Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alom 8 évesen? Ki kért már ilyet?

Alom 8 évesen? Ki kért már ilyet?

Figyelt kérdés
8 éves múlt a kutyusom. Nagyon jó kondícióban van, és szeretnék neki a nyáron még egy almot. Nem kell aggódni, nem szaporító vagyok, többszörös champion mind a két kutya, megismételt párosítás lenne. Tisztában vagyok vele, hogy 8 évesen a szukát már ki szokták vonni tenyésztésből, én sem akarom kihasználni, de egy utolsó párosítást szeretnék. Hol kell kérvényeznem ezt? A központi MEOE-nél vagy a Klubnál? Kell valami állatorvosi igazolás? Vagy csak indoklás? Pontosan hogy működik ez?
2011. jan. 22. 18:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

Hozzánk hoztak a rendelőbe anno egy 12 éves vizslát.

Aszem tíz kutya volt benne.

Azért ez elég nagy szám, hogy ennyi idősen életképes kölyköket szedtünk ki. Mert hogy császároztuk.

Végül is arra akarok kilyukadni, hogy 8 éves kutyától almot lehozni sokkal kockázatosabb mint egy ereje teljében lévőtől. Könnyen rámegy az anya kutya, de nagyobb a valószínűsége, hogy beteg kölykök születnek. ( vízfejű, nyílt szájpadlás stb )

Gondold meg jól!

2011. febr. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
71%
Ha a MEOE szabályzata érdekel, miért nem a MEOE-t kérdezed, vagy a fajtaklubot? Ők tudják a lehető legpontosabb és legfrissebb információt adni...
2011. febr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
70%

Szerintem is a MEOE kompetens ebben.


A többi csak találgatások.

2011. febr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
35%
Látom itt mindenkit lepontoznak aki azt javasolja a kérdezőnek,hogy ne ellesse le szerencsétlen kutyát.Azt írta a kérdező, hogy nem lett agyonelletve, 4 x ellett. NEMELÉG AZ?????Kizsigerelted ba*meg...uramisten nemértem hogy képesek ilyenre az emberek,hogy négyszer leelletik szerencsétlen kutyájukat..ha nemvagyok tenyésztő,akkor egyszersem elletek mert 1 : szeretem a kutyámat,és tudom hogy fáj neki a párzás és a szülés is . 2 : Ez a tenyésztők munkája,nem az enyém. Gratulálok kérdező,remélem nemlesz több kutyád...
2011. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó, te vmit nagyon félreolvastál. A kérdező egy tenyésztő. (legalábbis ha elég jól vettem ki a szavaiból) Szerintem meg van benne a kockázat... de nekem az egyik kiskutyámnak az anyukája 8 évesen hozta világra a kölykeit. Egyáltalán nem volt semmi baj velük, a kölykök egészségesek és mozgékonyak voltak. Az ellés során sem volt semmiféle komplikáció. Igazából a rossz dolog bármikor megtörténhet. Én is arra szavazok, hogy MEOE vagy pedig a fajtaklubb.
2011. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolat. A kérdés azoknak szólt, akik már csináltak ilyet. Akik már fedeztettek 8 éves szukát, és minden hivatalos dolgot elintéztek hozzá. Tisztában vagyok vele, hogy a MEOE-nél vagy a Klubnál kell intézni, de a kérdése erre is vonatkozott, hogy merre induljak el.


Nem akarom a kutyát kihasználni, másfél-két évente volt neki alom, egyszerre max 6-7 kölyök. A fialás alatt állandó orvosi ellenőrzés alatt lesz, és 5 perc alatt ott lehetünk az állatkórházban ezért merném bevállalni. Persze csak ha a kutya olyan kondícióban lesz.


Értékes a kutya vérvonala (nekem mindenképp) és az utolsó párosításból született kölykök jelenleg nagyon jól örökítették mind a két szülő képességeit, mind küllemben, mind munkában.


Ha szaporító lennék, nem foglalkoznék a hivatalos procedúrával, de ennél értékesebb kutyáról van szó. Ha nem pihentettem volna az előző alom után a szukát, akkor befedeztettem volna a rá következő tüzelésnél, és akkor még nem érte el a 8 évet, de szerettem volna, ha pihen egy évet.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Azokat a válaszokat továbbra is várom, akik tudják, hogy ilyenkor kihez kell fordulni.

2011. febr. 4. 09:20
 17/17 anonim ***** válasza:

Látom, hogy régi kérdés de nekem pont aktuális.


Ha már előtte születtek kiskutyái és a szuka maximum középtestű. ( 10-20 kg-ig) Jó formában van vidám és életerős akkor nincs egészségi akadálya a pároztatásnak.

Azért kell hogy előtte szülessen alom mert akkor a csípő még tud tágulni, 8 évesen már nem.

Egy vizsla mérettől fölfelé azonban nem ajánlom a pároztatást.

Lehet olyan helyzet amikor kihagytuk a fedeztetéseket és az almokat, majd ráeszmélünk hogy szeretnénk ettől a szukánktól megtartani utódot akkor előfordulhat hogy pároztatjuk.

Nekem kistestű többszörös győztes Hungária Champion szukám ( 12kg)Careul -nak lesznek most kiskutyái 8 és fél évesen. Eddig egyszer voltak kölykei 4 évesen és egy fia kennelemben él. Akkor nem született szuka utódja és valahogy kimaradt vagy épp nem sikerült a pároztatás.

Most ez az utolsó lehetőség. Szép gömbölyű és hamarosan babázik. Képes még most is rohanni a labda után.


Nekünk az egyesületnél engedélyt kellet kérni amihez állatorvosi vizsgálatot kellet csatolni.

Careul életkora alapján ( méret szerint ez különböző) most úgy 50-55 éves lenne emberként.

2015. jún. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!