Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közel másfél éves amerikai...

Közel másfél éves amerikai bulldogom minden idegen kutyával játszana, még ha azok támadólag közelednek is felé. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Minden kutyával játszana, behódol mindenkinek, úgy viselkedik mint egy kölyök, nem védené meg szerintem meg magát,sem pedig minket ha szüksége lenne rá és ez aggaszt.Normális ez? Sosem neveltük erőszakra és bántva sem volt, de egy ösztönös minimális agressziónak nem kellene benne lennie? Hogyan kezelhető ez?
2011. jan. 25. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Örülj neki, hogy ilyen a kutyád. Ma ez az elvárás minden ebtől. Igazi EU-s kutya.

Amúgy, valószínűleg, ha komolyra fordulna a dolog, meg fogja magát védeni.

2011. jan. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én azt értem, hogy EU szabványkutya, csak, hogy egy kutyának nem ez a feladata...
2011. jan. 25. 21:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Még fiatal. Játszana. Próbálkozik a többiekkel, de, ha úgy alakulna, hogy bántanák megvédené magát, legalábbis megpróbálná. Az én kutyám is ilyen, ha látja, hogy nem játszanak vele, akkor furán oldalra tartja a fejét, és megdöbben. :D (olyan nézés, hogy, hát ez hülye? nem látja, hogy játszani akarok?) Ha bántani akarják akkor akkor vicsorít, de rászólok, és eljön. Az a lényeg, hogy Te is tudd elhívni, ha kell.
2011. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kutyám is, pont így viselkedett ennyi idősen(boxer szuka). Ha mentünk az utcán és kiszaladt egy kutya egyenesen nekünk támadva, ő egyből hanyadt feküdt megadta magát. Ez egy jó darabig így ment, én se uszítottam sosem, mert nincs értelme, így ráhagytam. Később olyan 3éves kora körül kezdett frenkiskedni :), olyannyira hogy egy nagyon domináns szuka lett belőle (állva jelöli a fákat, ha találkozunk másik kutyával befeszít, majd ha közelebb engedem a másikhoz egyből a fejét a másik kutya nyakára teszi, de nem bántja). De ha a másik agressziv, akkor ő is megmutatja, hogy bizony ő sem fél.

Úgyhogy én csak annyit tudok neked mondani, hogy türelem...türelem... hiszen ezek a nagytestű kutyák, amúgyis későn érő típusok.

2011. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat.Remélem, hogy kicsit megfog majd komolyodni és mrgmutatja, hogy ő nemcsak egy gyönyörűen szép amerikai bulldog, hanem erős és domináns jellem :)
2011. jan. 25. 21:39
 6/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
24%

Még nincs beérve.

Általánosságban sem hírhedtek a verekedősségükről.

Később majd megvédi magát.

2011. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Örülj neki, jól kommunikál, oldja a másik kutyákat, és elkerüli a balhét. Hiányozna neked az orvoshoz rohangálás, ha felvenné a kesztyűt ilyen helyzetekben?


Ha pedig azt szeretnéd, hogy téged megvédjen, arra ott az örző-védő képzés, majd ott megtanulja mikor, hogyan kell megvédenie.

2011. jan. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az amerikai bulldog nem beszari fajta, csak náluk sokáig tart a kölyökkor. Valóban későn érő típusok. Ha szüksége lenne rá, akkor megvédené magát, de amit most hiányolsz belőle (remélem tényleg csak a magabiztos fellépést), abban nem lesz hiány és tényleg 2-3 éves koruk körül érnek be.

Türelem.

2011. jan. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megnyugodhat mindenki, nem azért kérdeztem véletlenül sem, mert szeretném más kutyákkal összeugrasztani, én abban nem látok semmi értelemet, és a kutyám attól sokkal jobban szeretem...így is ahogy van :)
2011. febr. 4. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!