavarnunk magunktól? szerintetek hány kutya élne a világon, ha tényleg csak úgy és azok tarthatnának kutyát, aki a magas mérce szerint megfelelően tudja tartani őket? ja, és a láncon tartás szerintem a világ legkegyetlenebb dolga, vérzik a szívem a láncos kutyákért. meg a kennelben tartottakért is, az se lehet sokkal jobb... de az miért elfogadható szerintetek, és miért kell "főbelőni" azt a gazdát, akinek a kutyája bizony nem marad meg a kerítésen belül? abból, hogy a kérdező egyáltalán feltette itt a kérdést, azt bizonyítja, hogy éppenséggel törekszik arra, hogy a lehető legjobban bánjon a kutyájával, és próbálna tenni az ellen, hogy csavarogjon, anélkül, hogy kalitkába kellene zárnia vagy láncra kötnie.
2011. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Ez az! Megmentettél tulajdonképpen egy kutyust, és nem a menhelyen vagy valamelyik kocsi alatt végezte volna szegénykém. Elszomorító, hogy néhányan kötekedni járnak ide, nem tanácsokat adni!

A mi kutyunkat mi is tulajdonképpen megmentettük, mert egy tenyésztő balesete volt (ezt ő mondta), becsúszott ez a mi kis keverékünk és valószínű ő is menhelyere került volna. Mi 260 km.-t utaztunk érte és örömmel hoztuk haza full bolhásan, férgesen. Szaladtunk vele a legjobb állatorvoshoz chipeztettük, útlevele van és kiegyensúlyozott, nyugodt kutya! És én nem vagyok felelősségteljes?!

Baromi sok hülye osztja az észt itt és fogalmuk sincs a részletekről.

Hiába na, a hüyeség teret kíván magának!

2011. jan. 15. 20:28
 28/32 A kérdező kommentje:

És egy kép róla azoknak akik nem önbíráknak képzelik magukat!

[link]


De most már azt sem értem ezek után, hogy miért szokták nekem mondogatni, hogy "szeretnék kutya lenni maguknál", konkrétan a vízszámlás, de sebaj, akasszatok fel azért mert nincs pénzem betonkerítést csinálni!

2011. jan. 15. 20:52
 29/32 anonim ***** válasza:
28%

figy...akkor kérdezd legközelebb a vízszámlást, hogyan is kell kutyát tartani meg nevelni!

a jószándék meg a mártíromság kevés mindehhez az biztos... a kutyáknak vannak alapvető igényeik...!

2011. jan. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Tényleg? Ezt eddig nem tudtam te nagyon okos! Olvass el mindent te .....
2011. jan. 15. 23:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!