Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Árt a kutyámnak, ha ugrál a...

Árt a kutyámnak, ha ugrál a kint-bent között?

Figyelt kérdés

10 éves kis tacskó keverék, a doki mondta múlt télen, hogy éjjelre engedjük be-egy betegség után- mert már öreg, nem jó neki kint a -10 fokban.

Mindig is kint volt, sőt, soha nem jött be a laksába, ha kellett volna sem.

Tavaly télen éjjelre beengedtük, most is, de sokszor napközben is bekéretőzik. Sőt, szinte egész nap bent van az előszobában fekszik a helyén. De nem árt neki, hogy sokszor meg kiszalad, és kint van pár órát, utána bejön pár órát, majd megint kimegy? Elég nagy így neki a hőingadozás...

Amúgy van ólja, hőszigetelt, ajtóval


2011. jan. 26. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Neked árt, ha napjában többször kimész a házból a hidegre? Semmi baja nem lesz tőle. Inkább engedjétek be, ha nagyon hideg van, a dolgát meg elvégzi kinn. Tavasszal, meg nyáron pedig ismét kimehet az udvarra.
2011. jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért is nem lehet ilyen kicsi és öreg kutyus állandóan bent?

Kis időre, ha kedve van, vagy kell neki, kimehet, de megérdemli, hogy lakásban lakhasson.

Nem is értem, hogy miért volt eddig csak kint...

2011. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, egy ilyen kistestű, rövid szőrű kutyát inkább bent kellett volna/kellene tartani.

Nem baj, ha ingázik, az enyémek is ezt csinálják, bár még fiatalok, idősebb kutyánál az ízületeknek nem tesz jót, a hideg. Én direkt megkérdeztem ezt az orvosomtól, azt mondta, az nem baj, ha bent van a kutya, és kimegy időnként órákra. Az viszont baj, ha egy nap kint, egy nap bent van.

2011. jan. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Soha nem akart bejönni, ha hívtuk valamiért, akkor sem jött be. Eleinte éjjelre is fel kellett venni és behozni, annyira nem akarta. Most ráérzett az ízére, és többet van bent. De bent sem csinál semmit, csak fekszik a helyén. csak féltem, hogy esetleg megfázik, hogy bent fekszik, utána meg kint van órákat.
2011. jan. 26. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!