Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném megvenni első...

Szeretném megvenni első kutyámat. Egy nyugodt, játékos, keveset ugató fajta kéne. Nagy lakásban lakom, időm lenne foglalkozni vele. Milyen fajtát javasoltok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
menhelyit
2010. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
golden retriever
2010. jún. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

[link]

Itt beírod, hogy mennyi idős kutyust szeretnél (kölyök, fiatal, öreg) és hogy ilyen neműt (szuka, kan) és kidobja az örökbefogadásra váró kiskutyákat. A kereső alatt van három kocka, amit ki ha kipipálsz, akkor csak olyan "típusú" kutyákat dob ki a kereső. Pl.: lakásban tartható, gyerekeket szerető...stb. Nézelődj, hátha megtetszik az egyik kiskutya.


Ha nem szeretnél menhelyről kutyust, akkor én a Magyar Vizslát ajánlanám. Mi is lakásban tartjuk, jól elvan, persze kell neki sok futás, mert nagy a mozgásigénye. Keveset ugat és nagyon nagyon nagyon játékos és kedves.

2010. jún. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Ha kistestűt szeretnél akkor a bishonokat ajánlom, a legkisebb a máltai selyem a legnagyobb a havanais, de ott van még a frise és a bolognese is. Ha nagyobbat szeretnél akkor tényleg a golden retriver vagy ha még nagyobbat akkor dogot :d óriási de kedves.
2010. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Bár, ha jobban belegondolok a Magyar Vizsla mégsem neked való. Nem az a nyugodt típus, inkább hiperaktív, izgága, szeleburdi. A Vizsla helyett akkor inkább Golden retrievert ajánlanám, az sokkal nyugodtam kutya.
2010. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezdő kutyatartó ne a menhelyről hozzon kutyát. Egy labilis kutyával nehéz, nemhogy olyannak akinek sosem volt kutyája. Nem lenne jó ha megint otthontalannak kéne lennie szegény kutyusnak, mert nem tudják kezelni. És most nem a kérdezőt piszkálom csak általánosságban mondom. Legyen a második kutyád menhelyről.
2010. jún. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Nézd csak! Találtam pár kiskutyát, labrador szerűek és már el lehet őket hozni. Az van a jobb oldali sávban, hogy macskákat szeretik, kutyákat szeretik, gyerek mellé ajánlott, lakásban tartható és valószínüleg közepes termetűek lesznek.

[link]

2010. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
Nekem mopsz kutyusom van, pont olyan, amilyennek itt leírtad az áhított kutyust. :)
2010. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Most komolyan. Egy 2-3 hónapos kölyökkutya, mennyire lehet labilis? Már újszülött korukban ki voltak rakva a menhyel előtt egy dobozban. Nincs sanyarú sorsuk és nem lelki-betegek. Kölyökkutyák. -.-" Nem azt mondtam, hogy valami mentálisan-fizikálisan sérült öreg kutyát hozzon el. A menhelyeken folyamatosan vannak kölyök kutyák. Nekem onnan van fajtatiszta Magyar Vizslám. És nem lelki-beteg...
2010. jún. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! A közelben lakik egy golden retriever, gondolkodtam olyan fajtán, esetleg berni pásztoron, csak a mozgásigén volt kérdéses ezeknél a fajtáknál. köszönöm a kiskutyakeresőt, mindenképp előbb menhelyeken nézek körül, hogy elárvult kiskutyát hozzak el, akinek nem biztos a helye egy menhelyen. Fajták nézegetése közben pedig a mopszon is megakadt a szemem, őket is nagyon bírom:)
2010. jún. 2. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!