Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugrál rám a kutyám?...

Miért ugrál rám a kutyám? Továbbá miért harapna?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy fiatal, másfél éves német juhászunk, akit naponta ki szoktam engedni hogy játszunk, kifussa magát a kertünkben, jól érezze magát. Egyetlen probléma az, hogy amikor kiengedem, annyira megörül a szabadságnak hogy össze vissza fut, ugrándozik. Ez még nem is okozna problémát, de amikor már várja hogy történjen valami, elkezd felugrani rám a mellső mancsaival, illetve ha az nem sikerül akkor mindig a kezemet próbálná megharapni!

Néha ijesztő ahogy a fogai az ujjaimtól pár cm-re csattannak.



15 perc múlva ahogy lecsillapodik, kifárad akkor kicsit leülünk és megdögönyözöm, és akkor már nem ugrál de valamikor továbbra is megharapná a kezemet. Mindig a kezemre megy, csak tudnám miért... :D


Miért próbál harapni, és hogy tudnám leszoktatni arról hogy rám ugorjon?

Az erőszak lenne a megoldás, vagy a magas hangnem? Esetleg mindkettő?


2010. nov. 3. 01:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is valami ilyesmi volt a problémám, nagytestű berni pásztor kutyánk volt, és mindig játszottam vele, kisebb korába volt mellette egy másik kutya, azzal is mindig játszottak, így sokszor velem is ugyanazt a játékot próbálta játszani, tehát ha véletlen elestem, rám feküdt, sokszor a karomat vagy a kezemet bekapta, és igen, volt olyan hogy minta kicsit erősebben is megszorította volna az állkapcsát, én ilyenkor megkezdtem nyüszíteni, mint a kiskutya mikor bántják, hangosan élesen(bár a szomszédoktól kicsit tartottam hogy hülyének néznek) a lényeg, hogy bevált, a kutya amint meghallotta hogy nyüszítek elengedett villámgyorsan leszállt rólam, és megállt mellettem. Nos mint te írtad neked a szájába nem veszi kezed, nem tudom így neked beválna e, talán ezt lehetne még, hogy mikor ezt csinálja, akkor üss az orrára, ha továbbra is csinálja, akkor zárd vissza. A kutyáknak általában tudnia kell ki a főnök, az én családomba ez apukám volt, ő általában nem nagyon játszott velük, viszont egyetlen szavára behúzták fülüket farkukat ha keményebben szolt. Másokra is hallgattak de főleg rá. A kutya meg a család olyan mintha, kb egy falka lenne, tehát ha tudatosítod vele valamilyen eszközzel te a falka melyik részéhez tartozol, talán változik.

Remélem segítettem.^^

2010. nov. 3. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vidd ki sétálni. De ne a kertbe, hanem emberek, kutyák közé, új helyekre. Meglásd, nem fog rád ugrálni, mert minden sokkal érdekesebb lesz neki, mint Te.
2010. nov. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a kutyának szöksége van a sétákra és szabályokra, rendszerre az életében...ha egy frusztrált, izgatott kutyát te állandóan csak játékkal jutalmazod mielőtt lemozgatnád, és kijelölnéd a határait, csak rosszabb lehet a helyzet

a nj egy munkakutya tele energiával szüksége van feladatra és sok sok mozgásra, törődésre

2010. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!