Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyátok is ezt csinálta...

A kutyátok is ezt csinálta amikor haza hoztátok?

Figyelt kérdés
14:00-kor haza hoztun egy yorkit, kínáltuk táppal és vízzel is de nem kérte, majd késöbb 4 óra felé ivott egy picit, de mióta haza hoztuk nem pisilt.Szerintetek ez baj?
2011. jan. 15. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Persze, ez szinte természetes, hogy így cselekszik.. nem tudom mennyi idős, de elhozni csak egy 9-10 hetes kutyát lehetne normálisan az anyjától, igaz már ilyenkor nem szopik, de az anyja közelsége nagyon tud neki hiányozni.


Biztosítsatok neki egy meleg, puha vackot a lakásban, ahol tud egy jót nyugodtan szunyálni, vize mindig legyen a táljában, tanulja meg, hogy oda bármikor lehet menni. Ha pedig még most nem eszik, az természetes. Remélem olyan kajával etetitek, amit a tenyésztőjénél kapott, mert az sokat segít. Még ilyen kicsinek nehezen állnak át másik kajára/tápra. Esetleg megpróbálhatnátok neki valami finomat főzni. Csirkehusit zöldségekkel, és egy kis rizzsel, az én yorkimnak ez jött be legelőször, azóta is sokszor ezt kapja a tápja mellé :) Én, amikor elhoztam, a tenyésztőnél Royal Canin-t ettek, egy hétig még így kapta natúrban, aztán elkezdtem neki keverni rizzsel, husival, és zöldségekkel, majd tettem bele neki Acanát, és így rászokott a sima Acanára, de amikor jó kedvem van, főzök is mellé neki, és nagyon sokáig kaphat akkor, mert kicsi és nem eszik sokat.. Szóval fontos, hogy ugyanolyan kajával etessétek. Ha holnap sem eszik, akkor hívjátok fel a tenyésztőt egy-két tanácsért.

2011. jan. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. Amikor mi hazahoztunk a kutyánkat, ő aznap egyáltalán nem pisilt, enni-inni is csak keveset.

Másnap reggelre ugyan becsinált, de utána már rendesen végezte a dolgát sétáknál.

Lehet, hogy csak a hirtelen környezetváltozástól kicsit bestresszelt és "beleszorult" a dolog. Ha holnapig nincs semmi, akkor viszont doki.

2011. jan. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor adjak neki egy kis főtt husit hátha megeszi?
2011. jan. 15. 19:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, semmi baja nem lehet tőle, és legalább eszik egy kicsit :)
2011. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben,Köszönöm szépen!:)
2011. jan. 15. 19:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Minden új neki, megvan illetődve, hagyjatok neki egy kis időt.


Nem akarok kötözködni és pesszimista lenni, de honnan van a kutyus? Törzskönyves? Mert ha nem akkor azért én kicsit aggódnék ugyan is volt egy hasonló eset az ismerőseimnél, pont így kezdődött és nem lett jó vége...

2011. jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is ezt csinálta. Kicsit megvan szeppenve. 2-3 nap múlva majd gondolj vissza, hogy milyen nyugodt volt...

-bár a főtt húsra biztos beindul. :) Nincs ezzel semmi gond. Simogasd, foglalkozz vele, majd feloldódik.

2011. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, igen törzskönyves
2011. jan. 15. 20:59
 9/10 anonim válasza:
nekem is ezt csinálta a kis westiem(: de este már nyugodt szívvel bepiszkított:D egyébként ha nyöszörög, nyavalyog (főleg esténként szokták) jó megoldás ha egy meleg vizes palackot a tenyésztőtől kapott plédbe vagy egy puha anyagba csavarod és a fekhelyére rakod. úgy érzi mintha a testvére lenne ott. bár nekem ilyen problémám nem volt, mivel ő volt az utolsó, és már elvált a testvéreitől.
2011. jan. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jól van, ha jó helyről hoztad akkor biztos hogy csak össze van zavarodva, holnap már pörögni fog.
2011. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!