Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 8 hónapos németjuhász...

Van egy 8 hónapos németjuhász kutyám hogy szoktassam le az ugrálásról?

Figyelt kérdés
elég kellemetlen mert esős időben tiszta sár lesz a a ruhám meg elég nagy és ha még nől egy kicsit kis híján felfog borítani.
2011. jan. 23. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Kicsit elkéstél, de nem baj. Amikor hazaérsz, vagy bemész, akkor ne foglalkozz vele. Rá se szólj, mintha ott sem lenne. Öltözz le, pakolj el, amikor megnyugodott, akkor foglalkozz vele, úgy, hogy Te hívod oda magadhoz. Elsőre nehéznek tűnik, de, ha ugrál körülötted, rád, csak menj tovább, erősebben, de ne szólj, ne érj hozzá. Ez a legegyszerűbb megoldás. Hamar megtanulják, hogy erőszakossággal nem érnek el semmit, csak, ha nyugodtak.
2011. jan. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

az előző válaszolóval értek egyet.

esetleg nézd hétköznaponként a national geograpic-on a 18:00-kor a csodálatos kutyadokit. hátha lesz hasonló problémával küszködő gazdi. deamúgy azt csináld sztem amit az előző írt :)

sok sikert, türelmet

2011. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Egy biztos módszert tudok rá, az enyémnél is igen gyorsan eredményt hozott.

Amikor felugrik meg kell fogni a két első mancsát és rá kell lépni valamelyik hátsó lábára.

Azonnal le akarja tenni a mellső lábait, de ne enged 8-10 másodpercig.

2011. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Első vagyok. És nem ajánlom az utolsó tanácsát, bármily egyszerűnek is tűnik!!!! Mindenféle fájdalom nélkül kell megtanítani a kutyát hisz azt akarod, hogy Ő is szeressen, ne félelemből tegye meg, amit kérsz. A tisztelet, és szeretet, bizalom ami kell, nem a félelem. Ez fáj a kutyának, persze, hogy le akarja tenni a lábát, de nem is fog olyan örömmel fogadni Téged! Fiatal még, gondolom tanítani akarod, sétálni akartok, úgy neveld, hogy örömmel legyen veled, ne félelemből!!!
2011. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nekem is volt felugrálós Németem, de sohasem léptem a lábára. Mikor felugrott akkor mindig a kutyától kifelé fordultam és a vállammal löktem el magamtól.

Két nap alatt rájött, hogy nem érdemes felugrálni.

2011. jan. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ez egyszerű

:)

mikor bemész hozzá vagy valami akkor ha már látod hogy ugrani akar fordíts neki hátat és mikor abba hagyja akkor foglalkozhatsz vele!

hidd el nekem is segített az a módszer:)

2011. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Cesar Millan;)
2011. febr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ez állatkínzásnak tűnhet de hidd el nem az!

mikor felugrik akkor fogd meg a két első lábát és a két hátsót pedig rúgd ki!

mond hozzá hogy:FÚÚJ NE!

pikk-pakk megtanúlja!

2011. márc. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!