Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Merjem vállalni, hogy elhozom...

Merjem vállalni, hogy elhozom a kiskutyát?

Figyelt kérdés

Nos már két éve lefoglaltam egy külföldi kennelben egy border kiskutyát, azelőtt pedig meg már vagy 4 éve szerettem volna egyet, most viszont idén ha minden igaz valóra válik az álmom és lesz egy kis csöppségem.

De idén felvételizem egyetemre ahol viszont ott kellene laknom. Próbáltam utána nézni, hogy albérletet találok-e ahová mehetnék kutyástól, csak sajnos azok nagyon drágák és a szüleim hallani sem akarnak róla, az hogy meg hétvégén lássam csak a kiskutyám, hát arról szó sem lehet, meg a szüleim sem bírnának vele. Valakiktől hallotta, hogy vannak BP-n koleszok ahová lehet kutyát vinni, de eddig senki nem tudta meg mondani, hogy valóban-e és akkor hol...

Nem tudom mit tegyek. Feladni az álmom, nem tudom elképzelni.


2011. jan. 15. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg nem biztos semmi addig én nem hoznám el...de ha 2 évet kell várni rá akkor nemtudom :/ nézz valahol utána azoknak a koleszoknak.
2011. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére a kiskutya csak nyáron fog születni így időm lesz mérlegelni, meg a problémát megoldani.
2011. jan. 15. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon átérzem a problémádat, én is pont ebben a helyzetben voltam. Bár én már hamarabb lemondtam a border collieról, tudtam hogy amíg nem vagyok "kész", addig nem tudnám őt boldoggá tenni. Én is egyetemista vagyok (külföldön) és sokáig volt gondom hogy nem tudok kutya nélkül élni. Elkezdtem dolgozni, kaptam ösztöndíjat, lakás támogatást, így összehoztam magamnak egy kis albérletet és utána kihoztam egy kistestű kutyust, öregebb menhelyi kutyust, hisz egyetem mellett, munka mellett, kis albérletben egy nagy mozgás igényű fiatal kutyát kínzás tartani. És nekem nehezített pálya ugyanis egyedül, illetve most már ketten vagyunk itt, repülőn hoztam és a család 1500 kilométerre van, tehát csak magunkra számíthatok. Hidd el nekem is nagy álmom egy ausztrál vörös border szuka, én is már többször ugrottam neki hogy márpedig én akarom, felkerestem tenyésztőket, kinéztem almot, párosítást, de a kutya érdekében MOST MÉG nem. Majd egyszer... és eljön majd az az egyszer.

Úgyhogy saját tapasztalatomból mondom hogy egyetemistaként nem lehetetlen kutyát tartani pedig engem is nagyon sokan bolondnak néztek, főleg a távolság, repülős macera miatt és még is megoldottam (le is esett az álluk sokaknak). Ha valóban kutyázni akarsz, és nem riadsz vissza attól hogy vizsgák mellett is napi 4 séta és heti nagyobb mozgás akkor hajrá, keress munkát, így kitudod fizetni a lakbéredet (én nem tudok kutyás koleszról budapesten) és válassz egy kisebb társat, törpe snaci, lhasa apso, bichon, uszkár vagy hasonló keverék.

Sok sikert kívánok.

2011. jan. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a kérdés milyen áldozatot vagy képes vállalni az álmodért? A kiskutyával foglalkozni kell! Szüleidre nem mered hagyni, viszont magára hagyni a koleszban az még rosszabb. Az órák az egyetemen nagyon sokáig tartanak és nagyon lefognak kötni. Amikor én fősuliba jártam reggel 8-tól volt, hogy este fél 7-ig is voltak órák kisebb megszakításokkal. A problémát megoldani a kutya születéséig kell, utána nincs választásod. Az egyetemet otthagyni vagy el sem kezdeni a kutya miatt, azt meg a szüleid nem élnék túl. Szóval vagy a kutya vagy az egyetem? Az egyikről le kell mondanod, nincs mese!
2011. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is kölyökkutyám volt főiskolás koromban, de én előtte keményen szabadnap nélkül ledolgoztam egy nyarat napi 12-14 órában, hogy összeszedjek pénzt egy kis autóra, aminek a felét apum kifizette, a másik felét meg megkerestem. Azért kötöttem a kocsihoz a kutyavásárlást, mert a kocsi simán tud a kutya második otthona lenni, így tudom hozni-vinni, és amíg órám volt, addig bent volt a kocsiban, amikor meg nem volt órám, addig meg sétáltunk, játszottunk.


Olyan órarend ritkán jön össze, hogy ne legyen a két órád közt legalább egy óra szünet, vagy ha összejön, akkor meg aznap korán végzel, és otthon tudod addig hagyni. Jól jön még egy kutyaszerető barátnő, aki tud rá vigyázni :)


Albérlet ügyben pedig nálam az volt a kompomisszum, hogy a nyócker sűrűjébe költöztem, egy 16 emeletes panelba, mert azon a környéken eleve nehéz kiadni a lakásokat, ezért könnyebben belemennek a tulajdonosok az állattartásba, meg hát nyilván ott az árak sem túl magasak. Ami még lehetőség, hogy keresgélsz olyan embert, aki saját lakásban lakik, és maga mellé keres albérlőt, ha szereti a kutyákat, akkor neki is jó, hogy van kutya a háztartásban, de nem az ő költsége, meg felelőssége.


Ha nagyon akarod, akor meg tudod oldani, hétvégén meg sulizhattok is, mert az gondolom egy bordernek nagyon kell.

Könnyebb a kölyökkutyázás suli mellet, mint meló mellet, ezt elhiheted.


Nálunk mondjuk ami még nehéz volt, hogy nehezen kelek, de reggel is kellett a nagy séta, szerencsére mondjuk volt olyan kutyás társaság a parkban, akik hajnalban kijártak, így akkor le tudtam fárasztani.

2011. jan. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!