Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom elérni, hogy a...

Hogyan tudom elérni, hogy a kutyám többet ne szökjön el?

Figyelt kérdés
Van egy spánielem,aki nagyon szeret meglógni otthonról.Amikor én is otthon vagyok,akkor nem próbálkozik és nincs semmi probléma vele.Viszont ha elmegyek,akkor ő is jönni akar és a kerítésen csinál magának helyet,hogy kijuthasson.Elég közel áll hozzám és nem szeretném ha elütné az autó vagy bármi más baja lenne ebből.Tudom,hogy elkényeztettem és hogy nem lett volna szabad.Hogyan neveljem meg őt?Előre is köszönöm a válaszokat :)!
2011. nov. 7. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

1. Megcsinálod a kerítést, de masszívra.

2. Játszol a kutyával, tanítod, és elviszed sétálni, hogy ő is lefáradjon.

2011. nov. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
És ivartalaníttatod ha még nem tetted volna meg mert ha szuka akkor befedezhetik, ha kan akkor meg másnak okozol kellemetlenséget. Egyébként a kanok szökősebbek ha tüzelő szuka van a környéken, az ivartalanítással ez mérsékelhető.
2011. nov. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

1. Szökésbiztossá teszed a kerítést, hogy ne tudja megbontani, és ne tudjon aláásni.

2. Kifárasztod a kutyust fizikailag, szellemileg és ösztönszinten is, tehát sok séta, futás, labdázás, engedelmességi feladatok tanítása, trükkök tanítása...

3. Határozott, magabiztos vezetővé válsz a kutya szemében, mert az utánad szökés lehet szeparációs stressz miatt is. A kutyus a főnök, és ezért véd(ene) Téged, mert a falkavezér dolga a falka védelme. Te, mint alattvaló eltűnsz a falkavezér szeme elől, ezért ő joggal ideges, frusztrált, és igyekszik utánad menni, hogy megvédhessen.

2011. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1) kerítés

2) falkavezérség

2011. nov. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tanácsokat :)
2011. nov. 8. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!