Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenképpen megbetegíti a...

Mindenképpen megbetegíti a kutyát a kullancs csípése? Tegnap 4-et szedtem ki belőle, és most megvagyok ijedve.

Figyelt kérdés

Elviszem dokihoz, is, de szerintetek még nem késő?

Ilyen SPOT ON cseppet kapott, ami elvileg kullancs ellen is hatásos, de attól még belemegy. Vagy nem is szabadana belemennie? És ha rendes oltást kap, akkor nem is fog belemenni, vagy csak védett lesz a csípés ellen?


2011. jan. 17. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Nyugodj meg, a kullancsok nagy része nem fertőzött. Mivel mi eléggé kívül eső területen élünk, mögöttünk már nincsenek házak, ezért az én kutyámban rengeteg kullancs szokott lenni, volt amikor a két füléből összesen 400 körül szedtem ki... csak a füléből, és volt még az orrában, lábujjai között, szemöldökében is. Nem volt hatásos a kullancs elleni szer... vettünk egy másikat, amivel a gerincét kell bekenni, tettem a fülére is egy-egy cseppet, utána nem volt kullancsa 2-3 hónapig. Van néhány szer, ami hatásos, ha olyat találsz, nem feltétlen kell oltás. Nálunk volt, hogy 1-2 hétig napi több száz kullancsot szedtünk ki a kutyából, és csak egyetlen egyszer betegedett meg, de akkor kapott rá ellenszert, anzibiotikumot, vitaminokat, így nem lett gond. Nem tudom már, mi a szer neve, kérd ki az állatorvos tanácsát, nála vehetsz is.
2011. jan. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerü, hogy fertözött a kullancs, de nagyon sok az.

A kullancs ugye 2 féle betegséget terjeszet, az egyik a babézia, ez a gyakoribb, de ténylegesen oltani nem tudsz ellene, mert nincs védőoltás. Ez az a betegség amitől véreset pisil. Imizol nevü injekciót adnak rá, ami elvileg még 30 napig véd, de nem lehet állandó jelleggel adni, mert tönkremegy a kutya veséje.

A másik betegség a Lyme-kór, ennek van védőoltása, az egy évre jó. Persze ettöl még belemegy, de legalább beteg nem lesz.

Sajnos a spot-onok sem nyujtanak 100%-os védelmet, ráadásul csak 3-4 hét a hatóidejük. akkor is ha a kutya nem ázik meg ... ha meg vizes lesz akkor annyi sem.


[link]


Nagyon sok cikk van a neten, ahol ennél jóval bövebben le van ez irva, érdemes utánnaolvasni.

2011. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát nem nyugtattál meg! Most meg azon izgulok, hogy mi van, ha még több is volt benne, csak nem vettem észre! Drótos a bundája, és jó fél órán át tapogattam, de a végére már nem éreztem az ujjam végét a kefe szerű szőrétől.

Te meg több százat találtál rajta? Uram Isten!

Köszönöm a válaszokat. Hasznosak:)

2011. jan. 17. 09:16
 4/9 anonim ***** válasza:

A doki biztos tudja, hogy mennyire fertőzött a területetek.


Nekünk ajánlották a kutyasuliban: Kiltix vagy Scalibor nyakörv + Spot On = kb: 80% védelem (erősen kullancsos környéken) ennél többet nem tehetsz az oltás csak Lyme kór-ra van a babéziára (ami elterjedtebb) tudomásom szerint még nics...


Az pedig, hogy a kutyában talált kullancs éppen fertőzött-e vagy sem (általában) szerencse kérdése.

Én mindig viszem a dokihoz ilyenkor biztos, ami biztos alapon.

2011. jan. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A szakszerű eltávolítás is csökkenti a fertőzés lehetőségét.
2011. jan. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem minden kullancs fertőzött. Mindenképp válts szerintem spot-t, mert ezek szerint ez nem a legmegfelelőbb. Ez régiónként is változhat, hogy mi használ mi nem. Erre felénk (északon) a Frontline nem a legjobb, viszont mi Advantix cseppeket használunk és nem volt kullancsunk. Exspot mellett sajnos igen.

Most 2-3 napig figyeld a pisi színét, ha rozsdás színű azonnal szaladni vele a dokihoz, illetve ha látod rajta hogy levert, nem eszik, kedvetlen...

Szerintem ha mostanában tetted rá a spotot akkor nem valószínű, hogy sokat szívott belőle, mert gyorsan elpusztult, de azért jobb félni mint megijedni. Minden esetre most ne szaladj azonnal orvoshoz, nincs értelme, nem tudhatod, hogy fertőzött e a kutya vagy sem.

2011. jan. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen elviszem orvoshoz, és beadatom a Lyme-kór elleni védőoltást. Egyszer úgy is megkell tennem. Advantix volt nekünk is, mondjuk én a télre már nem vettem neki. Utolsót novemberben kapta, az meg már valószínüleg nem ad védettséget.
2011. jan. 17. 11:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát az már biztosan nem ad védelmet. 1 hónapig jók általában ezek a cseppek.
2011. jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mmarus válasza:
Nekünk nem jött be a csepp. Áttértünk a nyakörvre. Abból is a Scalibort használjuk. Fél évig jó, és még vízálló is. Így nem kell rettegni a kullancsoktól végre.
2011. jún. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!