Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ugrál. Mit tegyek?

A kutyám ugrál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval van 1 kiskutyám aki 4 hónapos és folyton ugrál...Mindenki azt tanácsolja h ne foglalkozzak wele mert azt akarja elérni h figyeljek rá.
2011. jan. 19. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt olvastam, hogy ha a jól nevelt kutya hátsó lábára "rálépsz", persze nem teljes tömegeddel, akkor ő tudja, hogy rosszat tesz, erről youtub-on van egy kis video is, mindjárt megkeresem. Az én kutyámnál nem vált be, vagyis inkább nem tudtam alkalmazni, mert olyan fürge, hogy nem tudom eltalálni a hátsó lábát :)


http://www.youtube.com/watch?v=QnUJxUMjGDw


na itt is van, remélem neked segítségedre lesz

2011. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell leszoktatni róla. Kölyök, igyekszik közel kerülni az arcodhoz. Gyakorolj vele, amikor kutyás ruhában vagy. Sokszor. Ha ugrik, akár hátat fordítasz neki, vagy lenyomod ülésbe és mondod, nem! ül!
2011. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktattam le a kutyusomat az ugrálásról, h amikor felugrott, elkaptam az első lábait és picit megszorítottam (nem úgy hogy fájjon) de őt annyira idegesítette, hogy tartják a lábacskáit és nem tud szabadulni, hogy abbahagyta egy idő után az ugrálást.


De ehhez az kell, hogy ne vedd semmibe. Pl. amikor odajön hozzád, mindig figyelj rá, egy kis simogatásra, vakargatásra mindig van idő, vagy csináld úgy hogy legyen. És akkor tudni fogja, hogy ugrálás nélkül is megkapja a figyelmet, amit szeretne.

2011. jan. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na épp ez az h azt akarja h figyelj rá, vagyis keveset foglalkozol vele és nem neveled. Legyél vele sokkal többet (ne 10ezer ft-os csizmába) és neveld meg. Olvass erről könyveket nézz ilyen videókat, filmeket. Amúgy ez a kicsit rálépek a lábára dolog nem olyan jó.. mert közbe a kutya is mozog és a lábát is arrébb rakosgatja. Nálam nem jött be. Én megfogtam a nyakbőrénél (nem erősen!!) és "leraktam" a földre, elfordultam tőle és 5 percig nem foglalkoztam vele. Ha már nagyon durva volt akkor kicsit le is szorítottam a földre. Már nem ugrál. Meg ha ugrani akar kapd el és ültesd le, dicsérd meg. Hamar rá fog jönni. Határozott és következetes legyél. Ha ez megvan akkor már a cipődet és a gatyádat se kell félteni. Amúgy érdekes... Amikor vagyok olyan hülye, hogy kimegyek hozzá sulis ruhába és összeugrál engem nem érdekel. Fogom magam, bemegyek meleg víz szivacsra meg a sár foltot beáztatom aztán megszárítom és annyi. A csizmámat pedig letakarítom. Ehez csak nem kell olyan nagy művészet :)
2011. jan. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kárt legfeljebb a lelkében tehetsz,ha fontosabb a drága ruha,mint a kutyád.

Nekünk olyan a lakásunk például,mint egy menekülttábor,de teszek rá,akinek nem tetszik,nem jön be.Annak csak örülök.

2011. jan. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!