Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát javasoltok...

Milyen fajta kutyát javasoltok első kutyának, egy 16 éves lánynak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egy 16 éves lánynak lenne az első kutyája, elég jól bánik az állatokkal, és van érzéke hozzájuk. Természetesen a menhelyi kutya is szóba jön, de arra lennék kíváncsi, hogy Ti milyen fajta kutyát javasolnátok neki? Nagyon elkötetezett lány, rendszeresen foglalkozna vele stb. Most lakásban laknak, de kutya akkor lesz, ha elköltöznek kertes házba, így mind két esetre szeretném, ha javasolnátok fajtákat (kertesház,lakás) Nagyon köszönöm :)
2011. febr. 10. 18:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
nekem berni pásztorom van. szerintem az tipikusan az a kutya ami egy lánynak való, mert nem kell sokat sétálni vele. nagyon aranyos kutya és ragaszkodó, kifejezetten okos. sokat kell fésülni a szőrét viszont. elég nagytestű, de ennek ellenére nem kell félni tőle nagyon barátságos. elég lusta fajta, szinte egész nap fekszik. ezt a fajtát természetesen kertesházba ajánlom.
2011. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
14%
és emeletes házban lakom, és a törpe tacskó nagyon jól elvan, de mindig kell mellé valaki mert 4 óránként le kell vinni. de a kertes házba akármilyen jó, illetéktelen behatolók ellen ajánlott a nagyobb testű:) menhelyről nem jó ötlet, mert ki tudja mit csináltak szegény kutyával az előző gazdái, nem-e beteg. dehát ahogy gondolod:)
2011. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

nekem Törpe pinchaer keverékem van:)

Ő is menhelyi,kinti-benti de inkább benti kutyának ajánlom!

mert kicsi (3-4kg)és rövid a szőre,télen kint megfagyna:(

könnyen tanul!

2011. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
31%
hm, berni pásztor szerintem nem egy 16 éves lánynak való, sétáltatás elég problémásan nézne ki :D és igyis ugyis kell sétáltatni hiába nemigényli annyira... én ilyen pincsi-csivava-yorkshire kulcstartót se vennék neki,ha kint (is) szeretné valaki tartani őket akkor könnyen kiszöknek a kis méretük miatt. nem vagyok szakértő, de a stafford szerintem egy nyugodt vérmérsékletű, ragaszkodó, okos társ, közepes a mérete, és hiába néz ki veszélyesen, nagyon barátságos és türelmes. sokat kell velük járni a szabadba és imádnak úszni is :) szerintem egy 16 éves lány már tudna mit kezdeni vele :)
2011. febr. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

A "kulcstartó" nem volt szép, viszont annál feleslegesebb jelző volt.

Szerintem érdemes lenne, elmennie egy-két menhelyre. Ismerkedni a kutyákkal. Rá fog érezni, hogy melyikkel lenne összhangban. És a kutya is örülni fog, ha végre gazdát talál.

Ha fajta kutya, nekem pl. nagyon tetszik az ír szetter. Persze ez a fajta csak annak való, aki szeret kirándulni, sportolni, szóval aki un. aktív életet él.

2011. febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)és még várom az ötleteket. A berni pásztor sétáltatásával nem lenne az égvilágon semmi gond, nem egyszer sétált bernivel és egy alkalommal egy szemtelen argentin dog kannal sétált, szépen elvoltak, pedig ment volna az a kutya(a lány másnap is akarta sétáltatni :D). Egyébként a lány ötlete volt egy staffordshire vagy egy pit bull, de én azért első kutyának nem biztos hogy ezt jó ötlet, de ő is azzal érvelt, hogy nagyon barátságos kutyák, és ő imádja őket, egy ismerősének is van, ha találkoznak folyton együtt játszanak. Egyébként a sétával nem lenne gond, sőt jobb is ha a kutya mozgósabb fajta, mert a lány szeret kint lenni, futni, sportolni. A tacsik, meg a kistestűek nem igazán jönnek be neki :)
2011. febr. 11. 14:51
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én skót juhászt vagy golden retrievert ajánlom, kertes ház esetén:


[link]


[link]

2011. febr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%
mért lenne probléma berni pásztort sétáltatni? most azért mert nagy?...13 éves vagyok és mindig én sétáltatom. akkor egy 16 évesnek se lenne nehéz!
2011. febr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
20%

Hát én Maltipoo-t ajánlanék.

De mondjuk Havanesee is Cuki.

Vagy Mopsz.

2011. febr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 IGCM ***** válasza:

Attól is függ mennyire sportos a gazdi és mennyi ideje lenne az ebre.Meg mekkora kutyát szeretne.

Én a Golden retrivert,uszkárt ajánlanám.

2011. febr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!