Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy kullancs...

Mennyibe kerül egy kullancs elleni védőoltás a kutyának, és mennyi időre ad védettséget?

Figyelt kérdés
(lyme kór) vagy az már más?
2011. jan. 14. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi frontline-t használunk, azt a kutyára kell csepegtetni. Az ára pedig mérettől függ.
2011. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lyme kór ellen van ,éves beadással.

100 %-ban az sem véd.Babesia ellen bizonytalan, nem kiforrott.

2011. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A frontline, advantix és társait ismerem, de én rendes oltásra gondoltam. Mibe kerülhet?
2011. jan. 14. 13:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Felénk 5500, de a drágább dokinál 6700. Nem olcsó, de jobb félni...
2011. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

CSak azt hallottam, hogy ha elkapja a lyme -kórt, akkor a kikezeltetés 25.-30.000 ft!

Gondoltam jobb megelőzni!

2011. jan. 14. 13:48
 6/8 kisnita ***** válasza:
Lyme elleni oltás van nálunk 5 ezer Ft Babézia ellen az nem véd én úgy tudom. Ha biztosra akarsz menni akkor oltás mellé spotont is használj, sajna egy pici esély így is van rá hogy beteg lesz, de az már elenyésző. Lyme oltást vízpartokon élőknek szokták jobban javasolni vagy olyanoknak akik gyakran járnak erdőbe, stb. Mi szinte sehová nem járunk, de erdő mellett lakunk és itt rengeteg a kullancs. :S
2011. jan. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mivel erdő mellett lakunk, az erdőbe viszem sétálni, így jó esély van rá, hogy kullancsot találhatok benne. ezért is kérdeztem. Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 14. 15:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Kullancs ellen nincs védőoltás, a lyme kór ellen van. A vakcinák közül a Merilymet javaslom, mert az véd az a kórokozó ellen, ami bizonyítottan megbetegíti a kutyákat.


[link]


A babézia ellen már megjelent egy oltás ugyan, de azt fontos tudni, mielőtt bárki beadatja, hogy nem akadályozza meg a kórokozó szaporodását, csak lassítja és a tünetek sem olyan kifejezettek. Magyarul: a kutya megbetegedik, csak adott esetben később derül ki.

2011. jan. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!