Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Többet nem engedhetem játszani...

Többet nem engedhetem játszani a párjával?

Figyelt kérdés

Van két kutyám a fiú hét éves a lány három. Együtt járunk dolgozni. A telepen tombolnak, játszanak, bírkóznak.

Viszont észre vettem, hogy a fiú sántított a jobb mellső lábára, mégpedig úgy hogy amikor felkelt a helyéről az első pár lépést alig tudta megtenni. Volt olyan is nyáron, hogy sírt amikor elinduld.

Amikor leesett a hó külön külön vittem őket dolgozni felváltva, és akkor teljesen tünetmentes lett a járása.

Most hogy felolvadt, megint hoztam őket egszerre, és újra sántikál az öreg az első pár lépésnél.

Doki mondta hogy most egy hétig szedjen fájdalom csillapítót, és vennem kellett táplálék kiegészítő port, amiben zöldkagyló kivonat van.

Doki azt javasolta, hogy ne vigyem egyszerre a kettőt, és ne hagyjam bírkózni őket.


Valakinek van hasonló tapasztalata? Most már soha nem játszhatnak együtt? :-(


2011. jan. 19. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem írod milyen fajták, de ha jó a tippem akkor a kanári szigetekis emberke vagy.

Értem a fájdalomcsillapítót, és a zöldkagyló kivonatot, de mit mondott a doki, mi baja a kutyád lábának?

Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogyha a két kutya közül valamelyiknek fáj valamije, lemorogja a másikat ha az játszani akar.

Így viszont nem lehet okosat mondani, ha nem derült ki, hogy mi a baja konkrétan.

2011. jan. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű h az idős rosszul mozdul és meghúzódik a lába, vagy túl heves a játék és úgymond elfárad a lába. A zöldkagyló kivonat az porcerősítő. Nekem is ezt kellett szedni műtét előtt :) Porcleválásom volt.

Sztem nyugodtan hagyhatod őket játszani -persze az 1 hetes szünet után- csak figyelj rá h ne legyen olyan heves a játék. Kicsit kímélni kell a fiúcskát.

2011. jan. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy röntgen nem ártana, csakhogy biztosan lehessen tudni, meszesedés, vagy porcleválás.Ha a kora miatt van izületi gyulladása, a zöldkagyló segít valamennyit. Ha fájdalomcsillapítót adsz, az elnyomja a fájdalmat, nem kíméli a lábát. ha nem adsz fájdalomcsillapítót, akkor úgyis annyit fog ugrálni, amennyit a lába engedi.
2011. jan. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az időskori ízületi gondok amúgy általában nedves, hideg időben jelentkeznek jobban.
2011. jan. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Igen a kanáris vagyok. Mind két kutya ötven kilós.

Doki azt mondta, hogy a vállában van ilyen ízületi kopás.

Amúgy otthon a szobámban van mindkettő, a telepen meg a bungiba velem és járőrbe jön vagy jöttek eddig. Amikor meleg volt az idő, és együtt voltak akkor a bungi ajtó nyitva van, és ott vannak ahol akarnak.

A telep elég nagy, sajnos nem lehet mindig annyira figyelni hogy mennyire durvulnak.

Játék közben amikor én is kint vagyok eddig nem vettem észre hogy fáj a lába. De volt hogy a csajszit erősebben fogta meg a fiú, de akkor a lány jelzi, és a fiú azonnal elengedi. Általában a fiú bírkózza le a csajszit.

2011. jan. 19. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!