Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff (kant) szeretnék a...

Amstaff (kant) szeretnék a közeljövőben! Ajánlott-e ez a fajta első kutyának? További lent!

Figyelt kérdés
Kan amstaff kutyát szeretnék a közeljövőben,természetesen normális helyről!Régen volt kutyám,de elpusztult!Kérdéseim a következők lennének!Ajánlott-e úgymond kezdő gazdának ez a fajta kutya?Macskákkal ,hogy áll?Természetesen vinném kutyasuliba,foglalkozva lenne vele,nem azért tartanám,mert milyen jó!Foglalkozva lenne a kutyával!Van kert,meg rétek,ahol tudnám futtatni is,szóval a mozgástérrel nem lenne gond!A bajom az,hogy sok helyen utána olvastam a kutya természetének,és mindenhol azt olvastam,hogy első kutyának nem ajánlják!Igazából én ilyen kutyát szeretnék!Válaszokat előre is köszönöm!
2011. jan. 24. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kutyaiskolába jártok , nem lesz vele gond.Ne hidd el amit mások mondanak , az igaz h nem a legegyszerűbb természetű (terrierek ilyenek) , de sztem ez is csak egyedfüggő mennyire problémás.Ha normális nevelést kap nem lesz vele gond.
2011. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Szio:) nekem most van 1 kölyök pitem nagyon aranyos, ha kölyökkorától a macskával van szerintem nem lesz gond:) szerintem nem ajánlás kérdése... különben emberszeretők nagyon:) olyan "puszis" hogy nem győzöm levakarni magamról néha:D nagyon fainok és okosak szóval szerintem nyugodtan kezdj bele:)
2011. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Az az igazság h (bár én is szeretem a fajtát!) én sem ajánlom első kutyának. Eléggé erős kéz kell hozzá. Úgyis be fog próbálkozni a kutya ezzel azzal, hiába viszed kutyaiskolába. Bár ha mindenképpen ehhez a fajtához vonzódsz akkor kezdd a kisebbel. Staffordhire bullterrier. Nagyon édes! Én is ilyet szeretnék majd a shih-tzu-m mellé. :)
2011. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Valószínűleg azért nem ajánlják első kutyának mert nagyon könnyen vállhat agresszívvá és nehezen kezelhetővé ha nem tudod hogyan bánj vele. A legfontosabb a testmozgás, nagyon sok és a kiegyensúlyozott életmód. Egy ilyen kutyánál nagyon határozottan kell fellépned és igenis követelned dolgokat vele szemben, tehát erős falka vezérnek kell lenned különben észre sem veszed és átveszi az irányítást:) ha úgy érzed hogy elég határozott vagy egy ilyen kutyához akkor semmi baj lehet és boldogok lesztek:) A kutya nem úgy születik hogy rossz, agresszív stb. akármilyen fajtájú a gazdák hozzá nem értése teheti azzá, tehát önmagában nem szabad előítéletekkel kezelni.
2011. jan. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első kutyának inkább szukát válassz!
2011. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is amstaff kanom van, első kutya. Nagyon jól kijövünk. De tényleg makacsak, ha ő úgy gondolja, hogy valamit nem akar megcsinálni, akkor arra nehezen veheted rá :)

De tényleg kemény kéz kell hozzá, lelkileg és fizikailag is :D

De amúgy nagyon ragaszkodó, hűséges, bújós kutyák!

2011. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sokat segítettetek!Én inkább attól félek,hogy a macskám nem akar majd barátkozni a kutyával!Majd csak nyár vége felé tervezem a kutyát,természetesen jó kennelből,nem szeretnék valami idegroncsot,pláne,ha még első kutyám is lenne!
2011. jan. 25. 06:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem második kutyám most, de nincs vele semmi probléma.A kutyasuli nagyon sokat segít nekünk is, rengeteget mozog, barátságos, kiegyensúlyozott kutya.A macskákkal nem tudom hogy jön ki ma odament egy cicához ő nem akarta bántani, de a macska megtámadta és csupa véres orral jött el onnan :S Lehet ezek után nem fogja őket szeretni :(
2011. jan. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem szobakutyám volt az amstaffom előtt. Járunk kutyaiskolába, és bírok vele. A többi kutyát nagyon szereti, de ismerek olyan amstaffot, aki ha meglát egy kutyát, morog, vicsorog, egyből nekimenne (mondjuk amstaff-pit keverék).

Az én kutyám két macskával él együtt. De ha a macskák kimennek a házból, akkor zsákmánynak tekinti őket. Nagy benne a vadászösztön.

2011. jan. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer a válaszokat!A kutyát kb.fél év múlva tervezem,csak gondoltam időben elkezdem a körülérdeklődést,hogy tudjam mire számítsak!Nagyon szép kutya ,egyszerűen lenyűgöz!
2011. jan. 28. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!