Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség az Amstaff és...

Mi a különbség az Amstaff és a Pitbull közt?

Figyelt kérdés
Mik a szemmel látható különbségek az Amstaff és a Pitbull között?:$
2011. jan. 21. 18:47
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
ez egy stafford a különbség az a kettő fajta között hogy a pitbull csontosabb és magasabb és valamivel agresszívabb a stafford izmosabb és alacsonyabb(a stafford a pitbullnak a súlyosabb fajtája)
2011. jan. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:

vagyis a pitbull a staffordnak a súlyosabb fajtája

bocsi

vagyis a pitbull előbb lett mint az amstaf

2011. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

a staffordnak van egy standardizált külleme. ha megnézel egy-két staff tenyésztőt, végigolvasod a küllemi leírást, akkor nagyjából képben lehetsz, hogy hogy kell kinéznie.

ellenben a pit bull esetében nincsenek küllemi szabályozások (bár van valami hivatalosnak kikiáltott standardje). a pit lehet 12kg-os, vagy 50kg-os is, lehet agárformájú, vagy széles benga, lehet barna az orra, vagy szürke, nincs megkötve, bármilyen lehet.

míg az amstaffnál vannak nem kívánatos tulajdonságok, illetve kizáró hibák (pl. a hússzínű orr). de küllemben is elég sok a két fajta között az átfedés, lévén egy tőről fakadnak. legfőképp viszont jellemükben különböznek.


egyébként engem ezekről a képekről inkább staffbullra emlékeztet a kutyád.

2011. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 zsuzsabazsa ***** válasza:

Mi lett előbb? A tyúk vagy a tojás.


A Pitbullt és az Amstaf-ot már úgy összekeverték egymással, hogy már a jó ég tudja megmondani, hogy melyik-melyik.


Mikor a Pit tenyészetét betiltották, akkor a Pit kölyköket szépen lehozták Stafi törzskönyvekkel.

2011. jan. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

És a bullterrier miben különbözik tőlük?Mármint nem kinézetre,hanem viselkedésre,meg ilyesmi.Melyiknek akad ki az állkapcsa,és melyik harap akkorát,mint a cápa.


american staffordshire terrier


[link]


pitbull


[link]

[link]


Valamelyik különösen híres róla,hogy a legnagyobb gyilkos a kutyák között,és minden kutyaviadalon ilyen kutya nyer.Melyik?

2011. jan. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
A legutolsó link a bullterrier.
2011. jan. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Az első képből ítélve Neked Amerikai pit bullod van, a mosolyából látni:) Én 11 évig jártam ugyanabba a lovardába, ahol pittek voltak az "éjjeli őrök", ugyanilyen szépséges mosollyal. :) Szerencsés vagy, hogy ilyen kutyusod van! A küllembeli különbség annyi, hogy az amstaff általában szemből keskenyebb állkapoccsal és atletikusabb alkattal rendelkezik. Atletikus alatt a karcsúbb alakot értem. A pittek mosolya és pofája általában szélesebb a nagyobb az ún. "Masseter Muscle" -rágóizma- amely nagyobb harapási erőt biztosít és az Staffordshire terrieréhez képest anatómiailag "nagyobb" alsó állkapcson tapad. Az "általában" szót azért tettem bele, mert úgy van, ahogy az előttem írok mondják, a pitteknél nincs meghatározott fajtastandard, és az amstaffoknál is lehetnek eltérések hiába a szigorúbb fajtaelőírásoknak.
2011. jan. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

egyiknek sem akad ki az állkapcsa!

bármelyik fajta (de tényleg, bármelyik kutya!) képes arra, hogy lezárja a száját, egyszerűen arról van szó, hogy nem akar ereszteni. véletlenül sem azt jelenti ez, hogy nem tud ereszteni! egyszerűen felpumpálódik benne az adrenalin, és esze ágában sincs odaadni, amit a szájában tart. harcra a pit bullt használták leginkább, bár ha minden igaz bullterriert is betettek meccsbe (de igazából passz).

szóval ők eléggé heterogének...

[link]

[link]

[link]

[link]


staffről nem keresek képet, böngésszétek át néhány kennel weboldalát :P

2011. jan. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Itt egy kimerítő cikk: [link]
2011. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Köszi :)) Csak sokan kérdik,h Pit vagy Amstaff és igazából nagyon megkülönböztetni én se tudnám őket :$
2011. jan. 24. 16:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!