Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mindenkit megugat,...

A kutyám mindenkit megugat, aki elmegy a ház előtt. Ez még rendben is van, de néha annyira felhúzza magát, hogy már-már őrjöng. Hogyan tudnám lecsillapítani?

Figyelt kérdés

Bezártam, de dörömbölt az ajtón, mint egy ember.

A víztől már így is fél, nem akarom a hideg vizes spricceléses módszert alkalmazni.

Mit tegyek?


2011. jan. 16. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Üdv a klubban!

Az enyém sokszor annyira kikészül hogy mintha ölnék úgy ugat. közben meg az utca közepén "utcával szemben lakunk" 300méterre játszik két gyerek.

Kimegyek hogy nem jött e valaki mindig és már nagyon unom, de a kis hülyét egyszerűen nem lehet leállítani.

Illetve állandóan ugrál ránk és ilyen trutyis időben ez kellemetlen de addig nem hagyja abba míg bele nem rúgok egyet, nem tudnék állatot bántani de kénytelen vagyok bele szemben fel lépni, de ilyenkor is azt hiszi hogy játszani akarok vele.

Nem tudom mit tegyek.

2011. jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd el kutyasuliba. Ez eddig még nem jutott eszedbe?

Az is jót tenne neki, ha belerúgás helyett inkább minden nap játszanál vele egy órát, hogy le tudja vezetni az energiáját, meg elmennétek sétálni, futni.

2011. jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nos, nekem eszembe jutott, de sajnos egyedi eset: meglehetősen szocializálatlan (eredeti "gazdájától" elkobozták, ezután került hozzám, és próbálom helyrebillenteni a lelki egyensúlyát). Nem lehet mindent a kutyaiskolától várni, én is szeretnék addig tenni valamit.



Egyébként az ugrálást nagyon egyszerű megszüntetni: ha látod, hogy szemből rádugrana vagy már el is kezdett ugrani, lépj hátra egyet és közben mondd, hogy nem! Így a kutyus a földön landol. Bennem ez már ösztönként van, de kb. 10 alkalom után a kutyában is. Mert máskor, ha játszós ruha van rajtam, annyit ugrál, rám is, amennyit akar :-)

2011. jan. 16. 17:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Két kutyát tanítottam eddig be szóval nem vagyok annyira rossz gazdi úgy érzem.

Vele 3 évig senki sem foglalkozott és hidd el vele is foglalkozom de nem tudom meg tanítani semmire, egyszerűen képtelen bármire is koncentrálni, oda figyelni.

Sajnos azt kell hogy mondjam hogy van egy kis beütése neki.

2011. jan. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Én is kiképeztem már egy pár kutyát, most is munkakutyáim vannak.

Szerintem nincs olyan kutya amelyiket egy alap engedelmesre nem lehet megtanítani... Legalábbis nekem akárhány gazdi állította eddig hogy az ő kutyája olyan tuskó hogy semmit nem lehet neki megtanítani, nekem valahogy mindig összejött..........

Szóval nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

2011. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak: akkor talán tudnál tanácsot is adni?
2011. jan. 16. 22:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom nálad mi a menetrend a kutya számára, de szerintem neki kevés séta/tevékenység jut egy napra. Vagy az ingerek zaklatják fel annyira. Minden emberrel barátságos a kutyád? A másik válaszolónál a 2 gyerek játszadozása azért dühíti, mert őt kihagyják belőle.

Szóval én több mozgást/foglalkozást tudnék javasolni.

Amennyiben alaptalannak/jogtalannak érzed a vádakat, elnézést érte. A leírásod alapján nekem ez jön le.

2011. jan. 17. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MME ***** válasza:

Tényleg kellenének a körülmények, miként viselkedik idegenekkel, mennyit találkozik emberekkel családon belül is, mennyi ingert kap, mennyire ismeri a külvilágot... Milyen régóta van veled, eddig hogy alakult a kapcsolatotok... Ha ezekkel minden stimmel, olyan mértékben, amennyi a kutyának elég (nem a mi véleményünk szerint), akkor lehet kérni a kutyától.

Ha eleget vagy vele, akkor tudod, hogy mit szeret csinálni. Na azokba kell teljes átéléssel belevetni magatokat (elterelés).

Érdemes eleinte megcsinált szitukkal (megkért emberekkel és kutyásokkal), amiket lehet ismételgetni, ne a szerencsén múljon, hogy egy-egy ilyen kintről jövő inger kinek a kudarcával ér véget, a tiéddel vagy a kutyáéval. Ne egy-két emberrel próbáld megoldani, mert lehet, hogy csak konkrét személyekkel fogja összekötni a dolgot, és nem ez a cél ugye. Addig kell kitenni egy-egy ilyen próbának, amíg nem te nyersz. Ez igazából a türelem és a kitartás próbája. Mindenképp higgadtnak kell maradnod, bármilyen módszerrel próbálkozol is, hiszen a kutya ilyenkor magától is robbanásig van feszülve, sokat ront rajta, ha ez átragad rád is.

Ha nincs semmi, ami eléggé érdekli ahhoz, hogy elérd nála a koncentrációt, akkor marad a jól bevált ingernek kitevés, csak épp irányítottan. Vagy engedelmességet követelsz tőle (ha megy az alapengedelmesség), és kitartod azt, amit kérsz tőle (persze magad felé, befelé nézzen a kutya, ne ellenkezőleg, mert az már a későbbi bonyolítása lesz a feladatnak), vagy (ami szerintem nagyobb teljesítmény, ha meg tudod csinálni) ilyenkor elkergeted, nem engeded a kerítés közelébe, haladsz vele együtt a kerítés mentén, azaz teret követelsz.

Ha tudja a helyedre parancsszót, akkor azt is alkalmazhatod, és ha nem engedelmeskedik, akkor szó nélkül, határozottan megfogod, odaviszed, és a helyére rakod. Nekem hirtelen ezek jutottak eszembe: figyelemelterelés pozitív dologgal; feladatkérés; elzavarás; térkövetelés, vagy teljes eltiltás egy helyre koncentrálással.

És minden nyertes csatában a jutalom kijár a kutyának feloldásképp (valószínűleg ez inkább a viselkedésed, a simogatásod és a játék lesz, bár lehet, hogy ilyen hangulatában is tudja érdekelni a kaja). Azért is jó, ha a győzelmedet játék vagy valamilyen más együtt-cselekvéssel követi, mert a keletkezett feszültséget átirányíthatja valamilyen számodra elfogadható dologra. De a kettő között (kerítés-tréning –> játék) kérj tőle egy kis passzivitást, esetleg le is higgadhat egy kicsit a kutya, hogy ne felfokozott állapottal kösse össze továbbra is az őrület forrását.

Majd még gondolkozok rajta.

De erre számíts: ha minden más rendben van köztetek, azaz ennél enyhébb lelki állapotban bármiben tudod irányítani, nincs más lezáratlan problémátok, akármilyen kis apróság, csak akkor van esélyed erre, mivel ez a legkeményebb dió, a te kutyádnak ez a megszállottsága; majdnem mindegyiknek van valamilyen saját heppje. Lehet, hogy először máshol kell dolgoznod, hogy egyáltalán figyelmet követelhess tőle, lehet, hogy az alapok sincsenek teljesen tisztába rakva (ezek közé tartozik a szocializáció is, más kutyákhoz és emberekhez, tekintély, kutya igényei), de persze ezek CSAK mind feltételezések, mivel nem tudok semmit sem a hátteretekről.

2011. jan. 17. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!