Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyámat megbököm, nem...

Ha a kutyámat megbököm, nem lesz lelki beteg?

Figyelt kérdés

Van amikor már hiába szólok rá akármilyen hangsúllyal, nem akarja abba hagyni az ugatást, vagy más dolog. Akkor megbököm, szóval nem úgy, hogy fájjon neki, hanem határozottan megérintem, akkor meglepődik, abbahadja, és néz rám, hogy mi a gond.

Ez nem gond a kutyának? Értem itt azt, hogy a farkasok, is megharapták egymást, vagy valami, és ez nem fáj neki, de tudja, hogy nem tetszik, amit tesz, és akkor leáll egyből.

Ez nem számít verésnek?


2011. jan. 21. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem meg kell tanulja
2011. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nemnemnemnemnem, a legjobbat teszed vele! Nagyon is jól csinálod! Amikor ugat, harapdál, vagy túl sokat nyalakodik, megbököd és határozottan, de nem hangosan mondasz egy "nem"-et, vagy egy "sss"-t. Nem azért néz rád kérdően, mert fájt neki, hanem így tanulja meg, hogy ezt bizony nem szabad.

Fontos, hogy mindig akkor bökd meg, amikor csinálja, vagy csak elkezdené. Ha csak 30 másodperccel is utána csinálod, nem fogja érteni, miért kapta a büntit. Ha pedig megnyugodott, megjutalmazot egy kis simivel, hogy "igen, ezt így kell csinálni". Így tudni fogja, hogy ha csendben van, az jó.

Sok sikert!

2011. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zsuzsabazsa ***** válasza:

Gondolom nézed a Csodálatos kutyadokit. Cesar csinálja így.

Jól csinálod te is.

2011. jan. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ott láttam ezt a technikát! Fantasztikus a fickó, nagyon jókat szokott mondani!
2011. jan. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!