Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a kutyáknál a...

Mit gondoltok a kutyáknál a fülfelvágásról?

Figyelt kérdés

Nekem Amstaffjaim vannak és egyik sem fül vágott.

Én azt ha normálisan van felvágva nem ítélem el de nem is tartom helyesnek,mert ugye elvileg állatkínzásnak minősül ,de mostanában akár hány Amstaffot látok mindegyiknek annyira csúnyán van vágva a füle.Szinte nincs is,jóval a szabvány alatt van!

Linkelek néhány nagyon csúnya fülű kutyát!


[link]


[link]


[link]


2011. jan. 27. 18:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%

én elítélem, előbb vágassa le a gazdi az övét...;)

Amit nem értek: írogatja mindenki, hogy ha a fajtajelleg megkívánja, akkor lehet vágatni.

Na de most a fajtajelleg nem az állat veleszületett tulajdonságait takarja?? Mégis melyik kutya születik vágott füllel??? Egyik sem, mi paraszt emberek tettük őket ilyenné!!


22L

2011. jan. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Én elítélem, teljesen felesleges, azért kínozni egy kutyát hogy az embernek esztétikailag tetsszen...
2011. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
ugyanaz, mint a farokcsonkítás.. szerintem tiszta értelmetlen.
2011. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Lehet rosszul tudom, de mintha valami olyasmit olvastam volna, hogy azért kezdték el csonkitani a kutyák fülét, hogy a harcban ne legyen útban, a másik kutya ne tudjon olyan könnyen belekapni. Amúgy én sem támogatom.
2011. jan. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Ninna ♥ ***** válasza:
42%
Én sosem értettem meg az olyan embereket, akik divatból csonkoltatják a kutyájuk farkát, fülét, meg azért, mert az a kutya úgy jó.. szerintem undorító. Én sokkal jobban szeretem a lógó fülű ebeket :)
2011. jan. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy elfogtok ítélni, de én fülvágás párti vagyok, ha amstaffról van szó. Bár ezek, amiket linkeltél tényleg iszonyú rondák, nagyon rövidek. Az én staffimnak gyönyörű lett a füle, méretre pont jó, szép egyenesen áll.

Nagyon nem mindegy hol vágatja az ember. Én utánajártam, és az egyik legjobb dokihoz vittem az országban, nem érdekelt a pénz, sem az, hogy több órás autóút volt. De nem bántam meg.

2011. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Teljes mértékben elfogadom ha szakértő az orvos, szerintem azok a fajták akiknél lehet vágni, úgy is néznek ki jól ha le van vágva és nem tetszenek anélkül. Ezt a nyavalygást csak túlzásnak tartom, a kutyának az égvilágon semmi baja sem lesz attól hogy levgáják a fülét. Más dolgokra kéne koncentrálni az állatvédőknek.
2011. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Ja persze ha valaki a kutyulimutyuli tutyimutyi kutyuska kinézetet kedveli akkor jól jönnek a leffegő édes fülek de nem mindenkinek az jön be.
2011. jan. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Én is fülvágás párti vagyok és nem értem miért van ez a nagy vita szerintem inkább az olyan kutyákat kéne sajnálni akik egész életükben láncon vannak és a kertböl még életükben nem léptek ki nem törödnek velük..... akik vágatják a kutya fülét azok állt. törödnek a kutyájukkal...
2011. jan. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Én egyes fajtáknál szeretem a szép vágott fület és farkat,az én boxeremnek semmije nincs vágva,pedig a farka jó lenne ha vágva lenne,amugy nem állatkínzás a farok vágás mert kicsinek lecsiptetik neki és kész is,semmi baja nem lesz tőle.. Amugy a szaporitás és a olcsón csonkitók rontják el a kutyákat
2011. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!