Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja? Elvegyem tőle?

Mi lehet a baja? Elvegyem tőle?

Figyelt kérdés
A kutyám egy 1 éves szuka havanese. Karácsonyra vettünk neki egy sípolós csirkét. Örült neki meg játszik is vele de nem meri megfogni. Nem veszi a szájába csak az orrával nyomkodja. És amikor a csirke sípol akkor a kutyám elkezd sírni. Ha elveszem tőle akkor is sír és keresi hogy hol van. Amikor kicsi volt akkor is volt neki ilyen sípolós játéka de azzal nem csinálta ezt. Amúgy kb. 2 hónapja volt az első tüzelése.
2011. jan. 23. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Van más tünete annak hogy álvemhes lenne?
2011. jan. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ninna ♥ ***** válasza:
Ez természetes viselkedés, elvileg. A leírtakból egy kicsit fél a síp hangjától, de szereti azt a játékot. Amikor játszik vele, és sípoltatja az orrával, akkor adj neki jutalomfalatot, erősíts rá arra, hogy ne féljen tőle. De ameddig nem bántja, meg nem menekül előle, hadd legyen nála, ne vedd el tőle. Szereti még attól azt a játékot, hát hadd játsszon vele :)
2011. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MME ***** válasza:

Hát.. lehet, hogy egy kicsit kihozta belőle az anyai ösztönöket. Az én kutyám is egy éves volt, amikor húgom nyávogós plüss macskáját szórakozásból kivittem neki, és elkezdtem nyomogatni, aztán kíváncsian vártam, hogy mi történik. Ő kis kb. így reagált, először kis ijedtség, távolságtartás, aztán elkezdett volna játszani vele, de amikor hozzáért, akkor ugye nyávogott :) Onnantól nyalogatta, nem merte a szájába venni, és mivel ettől egyre jobban nyávogott, egyre kétségbeesetten nyalogatta. Aztán örökbefogadta, és hurcolászta magával, de játszani ááá, eszébe se jutott vele. Örült, hogy valamire át tudja irányítani az utódgondozási ösztönöket :D

Ez csak találgatás volt. Egyébként fogékony a játékra?

2011. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az utolsó jót írt.
2011. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!